CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

Text: Redakce

06. 02. 2013

49 komentářů

Výsledky třetího ročníku analýzy Investice roku 2012 představeny: nejlepším fondem se stal Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST

 


 

Hodnocení fondů je v rámci analýzy Investice roku založené na objektivních kritériích při respektování podmínky dostupnosti produktu pro běžného klienta. Analýza představuje spotřebitelům jednoduchou metodu, jak mohou srovnat jednotlivé fondy na trhu mezi sebou i napříč různými kategoriemi podle podkladových aktiv, do kterých fond investuje.

Díky penzijní reformě mohou lidé od ledna mimo jiné vybírat investiční strategii také při spoření v penzijních fondech. Význam vzdělávání a osvětových akcí, jako je Investice roku, proto významně roste. Zájem o spoření na penzi se bude zvyšovat a logickou otázkou běžných střadatelů bude, jak své úspory co nejlépe zhodnotit. Investice roku je populární analýzou, která má ukázat běžným občanům nejen jaké možnosti spoření ve fondech trh nabízí, ale také to, že musí jednotlivé fondy porovnávat a případně si nechat se spořením poradit od proškolených a certifikovaných odborníků,“ uvádí Petr Stuchlík, předseda představenstva skupiny Fincentrum.

Pro zachování objektivity je nutné fondy hodnotit na základě jejich minulých výsledků. Investor by se však neměl zapomínat dívat i dopředu. Fond by pro něho neměl představovat tajemnou skříňku na zbohatnutí, ale srozumitelný způsob zhodnocení peněz. Investovat by proto lidé měli jen do fondů, jejichž strategii rozumí, chápou, proč se očekává růst podkladových aktiv, a jsou srozuměni s jejich poplatky, rizikovostí a pravidly,“ říká Petr Kříž, vedoucí partner sektoru finančních služeb PwC Česká republika.

Výsledky analýzy Investice roku 2012

Nejlépe v analýze Investice roku 2012 obstál Fond korporátních dluhopisů otevřený podílový fond ČP INVEST investiční společnost, a.s. Je vhodný pro méně konzervativní investory, kteří mohou uložit své volné finanční prostředky nejméně na dobu 3 let a hledají vyšší výnos, než jaký nabízí domácí trh dluhopisů.

Kategorie

Vítězný fond

Hrubý výnos

Nadvýnos

Nadvýnos / riziko

Fond peněžního trhu 2012

KBC Multi Interest CASH CSOB CZK

1,1 %

záporný

n/a

Konzervativní dluhopisový fond 2012

KBC Multi Interest CSOB CZK Medium

6,2 %

4,7 %

6,49

Progresivní dluhopisový fond 2012

Fond korporátních dluhopisů otevřený podílový fond ČP INVEST investiční společnost, a.s.

12,8 %

10,5 %

7,72

Akciový fond 2012

HSBC Global Investment Funds – Turkey Equity

67,8 %

59,7 %

3,11

Zajištěný fond 2012

Pioneer – zajištěný fond 2, Pioneer investiční společnost, a.s., otevřený podílový fond

8,6 %

5,5 %

2,55

Smíšený fond 2012

Investiční společnost České spořitelny, a.s., KONZERVATIVNÍ MIX FF – otevřený podílový fond

6,7 %

4,3 %

3,24

Investice roku 2012

(hlavní cena)

Fond korporátních dluhopisů otevřený podílový fond ČP INVEST investiční společnost, a.s.

12,8 %

10,5 %

7,72

Výsledky vychází z celkového ročního výnosu fondu po odečtení poplatků. Z takto vypočteného výnosu je odečtena hodnota sazby 12-měsíční PRIBID platná ke konci roku 2011. Výsledkem je „nadvýnos“, který říká, jakou přidanou hodnotu přinesl fond v porovnání s bezrizikovou investicí na finančním trhu.

