CZK/€ 24.365 -0,12%

CZK/$ 23.487 +0,26%

CZK/£ 28.369 -0,06%

CZK/CHF 24.774 -0,30%

19. 01. 2022

0 komentářů

APS CREDIT FUND SICAV vybral za první 2 měsíce téměř 500 milionů korun

 

Investoři z Česka a Slovenska vložili do APS CREDIT FUND SICAV za 2 měsíce téměř 500 miliónů korun do takzvaných problémových pohledávek. Fondu, který očekává průměrné roční zhodnocení 12 %, končí první upisovací období 4. února. Česká finanční skupina již identifikovala k nákupu investiční příležitosti v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku v celkovém objemu 140 milionů korun.  

APS CREDIT FUND se zaměřuje na velké firemní pohledávky, které jsou zajištěné nemovitostmi. Typickým zajištěním mohou být logistická centra, hotely, kancelářské a rezidenční budovy, pozemky a podobně. Investoři evidentně vidí v naší strategii smysl a věří nám,“ říká Martin Machoň, generální ředitel APS.„S vybranou sumou blížící se k půl miliardě korun jsme spokojeni, i kolegové z branže to považují za nejúspěšnější fundraising posledních let,“ dodává Martin Machoň.

Investiční strategie fondu reflektuje aktuální ekonomickou situaci firem i spotřebitelů, kteří jsou silně ovlivněni následky koronavirové pandemie. Ta připravila řadu firem o peněžní toky a zmrazila jim rozjeté projekty.

Do fondu se podařilo nashromáždit daleko větší kapitál, než jsme v prvním upisovacím období plánovali. Uvidíme, zda budeme otevírat v létě ještě druhé upisovací období, což bylo našim původním úmyslem. Aktuální krize představuje unikátní investiční příležitosti. Vlády uvolnily moratoria uvalená na splátky úvěrů, trhy se postupně pročišťují, což znamená, že se objevují zajímavá portfolia s problémovými pohledávkami a nemovitostmi,“ komentuje situaci Jozef Martinák, předseda představenstva APS CREDIT FUND.

APS cílí svůj fond na movitější české a slovenské investory. Investovat může pouze takzvaný kvalifikovaný investor. Minimální investice do fondu činí jeden milion korun.

REKLAMA

Skupina APS patří k důvěryhodným partnerům předních světových finančních institucí, investičních fondů a soukromých investorů. Zaměstnává téměř 600 pracovníků v 15 zemích. Celkem spravuje 99 portfolií v nominální hodnotě 9,9 miliardy euro. Skupina APS má bohaté zkušenosti s komplexními investicemi napříč trhy střední, jižní a jihovýchodní Evropy. Díky tomu nabízí APS CREDIT FUND vysokou očekávanou cílovou návratnost investice.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční lupa: Colgate je stabilní dividendová společnost

Produkty Colgate (NYSE:CL) používá pravděpodobně většina z nás. Tato společnost totiž vyrábí pasty, kartáčky a další produkty spojené s ústní hygienou. Navíc společnost Colgate sází na svou dlouholetou tradici, jelikož byla založena již roku 1806 a v roce 1873 představila svou první zubní pastu. Historie podniku je […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 11. 2022

Pád akcií technologických obrů s sebou stahuje také segment ESG investování

Akcie technologických obrů jsou letos obřím propadákem. Propadákem, který trvá. I příští rok se jeví jako pořádně perný. Klíčovým důvodem bude pokračování jestřábí měnové politiky americké centrální banky. Fed zkrátka své měnověpolitické šrouby jen tak povolit nemíní. Inflaci totiž stále ani zdaleka nezkrotil, jak by si představoval.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *