Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Američtí investoři věří Donaldu Trumpovi

Investice 09.11.2016 | 22:31 0 Komentářů

Donald Trump se nečekaně stal americkým prezidentem. Následných výprodejů akciových trhů využil americký investor Carl Icahn a nakoupil akcie firem z širšího indexu S&P 500. Věří, že zvolení Donalda je pro americkou ekonomiku „krok správným směrem“. 

Viděl jsem, že trh jde dolů jako šílený, a já osobně věřím, že Trump není pro trh nezbytně špatný; tak jsem šel domů a koupil v noci na trhu velké množství akcií,“ řekl Carl Icahn, který patří k nejúspěšnějším a nejvýdělečnějším investorům na světě.  

Donald Trump chce zdvojnásobit tempo růstu americké ekonomiky. „Víte, že jsem byl v této věci vždy velmi obezřetný. Teď je to poprvé, kdy si myslím, že naše ekonomika má šanci konečně se z toho vymanit,“ dodal Carl Icahn.

Stejného názoru je i šéf investiční společnosti DoubleLine Capital Jefffrey Gnudlach: „Řada zahraničních investorů chtěla, aby Trump prohrál, což vedlo k rozsáhlým nočním výprodejům. Američtí investoři si ale myslí, že Trump je pro ekonomiku v krátkodobém horizontu lepší než Hillary.“

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.