CZK/€ 24.530 +0,06%

CZK/$ 23.969 -0,29%

CZK/£ 29.023 -0,36%

CZK/CHF 25.128 +0,08%

19. 07. 2022

0 komentářů

Blížící se zasedání ECB euru svědčí

 

Společné evropské měně se v průběhu dnešní evropské seance dařilo. Z ranních kotací pod 1,015 se kurz posunoval dále od parity, v odpoledních hodinách byl o více než cent výše. Euro živí spekulace na možné razantnější zvýšení eurových úrokových sazeb na čtvrtečním zasedání. My předpokládáme zvýšení depozitní sazby o 25 bb na -0,25 %. 

Spekuluje se ale, že zavedení antifragmentačního nástroje by mohlo umožnit sazby zvednout o 50 bb a ty by se tak po dlouhých letech dostaly ze záporného teritoria. Trhy již dnes nijak dramaticky nereagovaly na šířící se zvěsti, že plyn z Ruska v závěru tohoto týdně téct nezačne. Ani akciové trhy se již tohoto scénáře výrazně nebojí, evropské indexy dnes byl v mírném plusu, zrovna tak futures na americké akcie. Květnová stavební výroba v eurozóně skončila lepším výsledkem, potvrzená inflační data za červen již nic nového nepřinesla.

Sílící euro ocenily regionální měny, zejména polský zlotý. Maďarský forint v odpoledních hodinách většinu intradenních zisků odepisoval. Česká koruna si opět žila svým příběhem. Z ranních kotací u 24,55 CZK/EUR sice hned po otevření posílila o více než deset haléřů, velmi rychle ale tyto zisky vymazala a po celé odpoledne se kurz držel v blízkosti ranních zahajovacích 24,55 CZK/EUR.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Dobré zprávy z ekonomiky… prozatím

Podle předběžného odhadu statistického úřadu česká ekonomika i ve druhém čtvrtletí mírně vzrostla. Nenaplnila se chmurná očekávání finančních trhů ani centrální banky, která už počítala s recesí. Růst HDP dosáhl oproti prvnímu čtvrtletí 0,2 %, což je sice 4x pomalejší tempo než na začátku roku, třetinové ve […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

05. 08. 2022

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.