Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

AXA nabídne své akcie zaměstnancům k nákupu

Finanční skupina AXA v rámci akce Shareplan 2008 nabídne svým zaměstnancům možnost odkupu nových akcií za zvýhodněnou cenu. V loňském roce zaměstnanci skupiny AXA nakoupili akcie v hodnotě přes 552 milionů eur.

„Nabídka zaměstnaneckých akcií má dva hlavní důvody. Na jedné straně je to benefit pro současné i bývalé zaměstnance, kteří tak dostanou stabilní a výnosné cenné papíry za zvýhodněnou cenu. Na druhé straně získají zaměstnanci bližší vztah ke skupině AXA a jejím hospodářským výsledkům, a budou tak ještě více motivováni ke špičkovým výkonům a prvotřídní péči o klienty. I díky tomu budeme schopni splnit cíl našeho projektu Ambice 2012 – stát se do roku 2012 celosvětově preferovanou společností v oblasti finančního zabezpečení,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva skupiny AXA.

Zaměstnanci budou moci mít možnost využít jak klasické nabídky, tak tzv. plánu s pákovým efektem. V obou případech mohou akcie získat za zvýhodněnou cenu odpovídající 80 % (u klasické nabídky), resp. 86 % (u plánu s pákovým efektem) z referenční ceny akcií. Referenční cena bude určena na základě průměrných cen akcií skupiny AXA na pařížské burze v 20 obchodních dnech před zahájením upisování. Upisování proběhne na přelomu září a října.

Zdroje: Tisková zpráva finanční skupiny AXA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.