Pro drobné investory je velmi důležitá možnost srovnat bez problémů fondy v jednotlivých kategoriích. Aby bylo možné srovnat například akciové a dluhopisové fondy, vydělí hodnotitelé před stanovením konečného pořadí nadvýnos průměrnou volatilitou konkrétního fondu. Výsledkem je míra čistého nadvýnosu v přepočtu na jednotku celkového rizika – takzvané Sharpe ratio.

Stejně jako v loňském roce byla představena také Divoká karta Investujeme.cz – zajímavý tip odborného partnera akce, jehož cílem není dát investiční doporučení, ale spíše rozšířit diskusi o možnostech investování. Divokou kartou pro rok 2013 se stal fond Templeton Africa Fund, který je relativně novým fondem a ve své investiční strategii sází na zajímavý region Afriky a jeho velký investiční potenciál.

Afrika představuje více než desetinu světové populace, na světovém HDP se však podílí pouze ze dvou procent. Má velké zásoby nerostných surovin, ale růst nezávisí pouze na nich. Zajímavými odvětvími jsou například informační technologie, potravinářský průmysl, květiny nebo solární energie. Na růstu kupní síly pak mohou participovat například telekomunikace nebo bankovnictví. Afrika dnes také může těžit z velkého přílivu zahraničních investic,“ uvedla k výběru Divoké karty Monika Hrušová z odborného portálu Investujeme.cz. „U regionu jako je Afrika je také potřeba počítat s určitými riziky. Největším rizikem investování v Africe je nezanedbatelné politické riziko. V tomto směru ale pozorujeme znatelný posun směrem k jeho zmírňování, což v některých zemích regionu pomáhá k oživení a k růstu. Kromě politického rizika zde existují možné problémy s likviditou na trzích, což může znamenat vyšší volatilitu, dále nedostatečná regulace na trzích, případně horší transparentnost a dostupnost informací o společnostech. Z uvedeného je jasné, že fond je určen pro investory s delším investičním horizontem a menší averzí k riziku. Částečně omezit riziko lze například pravidelným investováním, při němž dochází k průměrování nákladů,“ doplnila Monika Hrušová.

Metodiku pro hodnocení a porovnání jednotlivých fondů zpracoval analytický tým společnosti Fincentrum. Právě poměr čistého výnosu a rizika investice do fondu je vhodný pro srovnání jednotlivých fondů, které se drobným investorům nabízí.

Loading

Vstoupit do diskuze 49 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • MHMO

  6 února, 2013

  Tak to je vtipné…..:-)

  …že musí jednotlivé fondy porovnávat a případně si nechat se spořením poradit od proškolených a certifikovaných odborníků, “ uvádí Petr Stuchlík, předseda představenstva skupiny Fincentrum.

  Pan Stuchlík právě vynominoval z této možnosti poradit celé Fincentrum… a ještě takto veřejně… :-) Pokdu se totiž lidé mají opravdu PORADIT U PROŠKOLENÝCH A CERTIFIKOVANÝCH ODBORNÍKŮ, tak to je ve Fincentru nemožné, protože to dělá jen investiční zprostředkování a pokud by jeho proškolení (nevím, zda tam vůbec někdo je na investiční poradenství certifikovaný) poradci klientům opravdu radili, tak porušují zákon….. :-) Takto hatit plány investorů těsně po prodeji…:-) To se panu Žalmanovi líbit moc nebude…… Nebo že by Fincentrum v souladu s doporučením ČNB konečně plánovalo zavedení investičního poradenství ???

  Odpovědět

 • in

  6 února, 2013

  Ano, velmi dobrá otázka pane Stuchlíku. Fincentrum copak poskytuje investiční poradenství??? To bude ČNB určitě velmi zajímat. bouchání IŽP od dětí, které tam máte i od vašich důchodců samozřejmě investiční poradenství není.

