CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

Text: Daniel Kuchta

17. 06. 2008

0 komentářů

Komedianti z bank

 


 

Možná je to pouze konkurenční boj, který má investory přesvědčit o tom, že „pár miliard nás přeci nepoloží, my jsme stále ti nejlepší.“ Jinak řečeno, ostatní jsou stejná nemehla jako my, ale kdybyste si toho nevšimli, tak vám to připomeneme.

Možná je to tím, že oddělení odpovědné za investice a oddělení odpovědné za analýzy a investiční doporučení v bankách sídlí na různých kontinentech a komunikace není úplně ideální. Zkrátka si tady někdo nevidí na špičku nosu, resp. jedna ruka neví, co dělá ta druhá.

A možná že si pouze ti, kteří jednou prohráli souboj s opicemi, potřebují dokázat, že i my ostatní jsme pouze stádečko zvířátek, které budou svého pána poslouchat i když je žene na jatka (bohužel ale chování většina investorů tuto teorii beze zbytku naplňuje). Zkrátka, když jsou horší než opice oni, proč bychom neměli být i my.

Možná by mi to měl vysvětlit někdo, kdo do toho vidí víc, než já. Ale to si možná jen já sám myslím o sobě příliš a přitom to není nic, v čemž bych se neměl šťourat. Možná si jen trochu moc myslím o potřebnosti editorialů, kde si můžu postěžovat a které rovněž nikomu nic nedají a nejspíše ani nikoho nezajímají (a už vůbec ne analytiky ze Citigroup, Bratrů Lehmanů, Merrill Lynch, UBS apod.).

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *