CZK/€ 25.360 +0,04%

CZK/$ 23.427 -0,06%

CZK/£ 29.607 -0,09%

CZK/CHF 26.602 -0,11%

Školení nováčků: Hlavně nepřemejšlejte!

 


 

 

Finančně poradenské společnosti jsou čas od času napadány za špatné vzdělávání svých spolupracovníků. Co ale dokázala AXA při školení svých nováčků, to nemá (alespoň doufám, že nemá) obdoby. Vše natočil Jiří Frohlich z TV Prima.

Školení začíná podpisem smlouvy o spolupráci. Není třeba ji číst, stačí podepsat. Na čtení ostatně není ani čas. Je hektická doba, a tak jsou všichni rádi, že první bod programu je zmáknutý za pět minut. Následuje první uzavřená smlouva o životní pojištění. Hezky podle hesla, že nejlépe si to udělá každý sám. A tak se nováčci pojistili ještě dříve, než se začali dozvídat moudra od školitele.

Důležité ale nejsou informace. Ty škodí. Škodí prodeji. Zřejmě si pojišťovna ve svých produktech nevěří, když musí školitel hlásat: „Nic nevymejšlejte, protože kdo bude přemejšlet, nebude mít ani korunu. Zakazuju vám přemejšlet a myslet.“ Sebevědomá pojišťovna s konkurenceschopnými produkty by se za informace stydět nemusela a u nabízených produktů by myšlení nezakazovala.

Pojistný zprostředkovatel a jeho práce se řídí příslušnými zákony. Na ně je navázána také zkouška, kterou musí složit – zpravidla (a při standardním přístupu firmy vždy) před sjednáním první pojistné smlouvy. Složit zkoušku je ale triviální. „Protože je tam a, b, c, tak velmi často bývá správná ta nejdelší odpověď,“ radil školitel.

REKLAMA

Zkouška probíhá v režii pojišťovny nebo finančně poradenské společnosti – tedy subjektu, pro který bude nováček následně pracovat. A ke složení zkoušky jsou motivovány obě strany. Pojišťovna nebo finančně poradenská společnost chtějí nového spolupracovníka, nováček chce práci (v „nestandardních případech“ chce „zapojit do systému“).

Budiž. Systém je sice nastaven zvláštně, ale v konečném důsledku by i pojišťovna či poradenská společnost měly mít zájem o zprostředkovatele, který nebude zákony porušovat a bude znát svoje povinnosti. O to víc překvapí varování školitele: „A hlavně neučit se to podle zákonů.“

Tip: Zhlédněte reportáž TV Prima (reportáž od 4:10 minut zpravodajské relace)

Pracovat pro pojišťovnu se vyplatí. „Uzavřete do rodiny smlouvy. Sestru, bratra, příbuzný a máte 100 tisíc na Vánoce.“ Kdo by odolal?

REKLAMA

Doplnění 10:50 – Oficiální stanovisko Axa Représentants

1.    Reportáž TV Prima o síti AXA Représentants, která byla odvysílána ve zprávách (23. 11.), není podle našeho názoru v souladu se strategií a obchodními postupy AXA v České republice. Netolerujeme to jako naší strategii a rozhodně to není v souladu s tím, jak chceme dělat náš obchod.

2.    Vedení AXA v ČR se okamžitě rozhodlo zahájit v nejbližších dnech interní audit, s jehož pomocí podrobně zkontroluje fungování a praktiky používané v AXA Représentants.

3.    Včera (24. 11. – pozn. red.) byla ukončena spolupráce se šesti lidmi, kteří byli zodpovědní za průběh náboru a školení, jak bylo zaznamenáno v reportáži. Na základě dalších výsledků interního auditu budeme důsledně realizovat další nezbytná opatření.

4.    Stížnosti uvedené v reportáži budou rychle řešeny a ve spolupráci s klienty se pokusíme nalézt řešení. Pokud jde o ostatní klienty, kteří by se mohli cítit tímto konkrétním školením poškozeni, nabízíme jim možnost obrátit se na naše call centrum a naši zaměstnanci, kteří mají o této věci informace, zkontrolují jejich kontakty a my prozkoumáme situaci a pokusíme se společně nalézt odpovídající řešení.

Loading

Vstoupit do diskuze 25 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • prudič

  5 prosince, 2011

  Určitě je, že.

  Odpovědět

 • Anonym

  5 prosince, 2011

  Samozřejmě, máte pravdu. Děkuji za poznámku. Na reportáž se zřejmě diváci nebudou dívat shora :-). Už je opraveno.

  Odpovědět

 • džíbod

  5 prosince, 2011

  Dnes 24. 11. 2011 rozhodlo vedení společnosti AXA Česká republika a Slovensko o odvolání pana Antonína Tyralíka z pozice obchodního ředitele sítě AXA Représentants CZ/SK.
  Novým obchodním ředitelem sítě AXA Représentants CZ/SK byl k dnešnímu dni 24. 11. 2011 jmenován pan Miloš Liška.
  Přejeme mu v nové pozici mnoho úspěchu.

