Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Cena zlata se vyšplhala na půlroční maxima

Investice 04.01.2019 | 15:51 0 Komentářů

Během dnešního obchodování se cena zlata na světových trzích vyšplhala skoro na 1300 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Ocitla se tak na nejvyšší úrovni za více než šest měsíců.

Zlatu hraje do karet výrazné kolísání a mohutné propady na akciových trzích, které totiž přiměly investory k nákupům zlata. Žlutý kov je teď považován za bezpečné útočiště v období ekonomické či politické nejistoty.

Za růstem (ceny zlata) v posledním období stojí změny v měnové politice USA, které zvyšují nebezpečí vysoké inflace, dále ukončení výkupu aktiv Evropské centrální banky, což povede k ohrožení ekonomik jižní Evropy, a také blížící se brexit,“ řekl analytik společnosti Golden Gate Marek Brávník.

Dále upozornil, že roste i cena stříbra. Investoři se prý díky rostoucí nejistotě na trzích stahují do takzvaných bezpečných přístavů, jako je například právě zlato či stříbro. „Všechny indicie shodně ukazují, že rokem 2019 začíná mimořádné období pro drahé kovy, opět zafungují nejen jako pojištění hodnoty majetku, ale v současnosti i jako investice s významným kapitálovým výnosem v řádu několika málo let,“ odhadl.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.