CZK/€ 25.350 +0,06%

CZK/$ 23.442 +0,45%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.632 +0,31%

Text: Petr Zámečník

03. 10. 2015

1 komentář

Broker Trust vede Michal Knapp. Zdeněk Sluka se stahuje

 


 

Změny v Broker Trustu nastaly k 1. 10. 2015. Od začátku října již není zakladatel společnosti Zdeněk Sluka ve vedení, ale přešel na post předsedy dozorčí rady. Zdeněk Sluka se bude ve své nové roli předsedy dozorčí rady věnovat především strategickému směřování a rozvoji společnosti. Zaměří se také na nové možnosti v oblasti budování systému efektivní podpory smluvních partnerů Broker Trustu a akviziční příležitosti na postupně se konsolidujícím českém trhu finančního zprostředkování,” uvádí ke změnám tisková zpráva společnosti.

Předsedou představenstva a generálním ředitelem se stal Michal Knapp. Ten v Broker Trustu již působil na pozici poradce Zdeňka Sluky. „Za několik měsíců Michalova působení v roli poradce generálního ředitele jsem poznal, že máme velmi podobné názory na vývoj trhu a strategii společnosti. Navíc se naše zkušenosti a silné stránky vhodně doplňují,“ uvedl Zdeněk Sluka.

Zdeněk Sluka založil Broker Trust k 12. březnu 2001. Od 8. 10. 2003 má společnost v obchodním rejstříku zapsaného jediného akcionáře, kterým je irská společnost z Dublinu Sophia Kilcullen Limited. Základní jmění Broker Trustu bylo navýšeno z 1 mil. Kč na 5,29 mil. Kč k 9. 5. 2006 z důvodu oddlužení společnosti.

Zdeněk Sluka není jen Broker Trust

Zdeněk Sluka není angažovaný jen v Broker Trustu, ale své činnosti směřuje i do dalších oblastí. Ještě před založením broker poolu k 28. 8. 1997 založil společně s Tomášem Síkorou finančně poradenskou společnost Sophia Finance. Tu k 21. 11. 2001 od Tomáše Síkory plně odkoupil a k 30. 7. 2002 ji převedl též pod dublinskou Sophiu Kilcullen.

Tomášem Síkorou založil Zdeněk Sluka k 2. 12. 1996 též společnost Creafin, která do 11. 6. 1999 věnovala obchodování s cennými papíry, následně do 12. 10. 2004 ekonomickým a organizačním poradenstvím a následně až od 30. 8. 2007 přijala současnou činnost pronájem nemovitostí. I tuto společnost Tomáš Síkora na Zdeňka Sluku převedl k 2. 8. 2001.

REKLAMA

V roce 2005 Zdeněk Sluka pomáhal založit společnost Elsin Jiřímu Slukovi, která se dnes zabývá především opravou LCD obrazovek a záchranou dat. V ní začínal s 25% podílem, který posléze snížil na 12,5 %, ovšem od počátku ve společnosti působí jako jednatel.

Zdeněk Sluka investuje i do menších finančně poradenských společností. Tak kupříkladu vložil 30% podíl do společnosti Best Partners k 25. 10. 2011, což je společnost založená jen o pár měsíců dříve k 21. 6. 2011. Prostřednictvím Sophia Kilcullen (v obchodním rejstříku psána Sophia Killcullen, zřejmě se jedná o překlep) k 6. 2. 2014 vstoupil taktéž s 30% podílem do finančně poradenské společnosti Finberry, založené 12. 2. 2013.

Zdeněk Sluka též prostřednictvím své dublinské firmy založil k 31. 12. 2008 společnost BenefitBox zaměřenou na poradenství v oblasti zaměstnaneckých benefitů. Tuto oblast zřejmě ale vyhodnotil jako neperspektivní, a tak k 13. 7. 2015 uvedl BenefitBox do likvidace.

