Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Banky Národní rozvojový fond vítají. Chtějí do něj vložit miliardy korun

Investice 20.05.2019 | 15:38 1 Komentář

Tuzemské banky jsou připraveny investovat do základního kapitálu Fondu národního rozvoje miliardy korun. Nejdůležitější je fakt, že vložené miliardy korun mohou být znásobeny formou konkrétních investičních projektů v hodnotě desítek až stovek miliard korun.

Premiér Andrej Babiš uvedl, že by čtyři největší banky mohly příští rok do fondu odvést asi šest miliard korun. Vznik fondu a případné příspěvky by nyní měla projednat pracovní skupina.

Shodli jsme se s panem premiérem na tom, že Národní rozvojový fond je nejlepším řešením budoucí prosperity ČR. Zajistí nejefektivnější využití investic bank a dalších společností do oblastí, které budou vládou určeny jako strategické priority. V této souvislosti se primárně hovoří o investicích do nájemního a sociálního bydlení, vzdělávání a dopravní a sociální infrastruktury,“ uvedl generální ředitel České spořitelny Tomáš Salomon.

Součástí naší společenské role je podporovat investiční aktivitu státu a spoluvytvářet tak dlouhodobou prosperitu domácí ekonomiky i celé ČR,“ řekl generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Profesionálně řízený a nezávisle spravovaný fond vnímá nejen jako iniciativu, která usnadní financování vybraných investičních projektů státu, ale i jako další příspěvek bank ke kvalitnějšímu životu občanů ČR. „Domníváme se, že by tento fond mohl zvýšit investiční kapacitu ekonomiky a podpořit řadu důležitých projektů včetně sociálního bydlení, vzdělání, dopravy a digitalizace ekonomiky,“ dodal mluvčí ČSOB Patrik Madle.

„Součástí naší společenské role je podporovat investiční aktivitu státu a spoluvytvářet tak dlouhodobou prosperitu domácí ekonomiky i celé České republiky. Profesionálně řízený a nezávisle spravovaný Národní rozvojový fond vnímáme nejen jako iniciativu, která usnadní financování vybraných investičních projektů státu, ale také jako další příspěvek bank ke kvalitnějšímu životu občanů ČR,“ uvedl Jan Juchelka, generální ředitel Komerční banky.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Banky Národní rozvojový fond vítají. Chtějí do něj vložit miliardy korun”

  1. Pokorný napsal:

    Nechápu, proč na tohle musel hledat banky a nechce využít potenciál peněz, které jsou u občanů – státem garantovaný fond se zaručeným výnosem – jinak by do toho banky nešly – by byl určitě lepší, než žebrácký výnos ze státních dluhopisů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.