CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

19. 01. 2022

0 komentářů

APS CREDIT FUND SICAV vybral za první 2 měsíce téměř 500 milionů korun

 

Investoři z Česka a Slovenska vložili do APS CREDIT FUND SICAV za 2 měsíce téměř 500 miliónů korun do takzvaných problémových pohledávek. Fondu, který očekává průměrné roční zhodnocení 12 %, končí první upisovací období 4. února. Česká finanční skupina již identifikovala k nákupu investiční příležitosti v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku v celkovém objemu 140 milionů korun.  

APS CREDIT FUND se zaměřuje na velké firemní pohledávky, které jsou zajištěné nemovitostmi. Typickým zajištěním mohou být logistická centra, hotely, kancelářské a rezidenční budovy, pozemky a podobně. Investoři evidentně vidí v naší strategii smysl a věří nám,“ říká Martin Machoň, generální ředitel APS.„S vybranou sumou blížící se k půl miliardě korun jsme spokojeni, i kolegové z branže to považují za nejúspěšnější fundraising posledních let,“ dodává Martin Machoň.

Investiční strategie fondu reflektuje aktuální ekonomickou situaci firem i spotřebitelů, kteří jsou silně ovlivněni následky koronavirové pandemie. Ta připravila řadu firem o peněžní toky a zmrazila jim rozjeté projekty.

Do fondu se podařilo nashromáždit daleko větší kapitál, než jsme v prvním upisovacím období plánovali. Uvidíme, zda budeme otevírat v létě ještě druhé upisovací období, což bylo našim původním úmyslem. Aktuální krize představuje unikátní investiční příležitosti. Vlády uvolnily moratoria uvalená na splátky úvěrů, trhy se postupně pročišťují, což znamená, že se objevují zajímavá portfolia s problémovými pohledávkami a nemovitostmi,“ komentuje situaci Jozef Martinák, předseda představenstva APS CREDIT FUND.

APS cílí svůj fond na movitější české a slovenské investory. Investovat může pouze takzvaný kvalifikovaný investor. Minimální investice do fondu činí jeden milion korun.

REKLAMA

Skupina APS patří k důvěryhodným partnerům předních světových finančních institucí, investičních fondů a soukromých investorů. Zaměstnává téměř 600 pracovníků v 15 zemích. Celkem spravuje 99 portfolií v nominální hodnotě 9,9 miliardy euro. Skupina APS má bohaté zkušenosti s komplexními investicemi napříč trhy střední, jižní a jihovýchodní Evropy. Díky tomu nabízí APS CREDIT FUND vysokou očekávanou cílovou návratnost investice.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Hledání dokonalosti v dozvucích stagflace

Psala se šedesátá léta, trhy byly nenasycené, všechno rostlo. Rostly vládní výdaje, rostlo zadlužení. Koupěschopná poptávka byla nenasycena, leckde vládl trh prodávajícího. Budovaly se produkční kapacity, hrálo se o schopnost produkovat, dodávat na nenasycené trhy. Když podnikatelé, vedoucí pracovníci a manažeři na Západě řídili podniky, mohli se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

03. 02. 2023

Apple, Alphabet nebo Amazon – co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí 2022 zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po dnešním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023

daně

Šest případů, kdy musíte u investic podat daňové přiznání

Pro řadu investic platí, že dostáváte tyto investice už zdaněné. Úroky ze spořicích účtů se daní srážkovou daní, dividendy z akcií se daní také před výplatou srážkou. Daň z příjmu také nemusíte platit u investic osvobozených od daně z příjmu, jako například u cenných papírů, které jste […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *