Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Digitální daň pro Facebook či Google chystá zavést i česká vláda

Investice 30.04.2019 | 14:26 0 Komentářů

Česká vláda chce zavést sedmiprocentní daň pro velké internetové firmy. Do konce května by mělo ministerstvo financí vypracovat návrh. Na této dani se dohodlo ANO a ČSSD. Ministerstvo financí odhaduje, že by nová daň mohla přinést do státního rozpočtu až pět miliard ročně.

Digitální daň se bude vztahovat na nejvýznamnější globální hráče a reaguje na dosavadní neúspěch jednání o řešení na úrovni EU a pomalý postup v případě globálního řešení v OECD. Diskuse není o tom, zda toto zdanění zavádět, ale odkdy, v jaké podobě a v jaké výši,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Nová digitální daň by se měla týkat internetových firem s globálním obratem nad 750 milionů eur (19,2 miliardy Kč).

Dohodli jsme se na digitální dani, to znamená zdanění firem, jako je Facebook, Google a další na úrovni sedmi procent. To byla jediná uzavřená dohoda z pondělního koaličního jednání, jinak ostatní věci jsou ještě rozpracované,“ uvedl první místopředseda ČSSD Roman Onderka.

Francouzský parlament schválil začátkem dubna zavedení digitální daně na národní úrovni. Tříprocentní daň z příjmů budou ve Francii odvádět velké mezinárodní internetové společnosti jako Google, Apple, Facebook či Amazon.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.