  Odpovědět

 • Pepa Nikl

  6 února, 2013

  Pan Stuchlík už s nějakým poradnestvím moc nepočítá a bouchání IZP dětmi neřeší. A konec konců ho neřešil ani dřív. TEď dává dohromady nový byznys s půjčkami a potřebuje ještě chvíli udržet stávající stav. To by mě zajímalo kolik BJ Fincentrum v lednu a únoru napíše. Co vím, tak se moc neschůzuje, vládne trochu zmatek a rozčarování. Ale mluvil jsem jen s pár lidma…

  Odpovědět

 • Compliance

  7 února, 2013

  Musím se pana Petra Stuchlíka zastat. Neříká, že Fincentrum takovými odborníky disponuje. Pan MHMO to ostatně píše ve svém příspěvku. Naprostá většina čtenářů tiskové zprávy to ovšem pochopí zcela opačně. Jednání chucpe, přesně ve stylu pana Stuchlíka. A vzhledem k tomu, že ryba prý většinou smrdí od hlavy … Na druhou stranu, kdos bez viny, hoď kamenem! :)

  Odpovědět

 • machalický

  16 února, 2013

  A jedná se o bezplatné investičním poradenství nebo placené? Nebo bezplatné je jen zprostředkování investic? Vystavují na poradenství fakturu a řeší DPH??

  Odpovědět

 • Robert Š.

  16 února, 2013

  Poradci Partners poskytují klientům investiční poradenství. Pokud je to pro vás výhodné, vystavíme vám fakturu s DPH,

  Odpovědět

 • Diskuse jako na novinkach

  8 února, 2013

  Chapu, ze by nekteri z vas chteli Stuchlika sbalit, nekterym se zajida Fincentrum a jini se snazi vysilat signaly ke konkurenci. Jdete s tim fakt uz do haje. Evidentne mate problem diskutovat k tematu. Certifikat investicniho poradenstvi je bezcenny a k smichu. V lednu a unoru se toho ve Finku moc nepise. Jsou dovolene a na rozdiĺ od OVB a Partners se na nav nevztahuji jarni prazdniny, my uz nestudujeme… Btw. Chudak pan Nikl, musel mitbtezke detstvi.

  Odpovědět

 • Compliance

  8 února, 2013

  Motivy diskutujících jsou různé.Nevylučuji ani ty, o kterých, pane Diskuse, píšete Vy. Soudě podle textu Vašeho příspěvku jste z FC a tudíž o tom musíte něco vědět :). A prozatím jste to jediný Vy, který nediskutuje k tématu.:) To, že velké části diskutujících chybí elementární slušnost a kapka objektivnosti, je druhá věc.

  Odpovědět

 • Diskuse jako na Novinkach

  8 února, 2013

  Ano, jsem z Fincentra, ale nejsem fanatik. Omlouvam se slusnym kolegum z Partners a OVB za to rypnuti do studentu, chtel jsem tim jenom ukazat, jak je jednoduche pracovat s nepresnymi informacemi a brat je jako fakt. Je jednoduche nic nevedet a hrimat.

  Puvodne jsem se vas chtel zeptat na nazor na vyvoj dluhopisovych fondu v tomto roce…

  Odpovědět

 • in

  8 února, 2013

  Bohužel jste vůbec nepochopil investiční poradenství. není to o nějaké certifikaci a jde vidět, že opět podléháte úmyslným dezinformacím a podnikáte a neznáte základní právní úpravu. certifikace možná bezcenná je, ale z pohledu klienta to bezcenné určitě není. protože investiční poradenství je o vyšší zodpovědnosti při poradenství v oblasti investic a dodržování jasně daného procesu.

  proto při prodeji, tedy prostém zprostředkování, investic nemůžete analyzovat, určovat rizikový profil, tvořit portfolio či doporučovat vhodné nástroje – MŮŽETE POUZE ZPROSTŘEDKOVAT PRODUKT, KTERÝ SI KLIENT VYBRAL.

  Odpovědět

 • Poradce

  8 února, 2013

  PŘEKLAD = Někdo z Partners musí obhajovat proč mají poradci Partners dvakrát více práce za poloviční provize.

  Děcká, hlavně to pište, šak sme nejlepší! Nikoho neposlóchajte, provize neřeš vole a pišté! Kohót je enem u nás!

