Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Akciové trhy na úvod týdne klesají

Investice 08.07.2019 | 18:02 0 Komentářů

Evropské i americké akcie navázaly na ranní obchodování v asijsko-pacifickém regionu a rovněž zamířily do červeného. Evropský Stoxx 600 v odpoledních hodinách přichází o zhruba 0,2 %, v případě amerického indexu S&P 500 jde o ztráty okolo půl procenta.

Pro další směr akciových trhů bude důležité vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella v tomto týdnu, a to zejména v kontextu pátečních silných dat z amerického trhu práce. Trhy v současnosti počítají plně s tím, že na konci července Fed sníží sazby o 25 bb. Údaje z konce minulého týdne ale tato očekávání nahlodávají. Pokud bychom z úst guvernéra zaslechli náznaky toho, že se sazbami prozatím potřeba hýbat není, akciové trhy by se dostaly pod značné výprodejní tlaky.

Pražský PX dnes žádných změn nedoznal. Jeho závěrečný kurz je totožný s tím pátečním. Nejziskovějším titulem se staly akcie likérky Stock Spirits (+3,7 %), druhým nejúspěšnějším byla nápojářská skupina Kofola (+1,4 %). S 0,9% růstem doplnila stupeň vítězů Erste. Naopak Vienna Insurance, PFNonwovens a Avast přišly o více jak jedno procento.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.