Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Akcionáři chtějí vyštípat Marka Zuckerberga z vedení Facebooku

InvesticeMakro 05.06.2019 | 13:11 0 Komentářů

Šéf internetové firmy Facebook Mark Zuckerberg řeší klesající přízeň uvnitř společnosti.  Materiály z pravidelného setkání akcionářů ukazují, že skoro tři čtvrtiny z nich chtějí, aby Zuckerberg opustil vedení firmy. 


Některým akcionářům vadí skutečnost, že Zuckerberg přežil v čele společnosti mnohé skandály, například zneužití osobních údajů nebo vliv Facebooku na výsledek amerických voleb v roce 2016. Proti šéfovi firmy se postavilo 68 procent investorů, ještě v minulém roce se přitom jednalo o 51 procent vlastníků akcií.

Firma by podle akcionářů těžila z toho, že by se do jejího čela postavil nový šéf. Kritikům Zuckerberga by se líbilo, kdyby se nový šéf nepodílel na vlastnické struktuře firmy. Ceny akcií se totiž po dřívějších skandálech stále nedostaly na nedávnou úroveň. V létě roku 2018 hodnota podílů přesahovala 210 dolarů, momentálně se pohybuje skoro o padesát dolarů níž.

Výsledek hlasování mezi akcionáři mluví za sebe. Mark Zuckerberg a vedení Facebooku musí naslouchat akcionářům. Arogance není náhradou za dobré vedení společnosti,“ uvedla k hlasování organizace Open Mic, která se zabývá právy akcionářů v korporacích.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.