Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Bitcoin již nestačí. Banky si chtějí vytvořit vlastní měnu

Banky 01.09.2017 | 10:21 0 Komentářů

Bitcoinu již brzy přibude další kryptoměna na trhu. Jeho rekordní úspěch inspiruje velké banky k vytvoření vlastní měny a zefektivnění svého obchodování. Ambiciózní projekt má začít fungovat již příští rok.

Na spolupráci se domluvilo celkem deset velkých finančních domů: Deutsche Bank, Santander, UBS, BNY Mellon, Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, MUFG a State Street.

Výhodu v nové kryptoměně vidí banky především v rychlosti operací při obchodování s bondy, či akciemi. Tyto operace by měly být rychlejší, než klasické obchodování s peněžní hodnotou. Přitom zaměnit digitální měnu na reálné peníze, by mělo jít bez problémů skrze centrální banky.

Z pohledu České národní banky jde o inovaci, která by mohla zvýšit efektivitu finančního trhu. Projekt je označován za digitální měnu a je založen na blockchainu, nejde ale o korporátní kryptoměnu ve smyslu obdoby bitcoinu vydávané obchodními bankami. Projekt by mohl představovat alternativu k platebním systémům a vypořádacím systémům, a to i těm provozovaným centrálními bankami,“ sdělila za Českou národní banku mluvčí Denisa Všetíčková.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.