Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Broker Trust k dnešnímu dni opouští USF ČR

Broker poolová společnost Broker Trust opouští USF ČR, jejímž byla zakládajícím členem. Jako důvod uvádí odlišné představy o směřování samoregulační organizace. 

„O směřování USF jako samoregulační organizace máme jinou představu, než jaká je současná realita. Rezignuji proto na pozici předsedy Rady USF ČR a ke 22. září 2017 také vystoupí společnost Broker Trust z USF ČR.  Vedení unie jsme stejně jako naše smluvní partnery o tomto kroku informovali,“ uvedl pro Investujeme.cz Michal Knapp, generální ředitel Broker Trust.

Broker Trust k vystoupení z USF ČR přistoupil poté, co Rada USF pozastavila členství Broker Trust z důvodu neplnění uložených opatření k nápravě.

O dočasném pozastavení členství společnosti Broker Trust v unii rozhodla Rada USF ČR. Podle externí právní analýzy, kterou jsme nechali vypracovat, je tento krok hned z několika důvodů v rozporu se stanovami USF, které navíc institut pozastaveného členství vůbec nezakotvují,“ komentuje pozastavení členství Michal Knapp a dodává: „Rozhodnutí nebylo vydáno stanoveným postupem a ani k tomu stanoveným orgánem a jako takové je neplatné. USF jsme odeslali žádost, aby bylo rozhodnutí o pozastavení členství společnosti Broker Trust zrušeno a tato informace odstraněna z webových stránek unie. Doposud se tak nestalo.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.