Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Akcie Monety reagovaly růstem na zrušení chystané akvizice

Investice 27.02.2019 | 17:40 0 Komentářů

Akciové trhy se dnes nacházejí pod tlakem. Evropský index Stoxx 600 několik desítek minut před koncem ztrácí zhruba půl procenta. Všechny sektory se nacházejí v červeném. Nejníže se dnes podívali prodejci základního spotřebního zboží, když jejich akcie padají o 1,6 %.

Naproti tomu jediným stojícím vojákem v poli jsou finanční domy. Akcie tohoto odvětví přidávají 0,6 %. I ve Spojených státech odstartovali seanci obchodníci s převahou prodejních příkazů. Index S&P 500 padá o půl procenta. Důvodem globálního pesimismu vůči akciím jsou zprávy, že Spojené státy tlačí na Čínu, aby v rámci dojednávané obchodní dohody přistoupila i k výrazným strukturálním změnám. Na náladě ani nepřidává vyostřená situace v Asii, kde byly sestřeleny dvě indické stíhačky pakistánskými ozbrojenými složkami.

Pražská burza dnes uzavřela v plusu, když index PX přidal 0,2 %. Nejziskovějším titulem se staly akcie likérky Stock Spirits, které si polepšily o 1,8 %. Nejzajímavější zprávou bylo rozhodnutí o tom, že chystaná akvizice Air Bank a českého a slovenského Home Creditu bankou Moneta se nakonec nezrealizuje. Akcie dle nás logicky reagovaly růstem, a to o 1,6 %, když cena za akvírovaná aktiva byla příliš vysoká. Největším propadlíkem se staly akcie mediální skupiny CME, které přišly o 4,3 %. I tak jsou akcie od začátku roku jednoznačně nejúspěšnější mezi tituly obchodovanými na pražském parketu, když jejich cena vyskočila již o více jak 28 %.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.