Úterý 11. srpna. Svátek má Zuzana.

Akcie Erste čeká zářná budoucnost

Investice 01.09.2016 | 12:45 0 Komentářů

Akcie Erste si od zveřejnění pololetních výsledků od začátku srpna připsaly již téměř 13 procent. Akcie Komerční banky se naopak propadly 16 procent. V růst akcií Erste věří nejen bankéři ze zámoří. Výhled akcií Komerční banky kvůli hrozbě nižších dividend ale již tak růžový není.

Podle banky JP Morgan Chase by si do roka akcie Erste připíší 34 procent. Švýcarská Credit Suisse očekává růst o 12 procent a britská HSBC o 15 procent. „Vzhledem k lepší očekávané ziskovosti Erste Bank v letošním roce je ze strany akcionářů banky oprávněné letos očekávat oproti loňsku progres ve výši dividendy, akcie doporučujeme nakupovat,“ uvádí analytik Fio banky Michal Křikava. Podle něj slibují akcie Erste růst o 17 procent.

Hůře jsou na tom podle analytiků švýcarské UBS akcie Komerční banky, které by měly během příštích dvanácti měsíců zůstat beze změny. Podle analytiků J&T Banka ale akcie Komerční banky vzrostou do roka o 27 procent. „Banka se vrací ke své ‚normální‘ dividendové politice, čímž se myslí období před rokem 2014. Fakticky to znamená snížení podílu vypláceného zisku v průměru z 90 na 65 procent. To není tragédie, investoři ale budou do budoucna určitě opatrnější,“ uvádí analytik České spořitelny Petr Bártek.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.