CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

07. 08. 2017

0 komentářů

Češi jsou spokojenější než některé bohatší státy

 

Česká republika se podle studie World Hapiness Report 2017, která zkoumá spokojenost národů, umístila na 23. místě. Porazila i Francii, Španělsko, Itálii či Rusko. Slovensko skončilo na 40. místě. 

Nejšťastnějším národem je podle studie Norsko, které z loňské čtvrté příčky předběhlo Dánsko, Island či Švýcarsko. Do první dvacítky se dostala většina zemí západní a severní Evropy, Spojené státy, Kanada, Nový Zéland nebo Chile. Na chvostu zůstala například Středoafrická republika, Sýrie, Libérie, Jižní Súdán či Haiti.

Studie ukazuje, že bohatství není vše. Například Spojené státy nedokázaly přes velké bohatství a rostoucí platy zlepšit pocit životní spokojenosti obyvatelstva. Mezi hodnotící kritéria patří HDP na obyvatele, délka „zdravého“ života, podpora ze strany blízkého okolí, svoboda k vlastním rozhodnutím, ochota přispívat na dobročinné účely a vnímání rozšířenosti korupce ve společnosti.

„Například je zde mnoho důkazů, že lidé žijící šťastnější život mají tendenci žít déle, více důvěřovat okolí, více spolupracovat, a obecně být lepší v řešení životních situací,“ píší výzkumníci.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.