Michal Knapp z OVB Allfinanz do Broker Trustu

Pro nového generálního ředitele a předsedu představenstva Broker Trustu Michal a Knappa není finanční poradenství novým oborem. K 1. 1. 2010 přešel z pojišťovny Allianz do finančně poradenské společnosti OVB Allfinanz na post člena představenstva a o pár měsíců později k 1. 7. 2010 povýšil na předsedu představenstva OVB Allfinanz.

REKLAMA

„Životnost“ šéfů české OVB Allfinanz ovšem není příliš dlouhá. Michal Knapp skončil k 26. 11. 2012 po letech, kdy se mu podařilo OVB poměrně dobře zkonsolidovat. To ostatně potvrdil též Mario Freis, člen představenstva společnosti OVB Holding AG a někdejší člen představenstva OVB Allfinanz, v jediné reakci na odvolání generálního ředitele: „Rád bych panu Knappovi poděkoval jménem celé naší společnosti za tři úspěšné roky. Pod jeho vedením dosáhla naše společnost vedoucího postavení na českém trhu a získala 5 prestižních ocenění.  Celé OVB přeje panu Knappovi v dalším pracovním a osobním životě vše dobré.“

 O to překvapivější bylo odvolání Michala Knappa. Nepřekvapilo ale Petra Fejtka, dnes šéfredaktora časopisu Profi PF. „Michal Knapp lpěl na posilování solidnosti a kontroly kvality poradenství. A tam narazil,“ uvedl tehdy v reakci na jeho odvolání Petr Fejtek.

„Odchod Michala Knappa z čela OVB znamená bohužel jediné: návrat k tvrdému německému multilevelu, vytěžit klienty za každou cenu a hlavně se proboha nesnažit o poradenství. Špatná zpráva pro klienty i „nezoubkovskou“ část OVB,“  hodnotil tehdejší změny ve vedení OVB Petr Stuchlík, generální ředitel a předseda představenstva finančně poradenské společnosti Fincentrum, do níž v té době z OVB přešla významná skupina poradců. Ostatně to mohlo být i důvodem k odchodu Michala Knappa.

Michal Knapp nyní povýšil z pozice poradce předsedy představenstva na nejvyšší post. „V úzké spolupráci se Zdeňkem a jeho týmem jsem se ujistil, že máme identické představy o klíčových faktorech dlouhodobě udržitelného růstu v této branži. To je především dobře odvedené finanční poradenství s dlouhodobým užitkem pro klienta,“ komentoval své povýšení Michal Knapp, nový generální ředitel a předseda představenstva Broker Trust.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Síla složeného úroku aneb tajný vzorec bohatství

Mnoho lidí se zajímá o to, jak úspěšně investovat, ale málokdy se zamyslí nad efektem složeného úročení, přestože právě ten je tajemstvím úspěchu každého investora. Předpokládejme, že dokážete sestavit konzervativní portfolio s očekávaným výnosem 5 % ročně. Ten by se měsíčně připisoval od vašich 25. narozenin s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Komentář: Rekordní hodnoty na akciovém trhu – případ racionální přebujenosti

Minulý týden padla řada rekordů, když hlavní akciové indexy v USA, Evropě a Japonsku dosáhly historických maxim. Ale na rozdíl od rekordů ve sportovních výkonech bývají rekordy ve výkonnosti akciových trhů spojeny s jednou zásadní obavou: Nejde o případ „iracionálního přebujení“? Myslím si, že je to racionální […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

28. 02. 2024

Zákulisí českých FKI. Co investorům mohou nabídnout?

Investiční nástroje pro kvalifikované investory (FKI) poskytují investorům pestřejší škálu investičních možností a větší flexibilitu než standardní investiční fondy, které jsou dostupné veřejnosti. Tím, že mohou diverzifikovat své portfolio do různých aktiv s nízkou korelací s tradičními akciovými a dluhopisovými fondy, představují FKI lákavou alternativu. Je však […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Karel Vocet

    3 května, 2018

    Hmmmmm…. Kampak pan Knap zamíří?

    Odpovědět