  Odpovědět

 • Spekulant

  5 prosince, 2011

  Vzdyt tohle je uplne normalni seminar kazdy \“poradensky\“ firmy at jiz se jedna o pojistovny nebo firmy jejiz autori se zde prezentuji tez. Staci si par seminaru projit a je to vsude hoooodne podobny, proste uzavrit co nejvic pojistek, dat si na vizitku investicni poradce a je to. Cesky poradenstvi je letadlo.

  Odpovědět

 • MK

  5 prosince, 2011

  Ta slova jako by mi z ust vypadavala. 100% souhlasim.
  O tom, jaci to jsou sejdiri se muzeme docist v rozsahlych diskusich, ktere tady padaly.
  Je mi lito, ze o tom musi nejdriv informovat TV, aby se na investujeme o tom potom napsal clanek. Byl bych radsi, kdyby se prvni psaly clanky na investujeme a teprve potom se o tom dozvedel v TV.

  Odpovědět

 • kwinna

  5 prosince, 2011

  Přesně tak. Takhle školí všechny „jedničky“ finančního poradenství.

  Odpovědět

 • Václav

  6 prosince, 2011

  Budete se asi divit, ale tento způsobe (jak jej ukázala reportáž televize Prima) určitě není běžný. Samozřejmě záleží na charakteru vedoucího, který do značné míry působí na zaškolování nováčka. Ti, kteří si chtějí dlouhodobě vydělávat a ne jen jednorázově vydělat a potom raději zmizet, se snaží své práci (produktům) porozumět.

  Odpovědět

 • Spekulant

  7 prosince, 2011

  Jenze tech ohebnejch co maj zaludek na to bejt placenej legalnim podovedem moc neni, zbytek si brzo uvedomi jaka je to svinarna na obycejnyho cloveka, dost lidi proste nedokaze zit s tim, ze nekomu nabidnou produkt, pritom vedi ze dotycnej si bude sporit az po dvou letech, protoze cely ty dva roky \“sporeni\“ jdou na odmenu toho pasaka preprodejce, na to chce mit vazne silnej zaludek, normalni clovek by se z toho poblil.

  Odpovědět

 • kwinna

  7 prosince, 2011

  Máte pravdu, je to na blití. Jenže normální lidé se finančním poradenstvím neživí nebo odtamtud brzy utečou. Zůstávají jenom gauneři a podvodníci, které navíc podporuje tento mafiánský stát.

  Odpovědět

 • xyz

  7 prosince, 2011

  jo, taky se mi chce zvracet, po 15 letech končím s financemi…. Za mnou nezůstal podvedený klient, moje ruce jsou čisté. Ale žaludek už na to nemám…. To co se teď zveřejňuje, se v té pojišťovně děje už pár let. Všechno se asi nikdy nezveřejní, ale ČNB a AFIZ to podporují… Je mi hnusně z celého státu a ze všech těch prohnilých praktik, které se tu podporují……….

  Odpovědět

 • Anonym

  7 prosince, 2011

  ČNB dostala doklady, AFIZ také, a i jinde. AFIZ mně zablokoval maily. AXA za podvod v důchodové reformě sice nemůže, ale převzala od CSLP firmu i s organizátorem miliardových podvodů vůči zákonu 43 Z.z. /SR/ i s jejich „právníkem“. Organizátor /ZFP/ se etabloval 10 procentním podílem do pojišťovny A…. /je to na netě a na registrech/ a chce pokračovat i v tunelování důchodové reformy v ČR, začal úplatkářskou aférou sponzorováním veřejněprávního média – ČT 1 – Suma Sumárum.
  A už i v ČR se jejich ředitel oběsil tak, jako na štědrý den v SR, a je více obětí pod drnem, že Vladimíre, Jarmilo, Dito a ostatní spolupachatelé v chamtivosti i přes mrtvoly. Představenstvo a spol…

  Odpovědět

 • Václav

  8 prosince, 2011

  Dobrý den pane „Spekulante“,
  Váš názor se mě celkem dotýká, ale musím říct, že Vás celkem chápu. V branži dělám sedm let a vždy otevřeně klienta informuji o neuvěřitelných poplatcích na rezervotvorném životním pojištění, které mimochodem z principu nedělám, i když mi tím utíkají pěkné peníze a mohl bych si žít jak prase v žitě. Ovšem tyto praktiky mi prostě nikdy nepůjdou.
  Školení nováčků je vždy motivační a zaměřené na zisk pojišťovny (každá společnosti chce a musí generovat zisk), ovšem jsou i školitelé, kteří dělají svou práci dobře a podávají kvalitní informace. Poradce ovšem musí získávat informace samostudiem a vlastním úsudkem. Tato práce je prostě o neustálém samostudiu a analýzách.

