CZK/€ 24.530 -0,08%

CZK/$ 25.120 -0,24%

CZK/£ 28.179 +1,29%

CZK/CHF 25.393 -1,11%

10. 05. 2018

0 komentářů

Avast míří na Londýnskou i Pražskou burzu

 

Antivirová firma Avast dnes vstoupila na londýnskou burzu. O čtyři dny později, tedy 14. května budou akcie této firmy obchodovány i v Praze v rámci takzvaného duálního listingu. 

V Praze budou obchody s akciemi Avastu probíhat v korunách, kdežto v Londýně bude vypořádající měnu libra. Pro Prahu znamená uvedení akcií Avastu vzpruhou v době, kdy odchod z naší hlavní burzy plánují sázkařská společnost Fortuna či petrochemická skupina Unipetrol.

Firmu Avast považuji za jeden z nejlepších příběhů za posledních 25 let z regionu střední a východní Evropy a jsem rád, že díky možnosti duálního listingu můžeme tuto emisi nabídnout i tuzemským investorům,“ řekl HN Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha s odkazem na takzvané dvojí zaknihování, což umožňuje obchodování s akciemi jedné firmy na dvou burzovních trzích současně.

Avast už vstupuje na londýnskou burzu šest let. Před tím byl úmysl zrealizovat IPO na newyorskou burzu Nasdaq, což ale nevyšlo.

Hlavními akcionáři Avastu jsou zakladatelé Eduard, Pavel Baudiš s také investiční společnosti CVC Capital Partners a Summit Partners. Část čerstvého kapitálu pomůže Avastu splatit úvěry, které firma před dvěma lety použila ke koupi svého brněnského konkurenta AVG.
Zdroj : iHned.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Stahuje americké akcie už jen „blbá nálada“, co brzy odezní?

Je tomu takřka měsíc, co vrcholil optimismus amerických akciových trhů. Někteří dokonce mluvili o novém býčím trhu. Jiní ovšem varovali, že růst, jenž započal v polovině června, je jen přechodný, že jde o takzvanou „past na býky“, o krátkodechý vzestup jinak nadále beznadějně medvědího trhu. Předvčerejšek dal za […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.