  Odpovědět

 • in

  8 února, 2013

  no, jasně Borkovec s Lukešem jsou hlupáci, kteří nerozumí obchodu a chtějí blokovat byznys a pro to bez důvodů zavádí více administrativy… :)

  chápu, ve Fincentru boucháme jen spořící pojištění za vyšší provize, takže investiční poradenství nepotřebujeme.

  za investice vyplácí Partners do struktury kapku víc než Fincentrum. nesmíte věřit jen porovnávání drahých a nízkonákladových pojistek.

  ale i na vás dojde a i Fincentrum bude muset zavést investiční poradenství a na to se moc těším, protože to začne slušnou pokutou.

  Odpovědět

 • Diskuse jako na Novinkach

  11 února, 2013

  Nevim, zda se v poslednich letech pravni uprava menila. Vim, ze IZ registroval sve vazane zastupce na trech stupnich: propagator, zprostredkovatel, poradce. Zalezi na IZ (dnes uz vetsinou firma), do jake kategorie VZ nasadi.
  Nejvetsi rozdil vnimam v zodpovednosti VZ u zprostredkovatele je garantem sluzby primarne firma, u poradce jednotlivec. Nejsem pravnik, takze se omlouvam za pripadne nepresnosti.

  To, ze vas firma nejak zaregistruje vam na kvalifikaci neprida.

  Vy jste patrne certifikovany investicni poradce a stejne vam to nepomohlo. Uvadel jste neco o sporicim zivotnim pojisteni. Asi jste tim myslel IZP. V tom pripade nevnimate rozdil mezi investovanim a sporenim, coz by me jako klienta dost vystrasilo.
  Prosim o priklad provize a BJ u pravidelne investice. At vim, zda me ve Fincentru berou na hul.

  Odpovědět

 • in

  11 února, 2013

  Ok, žádný problém. V Partners je to velmi transparentní a jednoduché a u všeho stejné. Výše vstupního poplatku u investice je celková provize z toho jde 75% do sítě, 80% s produkčním bonusem (nově pouze za 750 BJ kvartálně) a dalších 5% jsou Partners renty.

  Dejme si tedy dva příklady. Pokud vezmu Pioneer akciový fond 200.000 kč investice, 3% poplatek, tak provize, kterou dostane firma je 6.000 Kč. Zemský ředitel Fincentra dostane: 4.500 Kč

  Conseq Active invest, totéž, poplatek 5%, poplatek = provize firmy 10.000 Kč, zemský dostane 7.500 Kč, tedy 75%

  U Partners je to s produkčním bonusem, který má statisticky 40–50% lidí, tedy 4800 Kč pioneer, resp. 8.000 Kč Conseq a k tomu rozdílovky partnerů.

  a o investiční poradenství víte prd, takže tím nebudu ani ztrácet čas. dříve nebo později zjistíte, že to není jen o nějaké registraci.

  Odpovědět

 • Petr Stuchlík, Fincentrum

  11 února, 2013

  Dobrý večer,

  děkuji za roztomilý přípis z nervózního vedení Partners. Když je v Partners vše tak transparentní, proč se nepodepíšete? :-).

  Nebo ještě lépe: nechcete o výhodách investičního poradenství napsat na investujeme.cz článek? Myslím, že by se mu Petr Zámečník nebránil, navíc vám za něj pošle jistě i honorář.

  Hezký večer,

  Petr Stuchlík,
  Fincentrum a.s.

 • Compliance

  11 února, 2013

  Dobrý den pane Stuchlíku. Mám dotaz týkající se citace v článku.Poskytují obchodní zástupci Fincentra investiční poradenství? Pokud ano, jsou nějak odlišeni od kolegů tuto službu neposkytujících? Byl jsem upozorněn, že jsem Vám možná v jednom ze svých příspěvků křivdil. Rád bych si v tom udělal jasno a případně se Vám omluvil. Moc děkuji za odpověď.

 • Compliance

  13 února, 2013

  Položil jsem dotaz panu Stuchlíkovi dotaz ohledně citace v článku. Nevím jestli příspěvek psal autentický pan Petr Stuchlík, s časem je třeba hospodařit, o dotazu je třeba vědět, etc :). Možná by mně mohl pomoci někdo jiný z Fincentra …?!

