Středa 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Bitcoin pokořil hranici 14 tisíc dolarů

Investice 07.12.2017 | 10:12 1 Komentář

Hodnota digitální měny bitcoin se dnes během ranního obchodování v Asii vyšplhala za hranici 14 tisíc dolarů. Nový rekord překonal bitcoin i na lucemburské burze BitStamp, kde se obchodoval za 14 160 dolarů. Růst bitcoinu má podle společnosti CMC Markets všechny příznaky bubliny.

Důvodem růstu je spuštění obchodování s termínovanými bitcoinovými kontrakty na největší derivátové burze CME Group, ke kterému by mělo dojít během několika dní.

Bitcoin překonává od začátku roku, kdy činila jeho hodnota tisíc dolarů, jeden rekord za druhým. Společnost CMC Markets je přesvědčena, že růst bitcoinu má všechny příznaky bubliny. Údajně ale „neexistuje způsob, jak poznat, kdy bublina praskne,“ řekla společnost serveru BBC.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Bitcoin pokořil hranici 14 tisíc dolarů”

  1. Tom napsal:

    Včera se Bitcoin na některých menších burzách dostal dokonce i přes 19 tis. USD – možná to nebude trvat dlouho a na tuhle hranici se vyšplhá i „oficiální“ kurz Bitcoinu, který stále letí nahoru https://investplus.cz/kurzy/aktualni-kurz-bitcoin-online-graf-kde-koupit-tezba-kryptomeny-cena-hodnota/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.