CZK/€ 24.495 +0,14%

CZK/$ 23.384 +0,67%

CZK/£ 28.238 +0,01%

CZK/CHF 25.358 -0,08%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 12. 2022

0 komentářů

Zaostřeno na dluhopis – České nanovlákno III

 

Představujeme další z řady dluhopisů emitovaných společností RESPILON Nanofibers, která se věnuje komercializaci nanovláken. Dluhopisy slouží k financování výroby unikátního kosmetického produktu RespiBeauty a jeho uvedení na světový trh. Emise byla vydána 1. listopadu 2022 a její celkový objem činí 24 500 000 CZK. Jmenovitá hodnota dluhopisu, který je úročen 11 % p. a., je 50 000 korun. Úroky jsou investorům vypláceny pravidelně každý měsíc počínaje datem 1. prosince 2022.

Loading 

Unikátní kosmetický produkt

Kosmetika RespiBeauty se vyrábí pomocí revoluční nanovlákenné technologie Neunex, kterou Respilon vyvinul a nechal si patentovat. Jedná se o enkapsulaci látek do nanovláken, díky které vznikl materiál DrySerum (suché sérum) – jedinečný produkt respibeauty®, který je bez vody a obsahuje 100 % aktivních a přírodních látek. Proto přináší jedinečné výsledky a jeho výroba je současně šetrná k přírodě.

Dle nezávislých klinických testů renomované kosmetické laboratoře Bionos dokáže novinka během 7 dnů aktivního používání redukovat vrásky až o 20 %, aktivuje tvorbu vlastního kolagenu a funguje jako ochranný štít. Jako jediný „skin care“ produkt na trhu je navíc 100% vyráběn z čistě aktivních látek bez konzervantů a aditiv, čímž se vymyká kosmetickému standardu.

Zájem koncových zákazníků i světových lídrů v kosmetickém průmyslu si Emitent ověřil na veletrzích v Soulu, Johannesburgu a Dubaji a už v roce 2023 s ním chce dosahovat měsíčních tržeb cca 30 milionů korun.

REKLAMA

Kosmetický průmysl je odvětvím, které vykazuje stabilní růst i v dobách ekonomických krizí. Pro firmu Respilon to znamená vstup na trh s produktem, který nepodléhá sezónnosti.

Informace o emitentovi

Emitent je součástí skupiny Respilon jejíž mateřskou společností je společnost RESPILON LIMITED, reg. č. UK 10324866. Celá skupina se od roku 2013 zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej produktů z nanovláken, mezi které patří například ochranné masky používané ve zdravotnictví, respirátory a ochranné sítě do oken nejen v domácnostech, ale také v nemocnicích a kancelářích. V covidovém roce 2020 firma uvedla na trh unikátní samosterilizační respirátory řady VK. Jediným společníkem Emitenta je společnost RESPILON Czech s.r.o. Produkty se vyrábějí primárně v České republice a zahraniční trhy z části pokrývají i výrobní kapacity zahraničních partnerů. Respilon má pobočky například ve Velké Británii, USA a Číně.

Firma všechny tři předcházející emise dluhopisů řádně a včas splatila. Díky tomu získala od expertního portálu Dluhopisy.cz označení „Osvědčený emitent“.

Majetek skupiny Respilon zahrnuje strojní vybavení v hodnotě cca 30 milionů, licence a patentované technologie v hodnotě 40 milionů a zásoby v hodnotě 40 milionů. Celkem cca 110 milionů korun.

V roce 2023 Respilon očekává celkové tržby okolo 800 milionů se ziskem cca 300 milionů a 50% růstem v následujících dvou letech.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Odolnost, refinancování a riziko recese – investiční výhled na čtvrtě čtvrtletí

Trhy zatím prokázaly odolnost vůči hrozbě recese. Není však zdaleka jisté, že tomu tak bude i nadále. Poslední čtvrtletí bývá předzvěstí toho, co přinese rok následující. Společnost Fidelity International nastiňuje tři témata, která budou provázet trhy na cestě do roku 2024.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Investice do větru. Investoři sází i na plovoucí větrné elektrárny

Na výrobu elektřiny z větrných elektráren na moři spoléhá řada přímořských států s vhodnými podmínkami pro jejich výstavbu. Přestože jsou náklady na jejich výstavbu více než dvojnásobné oproti pevninským větrným elektrárnám při srovnání jejich sdružené ceny energie LCOE, mají řadu neoddiskutovatelných výhod.

Text: Filip Kučera

02. 10. 2023

8D: Týmové řešení problémů jako investice

Nejefektivnější programy snižování nákladů nutně nezačínají úmyslem náklady snižovat. Zlepšování procesů každopádně znamená finanční prospěch. Čím více je snižování nákladů ignorováno, tím větší jsou nakonec úspory, zaznívá v jedné z knih věnovaných neustálému zlepšování produktů a procesů. Jedná se o potírání plýtvání a škrty čehokoli, co nepřidává hodnotu, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *