Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Češi stále považují životní pojištění za formu zabezpečení na stáří

Podle průzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna AMCICO AIG Life, stále velká část lidí vnímá životní pojištění spíše jako nástroj pro přilepšení na stáří než nástroj na skutečné pojištění – krytí – rizik.

Průzkum, který prováděla agentura Synovate dále vyplynulo, že 70 % uživatelů internetu má uzavřené životní pojištění. V této skupině převládají muži (72 % ku 67 %). Z těch, kteří životní pojištění nemají uzavřeno uvedlo 37 % respondentů, že zatím nad tím nepřemýšleli nebo neměli čas, popř. že jim to nikdo nenabídl. 
 
„U lidí z větších měst se ukazuje jako nejčastější důvod uzavření pojistky potřeba zabezpečit rodinu v případě úrazu nebo smrti,“ říká Martin Brůha, obchodní ředitel AMCICO AIG Life, a dodává: „v menších obcích však přetrvává pocit, že životní pojištění je nástrojem pro zajištění se na důchod.“


Zdroj: Tisková zpráva AMCICO AIG Life

5 komentářů: “Češi stále považují životní pojištění za formu zabezpečení na stáří”

 1. Ondřej Hrachový napsal:

  Že by práce OVB, ZFP a Kapitolu?

  • Radek napsal:

   Nedivil bych se, kdyby velký podíl (ne-li větší) měla Česká pojišťovna se svojí reklamní masáží.

  • Pavel napsal:

   Tento průzkum jen vypovídá o katastrofické situaci finančního poradenství a úrovni základních neznalostí lidí o finančních produktech. Ale bohužel je to tak, ono ani někteří pojišťováci nepochopili, proč ty produkty nesou v názvu pojištění. Lidem se nedivím nemusejí vědět vše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.