Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Strukturální model prodeje prokázal svou životaschopnost

V souvislosti s kauzou spuštěnou dokumentem „Rada nad zlato“ a následným propuštěním tří zemských ředitelů OVB Allfinanz se nabízí otázka: Může být finanční poradenství v multilevelových společnostech kvalitní? Přinášíme názory šéfů největších finančně poradenských společností. Jako druhý se vyjádřil Miroslav Řezník, předseda představenstva a generální ředitel OVB Allfinanz.

Může a za jakých okolností být finanční poradenství v rámci MLM struktury kvalitní?

Strukturální model prodeje a s ním spojená vnitřní organizace firmy prokázal za několik desetiletí své existence svoji dlouhodobou životaschopnost. A to v různých segmentech podnikání. Důkazem toho je i to, že OVB na českém trhu tento model používá již 23 let a na trhu evropském pak 46 let.

Finančnictví je jedním z nejvíce regulovaných odvětví. Jak na úrovni produktů, viz poslední vývoj v regulaci životního pojištění a zákona o úvěrech, tak na úrovni fungování jednotlivých firem daných požadavky dozorových orgánů. Důležité jsou samozřejmě i samoregulační mechanismy a to jak na úrovni asociací, tak na úrovni jednotlivých firem.

OVB například dlouhodobě podporuje oborovou iniciativu vzniku registru smluv životního pojištění a poradců, kteří je sjednávají. Ta má sloužit k identifikaci systematického rušení a přepojišťování smluv a identifikaci poradců, kteří svoji práci nedělají kvalitně. To by kvalitě finančního poradenství pomohlo.

Jak velký tlak vytváří vaše či obecně finančně poradenské společnosti tlak na růst prostřednictvím náborů, zejména nováčků?

Tak jako v každém podnikání je nábor nových spolupracovníků důležitým momentem organického růstu firmy. Finanční poradenství obecně, podíváme-li se na čísla náborů a odchodů napříč celým trhem, vykazuje vyšší obrátkovost, než na jakou jsme zvyklí z jiných oborů fungujících na zaměstnaneckém principu.

Nábory nových spolupracovníků jsou pro fungování samozřejmě důležité. A to jak finančních poradců se zkušeností z finančního trhu, což preferujeme, tak samozřejmě i nováčků. Všichni procházejí školeními, zapracováním a certifikací v souladu se zákonnými požadavky.

Může být finanční poradenství v MLM společnostech kvalitní?

Nahrávání ... Nahrávání ...

7 komentářů: “Strukturální model prodeje prokázal svou životaschopnost”

 1. Koudelka napsal:

  Čtouc rozhovor – tak si říkám, jsou horší kecy jeho nebo Knappa. Obojí takové žoldácké.
  Ovšem „bohatost a hloubka myšlenek“ Řezníka ukazuje na blížící se konec OVB nebo aspoň stávající podoby OVB.
  Buď jak buď krysy již loď opouštějí. Některé jen přes cestu.

 2. diviš napsal:

  a tak prokazuje života schopnost, ono kolikrát zbavyt se těch největších zvěrstev trvá nejdéle.

 3. Anton napsal:

  To je jak z nejake prirucky z minuleho stoleti. Negativni slovo vypustime ze slovniku (MLM) a nahradime necim neutralnim (strukturalni). To musel poradit nejaky MBA inteligent.

  Dalsi dukaz nereformovatel­nosti. Asi jako komunismus.

 4. napsal:

  Odpovědi opět jak od politika…má ve vedení OVB alespoň někdo špetku soudnosti a poctivé sebereflexe ? Co je to prosím za argument, že „strukturální model prodeje prokázal za několik desetiletí své existence svoji dlouhodobou životaschopnost“ ? To že něco dělám 23 let špatně přece neznamená, že je to životaschopné, nebo snad ano ? Vlastně jak se to vezme, že…

  Proč nikdo v OVB nemá koule na to nazývat věci a procesy pravými jmény, i když to bolí, neboť je to pravda ? Odpovím si sám: protože provize.

 5. Jan Dvořák napsal:

  Je to dobytek, stejně jako Borkovec

 6. hkvwslsvd napsal:

  n0niiz qxjpbauyegbb, [url=http://fwbfzboloecb.com/]fwbfzboloecb[/url], [link=http://bvdvxkjsxrsi.com/]bvdvxkjsxrsi[/link], http://ldiounlajgwg.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.