Středa 26. ledna. Svátek má Zora.

Cena zlata se posunula k psychologicky důležité hodnotě 1800 dolarů

Cena zlata za poslední měsíc vzrostla o 4,5 %. Na konci dubna se přiblížila k hranici 1800 USD za trojskou unci, dnes ji dokonce i pokořila a je nejvyšší od začátku roku. Co bude ovlivňovat její další růst?

Inflace, nižší úrokové sazby a oslabení dolaru tlačí cenu zlata výše. Odliv investic do zlatých ETF pokračuje, ale v dubnu se zpomalil. Čínská investiční poptávka v dubnu stagnovala, ale poptávka po špercích vzrostla především díky odloženým svatbám. Do budoucna se předpokládá, že obavy z inflace a nižších sazeb budou hlavním motorem pro růst ceny zlata.

V prvním čtvrtletí zlato reagovalo především na pohyby úrokových sazeb. Cenu zlata v dubnu ovlivnila hlavně vyšší inflace a také větší schodky amerického federálního rozpočtu. Investoři se v dubnu začali vracet ke zlatu.

Další růst covid případů v různých částech světa, jako například v Indii, vyvolává obavy investorů, a proto roste poptávka po zlatě. Optimismus investorů po rychlém oživení v dubnu utichl, pokud bude i nadále v květnu klesat, předpokládáme zvýšení poptávky po zlatě jako bezpečném přístavu a počítáme tedy i s růstem jeho ceny.

Komentář Jana Rožka, obchodního ředitele společnosti Zlaťáky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.