Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Cena zlata je na ročním maximu a ještě poroste

Investice 29.08.2017 | 17:14 0 Komentářů

Cena zlata se dnes vyšplhala na své roční maximum 1 324 dolarů za unci. Od začátku roku vzrostla již o 15 procent. Příští rok by cena zlata měla překonat hranici 1 500 dolarů za unci.

„Proto bych ještě nedoporučoval prodávat, ale spíše nakupovat. Momentálně tlačí cenu nahoru dlouhodobě oslabující dolar, znehodnocování papírových měn ze strany centrálních bank a také nejistota na korejském poloostrově,“ uvedl obchodní ředitel Golden Gate CZ Pavel Ryba.

Vypálení severokorejské rakety přes Japonsko srazilo evropské akcie na šestiměsíční minimum. „Zlato je považováno za bezpečný přístav v době krizí. Při investování do zlata se příliš nevyplatí krátkodobé spekulace, ale spíše dlouhodobé průměrování ceny, například prostřednictvím spoření do zlata. Mnozí lidé chtějí investovat do zlata či stříbra, ale bojí se, že nakoupí v nevhodnou chvíli za příliš vysokou cenu. Zkušenosti i statistické výzkumy ukazují, že pokusy o podobné načasování vedou v průměru k horším výsledkům než strategie pravidelného spoření. Díky němu jde cenu průměrovat a nakupovat velmi efektivně,“ dodal Pavel Ryba.

Zdroj: Golden Gate CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.