Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Akcie v USA prudce klesaly. Dow Jones pokleskl nejvíc od začátku roku

Investice 15.08.2019 | 13:47 0 Komentářů

Akcie v USA včera prudce klesly. Nejznatelnější pokles zaznamenal index Dow Jones, který si odepsal nejvíc od začátku roku. Za takovýto vývoj může nejspíš vývoj na trhu dluhopisů, dle něj se zdá, že ekonomika spojených států míří k recesi

Akciím se včera ve spojených státech vůbec nedařilo. Dow Jones index propadl o 3,05 procenta na 25.479,42 bodu, což je největší procentní propad od začátku roku. S&P 500 si odečetl 2,93 procenta a skončil na hodnotě 2840,60 bodu. Další důležitý index Nasdaq Composite ztratil 3,02 procenta a spočinul na hodnotě 7773,94 bodu.

Za poklesy mohou nejspíš dluhopisy. Vynosy státních dluhopisů s desetiletou splatností se výrazně dostal pod výnosy dluhopisů s dvouletou splatností, což se stalo poprvé od roku roku 2007. „Každá centrální banka na světě se snaží ekonomiku podporovat a každý politik na světě se snaží ekonomiku zničit. Co se děje v Hongkongu, co se děje s brexitem a obchodní válkou, to všechno přináší chaos,“ vyjádřil se k poklesům Oliver Pursche ze společnosti Bruderman Asset Management.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.