Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Atlantik založil nový akciový fond s hodnotovou strategií

ATLANTIK Asset Management přináší na trh nový akciový fond, který ve své strategii kombinuje hodnotový přístup a dynamickou složku.

ATLANTIK Advanced Equity CZK Fund (dále AAEF) má za cíl umožnit českým investorům investovat do kvalitních světových akcií v domácí měně bez toho, aby riskovali výraznou volatilitu na trzích. Fond bude vybírat dostatečně likvidní a kapitálově silné akcie vyznačující se nízkou zadlužeností a stabilitou zisku a dividend. Do portfolia fondu jich bude manažer vybírat 20 – 40.

Druhá, dynamická, složka strategie je založena na možnosti využití finanční páky či naopak snížení váhy akcií pod 100 %. Rozhodujícím indikátorem je posouzení trhu, zda je levný či drahý. Pozitivem pro české investory je měnové zajištění u zahraničních investic.

V prvním měsíci fungování fondu investoval fond zejména do evropských akcií. „Do portfolia fondu byly vybírány kvalitní společnosti se silným fundamentem,  nízkým zadlužením, vysokým dividendovým výnosem, které jsou zároveň dostatečně likvidní a díky levnému ohodnocení představují zajímavý růstový potenciál.“ Říká Marek Janečka, portfolio manažer fondu.

„V případě pokračování korekce na akciovém trhu budeme vyhledávat zajímavé podhodnocené společnosti například z oblasti těžby a zpracování ropy, plynu a kovů, které budou pozitivně participovat na rostoucích cenách komodit,“ uvádí Janečka a dodává, jak se bude chovat dynamická složka řízení: „Pokud se akciové indexy přiblíží zpět letošním maximům, zvážíme operativní zajištění části akciové pozice pomocí termínových obchodů.“

Zdroj: Tisková zpráva Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.