Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Ceny pohonných hmot stále rostou, ale pomaleji

Investice 16.05.2019 | 13:22 0 Komentářů

Během minulého týdne ceny pohonných hmot v ČR znovu vzrostly, tempo růstu ale zpomalilo. Natural 95 momentálně stojí v průměru 33,28 Kč/l, tedy o 12 haléřů více než minulý týden. Cena nafty v průměru vzrostla o šest haléřů na 32,49 K4/l. Data zveřejnila firma CCS.

Nejvíce z benzin zaplatí motoristé na Vysočině, kde litr Naturalu 95 stojí průměrně 33,72 Kč. Nafta je nejdražší v Praze. V hlavním městě stojí nafta v průměru 33,07 Kč/l.

Pohonné hmoty v Česku zdražují již od února, před tím asi tři měsíce paliva zlevňovala. Cena benzinu momentálně odpovídá cenám z loňského listopadu. Naftu motoristé kupovali za podobnou cenu naposledy na přelomu roku 2019.

Pohonné hmoty v ČR v příštím týdnu dále vzrostou, avšak o méně než deset haléřů. Na přelomu května a června by mohl jejich růst ustat zcela, neboť zvýšené napětí kolem obchodní války přetrvá minimálně do druhé poloviny června, kdy by se měl setkat americký a čínský prezident. Tato nejistota neumožní cenám ropy růst nad úroveň 75 dolarů za barel. Růst nad tuto hranici si lze představit pouze při závažném vyhrocení dění v Zálivu. Kartel OPEC by neměl mít zájem zvýšit cenu nad tuto úroveň, protože jeho klíčový hráč, Saúdská Arábie, si příliš nechce nahněvat Spojené státy,“ doplnil Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.