 • Centrála Fincentrum Praha

  13 února, 2013

  Nejrychlejší bude, když napíšete přímo panu Stuchlíkovi na petr.stuchlik@fin­centrum.com nebo JUDr. Krámkovi na vladek.kramek@fin­centrum.com

 • poradce

  13 února, 2013

  nás by to ale zajímalo všechny.

 • Compliance

  13 února, 2013

  Moc děkuji, ale já klidně počkám :). Odpověď mně postačí od kohokoliv jiného z centrály Fincentra. Nebo klidně i od obchodního zástupce, vždyť je to věc každodenní praxe. Pana Stuchlíka jsem obtěžoval jen proto, že se v diskusi objevil. Ale možná máte nějaké interní směrnice.

 • DjnN

  12 února, 2013

  Hmmm nejak mi to na podobnych pozicich stejne nevychazi. At pocitam, jak pocitam, tak jsem na tom na sve pozici lepe. Ale ZR jeste nejsem :). “ O investicnim poradenstvi vite prd“. Moc hezky receno. Konecne se ta nase diskuse dostala jeste o neco niz. Cekal jsem nejakou vecnou reakci. Jenom by me zajimalo, v cem se dle zakona lisi kvalifikace zprostredkovatele a poradce. Co musi poradce splnit oproti zprostredkovateli, aby mohl byt zaregistrovany prave jeko poradce. Tim nemyslim, ze si nekdo z fIrmy A nebo B vymysli, ze poradce musi kazde rano udelat sto drepu nebo neco podobneho, ale pouze to, co vyzaduje legislativa.

 • vasek

  13 února, 2013

  Jestli se nemýlím, tak investiční zprostředkovatel nesmí klientovi doporučit investiční strategii či produkt. Na rozdíl od investičního poradce. Investiční poradce také nese vyšší formu zodpovědnosti za své doporučení.
  Problém dnešního stavu věci je takový, že ale konkrétní doporučení dávají všichni. Je na ČNB, jestli to bude hlídat či nikoliv.
  Přejít z investičního zprostředkování na investiční poradenství taky asi nebude nic jednoduchého…

 • poradce

  13 února, 2013

  stát se investičním poradcem je kombinace formálního vzdělání a praxe a většinou interní zkoušky. S VŠ stačí rok praxe, s maturitou dva roky praxe, bez maturity tři roky praxe. Praxe kromě té roční jdou nahradit vyšší zkouškou od nostrifikované autority – dnes myslím jen EFPA ČR a MU Brno. Problematická je právě ta odpovědnost za doporučení, což vyžaduje spoustu bezpečnostních mechanismů, propracovaný proces i software tvorby doporučení dle rizikového profilu a rizikovosti jednotlivých částí majetku.

  „stát“ se investičním poradcem není tak strašně těžké, být investičním poradcem už je horší.

  a příklad Partners je, že ČNB na to skutečně tlačit bude. a opravdu to Partners nemusí mít kvůli investiční společnosti. :)

 • Rhodes

  8 února, 2013

  Zdravím pane Compliance, nebo mám říci Pavle?

  Odpovědět

 • Compliance

  8 února, 2013

  Děkuji za pozdrav. Ne, Pavel nejsem.

  Odpovědět

 • Rhodes ze FC

  8 února, 2013

  Takže si to zrekapitulujme. Stuchlík prodal naše Fincentrum a potřebuje ho udržet do roku 2017 pohromadě. Zároveň si připravuje nový obchod s půjčkemi a financovat to mají klienti Fincentra přes IŽP. Nám poradcům bulíkuje, že investor přišel rozdávat dárky. Mimochodem prodej vždy popíral, ale to se přece dá pochopit. Dá? Poradci mu tady nové manipulace ve většině zase baští, i když jejich kariéra teď balancuje na tenkém ledě. Nejlepší obrana je útokem, a tak je to tu samý útok na Partners, kteří se, přiznejme si to, chovají poměrně dost slušně vůči konkurenci. Asi se jich někdo dost bojí, že? A pan Hrubec z Brokeru musel dát vyvrácení nepravd na poradci-sobe.cz, protože mu to tady redakce zcenzurovala. Tak jestli tohle nepřinese revoluci, pak pracuju v ovčím stádu. Mějte se.

