CZK/€ 24.515 +0,14%

CZK/$ 25.028 +0,80%

CZK/£ 28.051 +0,37%

CZK/CHF 25.278 +0,26%

19. 01. 2022

0 komentářů

APS CREDIT FUND SICAV vybral za první 2 měsíce téměř 500 milionů korun

 

Investoři z Česka a Slovenska vložili do APS CREDIT FUND SICAV za 2 měsíce téměř 500 miliónů korun do takzvaných problémových pohledávek. Fondu, který očekává průměrné roční zhodnocení 12 %, končí první upisovací období 4. února. Česká finanční skupina již identifikovala k nákupu investiční příležitosti v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku v celkovém objemu 140 milionů korun.  

APS CREDIT FUND se zaměřuje na velké firemní pohledávky, které jsou zajištěné nemovitostmi. Typickým zajištěním mohou být logistická centra, hotely, kancelářské a rezidenční budovy, pozemky a podobně. Investoři evidentně vidí v naší strategii smysl a věří nám,“ říká Martin Machoň, generální ředitel APS.„S vybranou sumou blížící se k půl miliardě korun jsme spokojeni, i kolegové z branže to považují za nejúspěšnější fundraising posledních let,“ dodává Martin Machoň.

Investiční strategie fondu reflektuje aktuální ekonomickou situaci firem i spotřebitelů, kteří jsou silně ovlivněni následky koronavirové pandemie. Ta připravila řadu firem o peněžní toky a zmrazila jim rozjeté projekty.

Do fondu se podařilo nashromáždit daleko větší kapitál, než jsme v prvním upisovacím období plánovali. Uvidíme, zda budeme otevírat v létě ještě druhé upisovací období, což bylo našim původním úmyslem. Aktuální krize představuje unikátní investiční příležitosti. Vlády uvolnily moratoria uvalená na splátky úvěrů, trhy se postupně pročišťují, což znamená, že se objevují zajímavá portfolia s problémovými pohledávkami a nemovitostmi,“ komentuje situaci Jozef Martinák, předseda představenstva APS CREDIT FUND.

APS cílí svůj fond na movitější české a slovenské investory. Investovat může pouze takzvaný kvalifikovaný investor. Minimální investice do fondu činí jeden milion korun.

REKLAMA

Skupina APS patří k důvěryhodným partnerům předních světových finančních institucí, investičních fondů a soukromých investorů. Zaměstnává téměř 600 pracovníků v 15 zemích. Celkem spravuje 99 portfolií v nominální hodnotě 9,9 miliardy euro. Skupina APS má bohaté zkušenosti s komplexními investicemi napříč trhy střední, jižní a jihovýchodní Evropy. Díky tomu nabízí APS CREDIT FUND vysokou očekávanou cílovou návratnost investice.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

WCA exekuce

Mračna nad WCA se stahují. Věřitelé přistoupili k exekucím

Alternativní fond lákající klienty na nadstandardní výnosy díky tradingu v kombinaci s investicemi do startupů je v problémech. Proti WCA International někteří z investorů vedou exekuci. Firma tak může velmi rychle skončit v insolvenci.  

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

07. 10. 2022

Analýza: Co přijde po extrémním jestřábím postoji?

Na globálních trzích se blíží další zima. Rychle se dostáváme k bodu zlomu globální ekonomiky. Ten přijde díky „extrémně jestřábímu postoji“ politických institucí někdy v příštím čtvrtletí. Podle Saxo Bank nás čeká pevně zakořeněná, perzistentní inflace. Dnes už je jasné, že nás k inflačnímu bodu zlomu přivedou tři faktory. Otázka, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.