Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Tesle se daří. Mezi automobilkami jde o nejlepší investici

Investice 17.12.2018 | 14:08 0 Komentářů

S automobilovou společností Tesla to není úplně jednoduché. Každá hláška jejího zakladatele Elona Muska na Twitteru může ovlivnit vývoj akcií. Letošní rok byl jak pro Teslu, tak pro Elona Muska jeden z nejnáročnějších. Teď se ale začíná blýskat na lepší časy.

Automobilka je v poslední době v černých číslech. Navíc do jejího vedení byly posazeny další posily, produkce nového Modelu 3 se začíná stabilizovat a Tesla postupně chystá produkci dalších nových modelů, mezi kterými nechybí supersport Tesla Roadster, zmenšené SUV Model Y nebo plně elektrické kamiony Tesla Semi.

Mnoho lidí Tesle letos přestalo věřit, ale nakonec se firma odrazila ode dna a žádný krach se nekonal. Podle odborníků je Tesla nejlepší letošní investicí mezi automobilkami vůbec.

N začátku ledna se akcie Tesly pohybovaly na hranici 320 dolarů, tento pátek se Tesla posunula i přes strmé poklesy a růsty na moment až na 377,4 dolaru, což je 18procentní výnos.

V pátek Tesla ukončila obchodování na 365,7 dolaru, což je stále více než 14procentní růst. Přitom před dvěma měsíci se hodnota akcií pohybovala o řád níže a spadla až na 260 dolarů. V meziročním srovnání jde při této hodnotě o osmiprocentní růst.

Problém ostatních automobilek je, že zájem o určité kategorie automobilů totiž neustále klesá a tržby kolísají. Výrobci aut zapomněli na fakt, že je již rok 2018 a svět se postupně snaží odvracet od standardních paliv k alternativám, které mohou být šetrnější k životnímu prostředí a zároveň i dostupnější pro výrobu.

Zdroj: Czechcrunch.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.