  Odpovědět

 • XXX

  10 února, 2013

  Ubožáčku z konkurence FC, to se tak strašně bojíš FC, že se dokonce musíš podepisovat jako pradce FC??? Asi jo, asi tvé gaťky již něco obsahují:)… Měj se, držím ti palec…

  Odpovědět

 • Diskuse jako na Novinkach

  11 února, 2013

  Toto je prispevek roku. Mily kolego z Partners. Je mezi nami maly rozdil. My vime, kdo nas vlastni. Firma nema akcie na jmeno.

  Osobne jsem nezaregistroval zadne hysterceni. Kdyby se nekdo citil z projede firmy pod psa, tak by jednoduse odesel. Nemame konkurencni dolozky atp.

  Odpovědět

 • in

  11 února, 2013

  a kdo tedy firmu vlastní a kolik % vlastní? jsem natěšen. díky za info.

  Odpovědět

 • Gogo

  11 února, 2013

  Pokud vím, tak zatím se nic nezměnilo, takže vlastnická struktura zůstává dokud vše neproběhne schvalovacími procesy atd… Takže až bude vše hotovo, bude vše veřejné… Jak jednoduché…

  Odpovědět

 • jouda

  12 února, 2013

  opravdu tomu věříte? :) jakými schvalovacími procesy? Doufám, že nevěříte těm řečem o schvalování od úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, protože transakce je tak strašně velká. :)))

  Odpovědět

 • DjnN

  12 února, 2013

  http://www.justice.cz
  Neni zac.

  Odpovědět

 • stas

  12 února, 2013

  Tak tento fond je teda kauf! Za 5 let se dostal z 1,35 na 1,87 !!! Složený úrok děla cca závratných 5% p.a. !!! No nekupte to!!! :-DDDDDDDD

  Odpovědět

 • vasek

  12 února, 2013

  a co je špatného na výnosu 5% p.a. u fondu korporátních dluhopisů na 5ti letém období?? Tento výnos u těchto fondů se dá očekávat.
  Ale ty určitě chceš vytáhnout nějaký super fond se super výsledky od FT přes E&S viď?…

  Odpovědět

 • josef

  16 února, 2013

  co je špatného na výnosu 5% z korporátních fondů za pět let?? No přece těch 5% !!!! to je stagnace, nepokryje to ani inflaci!! :-)))))

  Odpovědět

 • stas

  12 února, 2013

  Vasicku, nevim co je E&S, ale staci se podivat na vysledky u frankfurtske burzy“ onvista.de a zjistis panacku, ze 5% je ostuda a propadak!Ale co bys chtel po ceskych bansterech!

  Odpovědět

 • stas

  12 února, 2013

  Vasicku, nevim co je E&S, ale staci se podivat na vysledky u frankfurtske burzy“ onvista.de a zjistis panacku, ze 5% je ostuda a propadak!Ale co bys chtel po ceskych bansterech!

  Odpovědět

 • ...

  13 února, 2013

  předpokládám, že teprve teď přijde nabídka ES.

