Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Vítěz z Prahy odjede v Porsche

Česko-slovenská investiční soutěž X-Trade Brokers CUP zaujala více než 40 tisíc lidí, kteří neváhali a přihlásili se. Z tohoto počtu bylo 79 % Čechů. Účast byla oproti předchozímu ročníku soutěže vyšší a převýšila tak očekávání. Nejlepší obchodníci z každé země obchodovali intradenně, to znamená, že každý den otevírali a zároveň během minut, hodin uzavírali většinu svých pozic.

V průběhu soutěže od 1. do 31. října provázela trhy vysoká volatilita, kdy například akciové trhy zažily nejvyšší propady v historii a hlavní světové indexy se dostaly až na svá pětiletá minima. Z počátku soutěže proto také soutěžící vydělávali nejvíce na propadech burzovních indexů. Příkladem může být pan Michal z Žilinského kraje, nejlepší účastník ze Slovenska, který na brazilském indexu Bovespa vydělal za pár dnů 12 miliónů slovenských korun.

Vysoká volatilita panovala také na komoditním a měnovém trhu. Nejobchodovanějším instrumentem byla ropa, následoval měnový pár EUR/USD. Soutěžící dokázali náležitě využít propadu ceny ropy ze 102 na 62 USD za barel, konkrétně vítěz soutěže pan Dmytro z Prahy. Pan Dmytro zhodnotil počáteční přidělený kapitál 200 000 Kč na 20 627 654 Kč, což představuje zhodnocení o 10 213 %. Výherci se dařilo v soutěži průběžně vydělávat na svých pozicích, utrpěl také ztráty, nakonec ale zariskoval a byl úspěšný – připsal si rozhodující zisky.

Také nejlepší soutěžící ze Slovenska, pan Michal, sázel kromě brazilské Bovespy i na ropu. Do konce soutěže si ale vedoucí pozici z 1. týdne nedokázal udržet.

Vítěz soutěže spekuloval také na pokles britské libry na páru s dolarem a australského dolaru na páru s eurem. Jak libra, tak australský dolar se výrazně v průběhu měsíce října propadaly, vzhledem k výprodeji více úročených měn.

Kromě libry byl také oblíbený japonský yen na páru s dolarem. Australský dolar na páru s eurem, který obchodoval pan Dmytro nepatřil mezi významněji obchodované páry. Dále bylo hodně obchodované zlato, které ztratilo v průběhu soutěže přibližně 155 USD za unci a zakončilo minulý pátek na hodnotě 723 USD za unci. Poklesy cen komodit na světových trzích nahrávaly soutěžícím na strategii spekulace na pokles, neboli short pozice, a právě ty se jim vyplatily. Long pozice neboli spekulace na růst ceny ale převládaly. Poměr long a short byl 55 ku 45.

Průměrný věk soutěžících byl pod 30 let. Soutěžilo daleko více mužů než žen, přibližně 80 % mužů. Nejlepší týdenní obchodníci jak z Česka, tak ze Slovenska si rozdělili 10 notebooků značky Acer. Pan Dmytro z Prahy odjede v luxusním automobilu Porsche Cayman.

Podrobnosti o výsledcích soutěže je možné najít na stránkách
www.xtb.cz .

Zúčastnil/a jste se soutěže?

Nahrávání ... Nahrávání ...

6 komentářů: “Vítěz z Prahy odjede v Porsche”

 1. chk napsal:

  myslim, ze by bylo zajimave, kdybyste sem take prihodili statistiku konecnych balanci vsech soutezicich. pak bychom se mohli lepe presvedcit jak se vetsine darilo/nedarilo.

  to, ze napisete, ze 55% obchodu bylo long neznamena, ze na tom taky vydelali. ukazte ty desetitisice nulovych uctu!!

  • FL napsal:

   CHK, misto kecani si staci otevrit xtb.cz, kde si date „Prehled vitezu“ a tam mate top 10 prehled + tydenni nej. Kazdopadne ze mi mohli udelat nejakou prehlednou statistiku to je pravda,tech xxtisic 200k uctu taky moc nechapu, to je tech 40tis soutezicich docela zavadejici

 2. quest napsal:

  Je to dobrý marketingový tah.Už to video „pokořte trh“ atd…je směšné. Ze strany xtb je to dobrý krok, jak přilákat další ovečky, které si naivně myslí, jak je to jednoduché….Z reálným obchodováním to nemá nic společného.

 3. FL napsal:

  tak a ted uz jen vsem oveckam volat,vsem 40tisicum o zalozeni real uctu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.