CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

03. 06. 2008

0 komentářů

BCPP: Velké rozdíly ve výnosech i objemech

 


 

Po včerejšku, kdy výrazně ztrácely pouze developerské společnosti, se k nim dnes přidaly i společnosti z finančního sektoru. Již před dnešním obchodováním v Evropě se propadaly společnosti z finančního sektoru v Asii poté, co S&P včera snížila rating několika bankám (Lehman Brothers, Merrill Lynch a Morgan Stanley) kvůli přetrvávajícím hrozbám úvěrové krize, a zejména oznámení Lehman Brothers o tom, že uvažuje navýšit kapitál o tři až čtyři miliardy dolarů. Finanční sektor tak zapříčinil první pokles US akciových trhů po pěti dnech.

Jestliže tak včera patřily akcie Erste Bank (-1,23 %) a VIG (-1,8 %) k nejziskovějším, dnes je tomu naopak. Na špatné výsledky ze včerejška navázaly developerské tituly, které dnes byly opět nejztrátovějšími tituly a dnes se dostaly na svá historická maxima. Objevují se dokonce informace, že společnosti mají problém se získáváním úvěrů na nové projekty, což investorům na náladě rovněž nepřidá. ORCO se tak dnes dostalo pod hranici 1 200 korun (-3,43 %), ECM ztratilo „pouze“ dvě procenta (-2,05 %).

Pod velkým prodejním tlakem se dnes octl ČEZ, který při objemu přes tři miliardy (celkový objem na BCPP byl dnes pouze o miliardu vyšší) ztratil 1,23 %. Podobně na tom byly s výkonností i akcie AAA Auto (-1,23 %), objem byl však poněkud nižší (616 tis. Kč).

Snad jediným titulem, který úspěšně odolával prodejním tlakům, byl nováček NWR, který těží z velmi dobrého sentimentu ve svém oboru a dnes si připsal k dobru bezmála dvě procenta (+1,94 %). Relativně úspěšně mu sekundoval Philip Morris (+0,77 %), i když o úspěchu při sedmnácti zobchodovaných akciích asi nemůže být řeč. Mírný nárůst si pak připsal po delší době Pegas Nonwovens, který si za své výsledky takové propady snad ani nezaslouží.

Celkově si dnes index PX připsal ztrátu bezmála jedno procento (-0,91 %) jako jediná ze všech evropských akciových trhů (FTSE +0,67 %, DAX +0,15 %, CAC +0,98 %, ATX +0,06 %, BUX +0,31 %, WIG +0,65 %).  

REKLAMA

Zdroj: BCPP, Bloomberg, Patria

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *