CZK/€ 24.730 -0,08%

CZK/$ 23.501 -0,37%

CZK/£ 28.829 -0,07%

CZK/CHF 24.552 +0,46%

15. 05. 2015

0 komentářů

BIG EXPERT – Akcie O2 k nákupu?

 


 

Jiří Zendulka, BH Securities

Začátkem dubna jsem v posledním komentáři odhadoval krátkodobé překonání rezistencí u indexu PX u hranice 1050 b. v důsledku vidiny dividend. Tak se v polovině dubna stalo, když se index podíval na 27měsíční maxima i nad hranici 1060 b. Rozhodná data pro nárok na dividendy u několika emisí vyústila v očekávanou logickou kurzovou korekci.

Odhadoval jsem totiž také divoký vývoj s prodejním přetlakem u akcií O2 C.R., který se překvapivě dostavil ale až v těchto dnech. Obchodování titulu bez nároku na možný prodej oddělené CETIN do rukou samotné společnosti kupodivu nepřineslo negativní reakci a titul se následně dokonce rychle oklepal i z technické korekce po dividendě. Teprve až zprávy ohledně vyřazení z indexu MSCI přineslo na akcie O2 C.R. div ne paniku. Má však takový vývoj výraznější opodstatnění? Myslím, že nikoliv. Investoři by se měli dívat do budoucna. Kdo takto nevyhlíží, měl prodat již dříve. Za současné ceny se zdá prodej hříchem, resp. koupě u dlouhodobých minim otevírá solidní potenciál.

V úvodu měsíce akcionáři O2 C.R. získají akcie CETIN, které dle společnosti nemají být obchodovány na regulovaném veřejném trhu. Varianta, že se však objeví na neregulovaném, zůstává otevřena, i když je každopádně nutno počítat v tomto směru s diskontem. Lze však navíc sázet na jiné budoucí „vystoupení“ z CETIN. Valná hromada O2 totiž ukázala výrazný zájem minoritních akcionářů, resp. indikovala jejich zájem prodat akcie CETIN samotné společnosti.

Dle mého názoru tento krok ve svém důsledku s velkou pravděpodobností přinese zvýšení podílu PPF v CETIN nad 90 % a otevře tedy prostor pro vytěsnění minoritních akcionářů. Lze předpokládat, že PPF této možnosti v čase využije a akcionářům se tak znovu otevře cesta z investice vystoupit. Že by znalecký posudek v budoucnu přinesl nižší cenu CETIN než nyní v červnu odhadovaných min. 150 Kč/akcii, snad nelze předpokládat. Má snad budoucí obchodovaná akcie O2 C.R. hodnotu jen 25–30 Kč? Určitě ne. Prostor pro zajímavé zhodnocení při nákupu akcií O2 C.R. za současné ceny pod 180 Kč je tak otevřen.

REKLAMA

clipboard0723

Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.

* Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů). **) Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období.  

* * Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).

REKLAMA

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala/, Jiří Zendulka/BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík/CYRRUS, Jan Bureš/ERA Poštovní spořitelna, Martin Pecka, Daniel Kukačka, Patrik Hudec/Generali Investments CEE, obhospodařovatel fondů ČP INVEST, Karel Kabelka/GRANT CAPITAL, Radek Pavlíček/Roklen360, Dušan Jalový/UniCredit Bank Czech Republic, Jaroslav Brychta /X-Trade Brokers

Projekt BIG EXPERT organizuje a zpracovává společnost Kurzy.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Akciové trhy červenec 2020

Minulý týden byl na akciových trzích opět pozitivní, už třetí v radě

Kromě nyní standardních zpráv o pokračování nákazy covid-19, progresu vývoje vakcíny a makroekonomických indikátorů ovlivňoval akciové trhy ještě jeden velmi důležitý faktor: začátek výsledkové sezóny za druhé čtvrtletí tohoto roku. Kde by se měl naplno projevit zub pandemie a ukázat, kolik toho ukousl z hospodaření společností.

Text: redakce

20. 07. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.