Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Bitcoin pokořil hranici 10 tisíc dolarů a zastavit se nehodlá

Investice 29.11.2017 | 10:12 0 Komentářů

Bitcoin překonal z úterý na středu hranici 10 tisíc dolarů a dál stoupá. Za rekordním růstem stojí investoři, kteří věří, že svou investici rychle zhodnotí. Roste i počet lidí s novými účty. Jen od středy do pátku minulého týdne vzniklo na největší bitcoinové burze v USA Coinbaise 100 tisíc nových účtů.

„Je více než pravděpodobné, že psychologická hranice stratosférických 10 000 dolarů přiláká více tradičně orientovaných investorů,“ řekl pro agenturu BloombergThomas Glucksmann z hongkongské kryptoměnové burzy Gatecoin Ltd. Analytik Thomas Lee z Fundstrat minulý týden prohlásil, že cena bitcoinu do poloviny roku 2018 vzroste na 11,5 tisíce dolaru.

„Poptávka po bitcoinu se v posledních týdnech blíží mánii. Nakupovat začínají všichni, kteří to nestihli při nižších cenách a nechtějí zůstat mimo hru,“ potvrdil Peter Bukov, hlavní analytik TopForex. Podle něj je cena bitcoinu nadhodnocená. Dlouhodobý trend však pravděpodobně zůstane růstový s vysokou volatilitou,“ vysvětluje Bukov.

„Bitcoin je dnes očividná bublina. Ale zatím s jistotou nedokážeme určit, jaké tržní síly se za jeho hodnotou skrývají,“ uvedl v listopadu Severin Cabannes z vedení bankovního gigantu Société Générale.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.