  Odpovědět

 • Compliance

  15 února, 2013

  V odborném internetovém periodiku, patřícímu jednomu z leaderů trhu, jsem si přečetl zajímavý článek. Týká se vzdělávání spotřebitelů v rámci zajímavého projektu.
  V článku je citován vrcholový manažer. „Investice roku je populární analýzou, která má ukázat běžným občanům nejen jaké možnosti spoření ve fondech trh nabízí, ale také to, že musí jednotlivé fondy porovnávat a případně si nechat se spořením poradit od proškolených a certifikovaných odborníků,“ uvádí Petr Stuchlík, předseda představenstva skupiny Fincentrum.“
  V rámci diskuse jsem položil jednoduchý dotaz. Dobrý den pane Stuchlíku. Mám dotaz týkající se citace v článku. Poskytují obchodní zástupci Fincentra investiční poradenství? Pokud ano, jsou nějak odlišeni od kolegů tuto službu neposkytujících? Byl jsem upozorněn, že jsem Vám možná v jednom ze svých příspěvků křivdil. Rád bych si v tom udělal jasno a případně se Vám omluvil. Moc děkuji za odpověď.
  Pana Stuchlíka jsem o zodpovězení dotazu požádal jen proto, že o dva příspěvky výše reagoval na jiného diskutujícího (původně jsem chtěl požádat o odpověď autora článku, tedy redakci). Přišlo mě to v té chvíli logické, pan Petr Stuchlík si našel čas k reakci na příspěvek, který ani nebyl tak úplně k meritu věci, tak proč by nemohl odpovědět na dotaz můj. Čas si nenašel. Chápu to, je jistě velmi vytížený, navíc nemusel o dotazu ani vědět. Lidé z centrály Fincentra diskusi čtou, mně doporučili, abych se na pány Stuchlíka či Krámka obrátil emailem. Odpověděl jsem, že počkám a že mně konec konců stačí odpověď od kohokoliv relevantního. Klidně i od kteréhokoliv obchodního zástupce společnosti. I on to přece musí vědět! Odpověď jsem do této chvíle nedostal.
  Dovoluji si tedy poprosit někoho z Fincentra, významné to společnosti na trhu finančního zprostředkování, odpovíte mně na můj dotaz? Mnoho z Vás do diskusí aktivně vstupuje, udělejte to prosím i nyní. Moc děkuji.

  Odpovědět

 • vasek

  15 února, 2013

  ale vždyť vy odpověď víte… :-)

  po českém zprostředkova­telském trhu neběhá až tak moc lidí, kteří mohou dělat investiční poradenství…

  Odpovědět

 • Robert Š.

  16 února, 2013

  To ne, investiční poradenství delá jen několik hochů a děvčat z Partners. My jediní jsme nejlepší, máme životní štěstí, že nás vyučuje pan doktor Borkovec a rozumíme investicím.

  Všichni ostatní jste amatéři, kteří můžou investice jenom zprostředkovávat. Pan Borkovec a hlavně pan Lukeš totiž maji známé v ČNB, hlavně pana Rozumka. Taky máme školení od pana Kohouta, který změní Ústavu. Budete se všichni divit.

  Když investice, pouze Partners Univers. Nejvyšší zhodnocení (10 procent) a hlavně to je bez rizika.

  Poradci, pojďte k nam. Jenom v Partners máte školení od pana Kohouta a Rozumka (penze) zdarma.

  Odpovědět

 • Compliance

  18 února, 2013

  Jsem smutný :). Ve firmě, jenž je již potřetí nejlepší, do roku 2017 bude už úplně největší :), v dozorčí radě má pana Lubora Žalmana, za rok 2012 obrat 1,2 miliardy a nejkvalitnější poradenství, se nenašel jediný člověk, který by dokázal zodpovědět sice zásadní, ale přesto jednoduchý dotaz. Dotaz byl položen slušným způsobem, byl k věci a byl položen na odborném portálu, kterému, podle majitelů Fincentra jde především o čtenáře. Nevím jak kdo, ale já si na základě této své čtenářské zkušenosti udělal svůj závěr: certifikovaní a prověření odborníci ve Fincentru nejsou, elementární slušnost chybí, velkoústých keců přehršel. Prostě chucpe!

  Odpovědět

 • Dušan

  18 února, 2013

  Neotravuj pořád. Pokud tě něco zajímá, víš, kde se zeptat. Ty chceš jen prudit, co?

  Odpovědět

 • Compliance

  18 února, 2013

  Vy jste také z Fincentra pane Dušane? Věřte, že nechci prudit. Rád bych jen dostal odpověď na svůj dotaz. A kde se mám zeptat, když ne zde, na odborném finančním serveru :)? K čemu by pak Investujeme jinak bylo? :)

  Odpovědět

 • NeCompl

  20 února, 2013

  Elementární slušností je třeba i představení se, dobré je začít u sebe a pak prskat na jiné…

  Odpovědět

 • Compliance

  21 února, 2013

  Já se představil, tak jak je to běžné v diskusi na tomto portálu, ostatně stejně jako Vy pane NeCompl. U sebe jsem tedy začal :). Nemáte odpověď na moji otázku?

