Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Avast míří na Londýnskou i Pražskou burzu

Investice 10.05.2018 | 14:55 0 Komentářů

Antivirová firma Avast dnes vstoupila na londýnskou burzu. O čtyři dny později, tedy 14. května budou akcie této firmy obchodovány i v Praze v rámci takzvaného duálního listingu.

V Praze budou obchody s akciemi Avastu probíhat v korunách, kdežto v Londýně bude vypořádající měnu libra. Pro Prahu znamená uvedení akcií Avastu vzpruhou v době, kdy odchod z naší hlavní burzy plánují sázkařská společnost Fortuna či petrochemická skupina Unipetrol.

Firmu Avast považuji za jeden z nejlepších příběhů za posledních 25 let z regionu střední a východní Evropy a jsem rád, že díky možnosti duálního listingu můžeme tuto emisi nabídnout i tuzemským investorům,“ řekl HN Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha s odkazem na takzvané dvojí zaknihování, což umožňuje obchodování s akciemi jedné firmy na dvou burzovních trzích současně.

Avast už vstupuje na londýnskou burzu šest let. Před tím byl úmysl zrealizovat IPO na newyorskou burzu Nasdaq, což ale nevyšlo.

Hlavními akcionáři Avastu jsou zakladatelé Eduard, Pavel Baudiš s také investiční společnosti CVC Capital Partners a Summit Partners. Část čerstvého kapitálu pomůže Avastu splatit úvěry, které firma před dvěma lety použila ke koupi svého brněnského konkurenta AVG.

Zdroj: iHned.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.