Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Britský Provident nabízel předvánoční půjčku s RPSN 535 procent

Banky 16.01.2019 | 17:10 0 Komentářů

Poskytovatel půjček ve Velké Británii před Vánoci v reklamě cílil na zranitelné zákazníky. Uvedla to tamní rada pro reklamu. Společnost nabízela půjčku s RPSN 535 procent a jako vysvětlení uvedla, že Vánoce mohou být drahé.

Britská labouristická poslankyně Rachel Reevesová  pro tuto společnost žádá trest a vyzvala finančního regulátora Financial Conduct Authority (FCA), aby potrestal vánoční reklamu společnosti Provident na půjčku ve výši 100 až 1 000 liber (2 850 až 28 500 Kč) s RPSN 535 procent.

Nabídku v prosinci Provident rozesílal e-mailem. Na fotce byly rozzářené dětské tváře a vzkazy typu „nebyly by to Vánoce bez pohledu na jejch obličej“ a s připomenutím, že Vánoce mohou přijít draho.

Dopis byl podle poslankyně napsán tak, aby cílil na správnou stranu a využil finančně zranitelnou skupinu klientů. „Jde o cynickou taktiku využít zranitelnosti těch, kdo během svátků bojují o každou korunu. Provident záměrně použil emocionální vzkazy, aby je motivoval vzít si půjčku se zlodějským úrokem,“ uvedla Reevesová, zástupkyně volebního obvodu Leeds West v britské dolní komoře parlamentu.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.