  Odpovědět

 • NeCompl

  22 února, 2013

  Prská-li někdo o elementární slušnosti jako anonym je to jen takové občůrávaní kotníků a jako z takovým je s ním jednáno…
  Odpoví-li dusan5 či jarda nemá odpověď valného smyslu neb nelze dovodit za koho že vlastně odpovídá, čímž se vracíme k tomu kdo se ptá.
  Možná ještě jednodušeji ptám-li se jako retard tak buď odpoví retard nebo nikdo…

  Odpovědět

 • Compliance

  22 února, 2013

  Vaší replice nerozumím.Diskuse je na tomto odborném portálu koncipovaná jako anonymní.Proto jsem anonymně položil otázku k odbornému tématu. Už tři roky čtu Investujeme. Obohacuje mně to (trochu) a baví mně to (hodně :)).Někdy vstoupím do diskuse, většinou k věci a vždy slušně.V mých příspěvcích najdete kontinuitu. A vůbec se mně nechce věřit, že nikdo z těch, kteří o sobě tvrdí, že zkvalitňují poradenský trh, není ochoten zodpovědět moji jednoduchou otázku.

  Odpovědět

 • Compliance

  25 února, 2013

  Nedalo mně to, vyměknul jsem a požádal o vyjádření autora článku. Pan Petr Zámečník mně napsal něco o kvalitním analytickém oddělení na centrále FC a odkázal mě na pana generálního. Poprosil jsem pana generálního ředitele Petra Stuchlíka o vyjádření mailem. Takhle to dopadlo :).

  (Compliance)
  Vážený pane generální řediteli, odkazuji Vás na diskusi u článku Výsledky třetího ročníku analýzy Investice roku 2012 představeny: nejlepším fondem se stal Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST. Do diskuse jsem několikráte přispěl pod nickem Compliance. Požádal jsem diskutující kolegy o zodpovězení jedné, podle mého mínění, zcela relevantní otázky. Jedním z diskutujících jste byl i Vy. Rád bych věděl zda Fincentrum disponuje odborníky, o kterých jste hovořil. Můžete mně nějak pomoci? Napsal jsem žádost panu Zámečníkovi, ale ten mě odkázal na Vás. Moc děkuji. Váš čtenář Compliance 1979

  (generální ředitel Petr Stuchlík)
  Dobry den, o Vaší opakované snaze mne kolegové informovali. Zároveň prosím pochopte, že si nebudu psát s někým, kdo se skrývá v anonymitě. Hezky zbytek dne, ps.

  (Compliance)
  Dobrý den pane generální řediteli, děkuji Vám za odpověď na můj email. Chápu, že si nechcete psát s někým, kdo se skrývá v anonymitě. Já si s Vámi psát také nechtěl. Položil jsem Vám jen otázku v rámci diskuse na stránkách odborného portálu. Jde o diskusi anonymní a vím (dobré tři roky Investujeme, čtu), že Vám nedělá žádný problém na diskusní příspěvky reagovat. Naposled jste reagoval na anonymní vyjádření o tři řádky nad mým dotazem. Nechápu, proč jsem se stal výjimkou z pravidla právě já. Mail jsem Vám poslal na základě doporučení pana Zámečníka a někoho dalšího z vaší centrály. Co mohu udělat dalšího proto, abych se dočkal odpovědi na svoji jednoduchou otázku týkající se Vašeho veřejného vyjádření otištěného na odborném portálu určeném pro odbornou veřejnost a veřejnost? Compliance 1979

  Odpovědi jsem se nedočkal. Asi budu muset zkusit nějakého neanonymního tazatele :). Co myslíte, dočká se ne-anonym odpovědi?

  Odpovědět