  Odpovědět

 • vasek

  5 prosince, 2011

  heh, ty věci v článku jsou jak ze semináře AQUEL Credit 🙂 a tam taky střílejí pojistky AXA – zjednodušený formulář, výběr ze dvou pojistných částek: 0 Kč a 100 tis Kč a výborný fond jen pro AQUEL s výnosností 15% p.a. :-)))

  Odpovědět

 • Anonym

  5 prosince, 2011

  Školení AQUEL Credit sice neznám, ale tu jejich smlouvu jsem viděl… před jejich vstupem do AFIZu.

  Odpovědět

 • X

  6 prosince, 2011

  a smlouvu représentant jste viděl? i s certifikátem zaručujícím výplatu X milionů pro klienta podepsaným tím proškoleným poradcem?

  Odpovědět

 • Anonym

  6 prosince, 2011

  Neviděl…

  Odpovědět

 • Neporadce

  5 prosince, 2011

  Hm, před rokem mi nabízeli jen 8%, ještě že jsem počkal ten rok, teď to budu mít za 15% … a pane, to je garantovaný, to nekoupí jen hlupák … 🙂

  Odpovědět

 • Radek

  5 prosince, 2011

  Jasně, to je pojištěný, dyť je to produkt od pojišťovny 😀

  Odpovědět

 • Dnes

  5 prosince, 2011

  AXA stratila kredit už kauzou EF CZ, dřive Eurofinancial. Dva pražští vykukové bez vzdělání vymysleli podvod na čerstvě osmnáctileté studenty chtivé nějaké brigády. A nasekali letadlem stovky „finančních poradců“, kteří lákali na IŽP od AXY a leckdy něměli ani maturitu. A co na to AXA. Odkoupila EF CZ od hajzlů Hinterbuchnera a Bezděka a dala jim každému cca pět mega. Může pak někdo v tomto bord.. věřit nějakému poradci nebo dokonce v prospěšnost a korektnost důchodové či jiné reformy?

  Odpovědět

 • Ja, recht.

  8 prosince, 2011

  Přesně tak. Pokud je někde u nějakého makléře nestandardní způsob prodeje, čím to je, že se dost často jedná o produkt od pojišťovny AXA.
  Stejné to bylo i u společností Astraia.cz či Broker Trust.
  Problém je v tom, že se vrcholoví manažeři Axy v tomto „sekání pojistek“ zhlédli a ještě ho dávají interní službě za vzor v tom, jak se mají pojistky nabízet. Hold každá smlouva dobrá, hlavně, že jsou pak plácáni po ramenou.
  Jednoduše řečené „AXA = toto je její standard“.

  Odpovědět

 • Anonym

  7 prosince, 2011

  protože převzala následně /chronologii jsem zveřejnil dávno v blogu na této www/ firmu od CSLP. Za podvody ve Slovenské důchodové reformě proti zákonu 43/2004 Z.z. /SR/ mohou majitelé firmy se svými nohsledy z řad spolupracovníků a zaměstnanců sdružených i v představenstvu firmy v Břeclavi.
  Jména a důkazy mám, dal jsem je policii a prokuratuře a soudům v SR, a zastavil jsem i podvodné jednání advokátských kanceláří v SR podáním na NS SR a jeho postoupením Trestnému odboru GP SR. Informace o podvodných advokátech v Bratislavě a Košicích jsem také poskytnul i Advokátské komoře SR s návrhuem na jejich vyloučení. Advokátem zjevně může být už kdekdo, dokonce i vleze jeho milence do postele, agresivně jezdí v rodné hroudě na červenou, je ke mně vulgární v telefonu, parazituje na firemních nákladech a jezdí s nimi po SR legalizovat nezákonně získané peníze na úkor licencovaných spolupracovníků a komunikujíc proti podvedeným z firemní adresy ZFP…/parazitismus, prostituce a kuplířství?/
  AXA, ozvite se, mail tu mám, a doložím.

  Odpovědět

 • Radek

  8 prosince, 2011

  Víte… trestní oznámení a jména polici můžu dát taky. Ale to ještě vůbec neznamená, že ti lidé spáchali jakýkoli trestný čin. Může to jen znamenat, že mi až příliš leží v žaludku. A bohžel přesně takový dojem mám z vašich příspěvků, které sleduji už několik měsíců.

  Odpovědět

 • Ally

  21 března, 2012

  Dobrý den, zaslechla jsem, že bouchači, kteří se vloni před Vánocemi proslavili na televizi Prima, zakotvili ve společnosti M&M Pojišťovací z Ostravy. Znáte je někdo? Máte o nich nějaké informace?

  Odpovědět

 • Romča

  17 listopadu, 2012

  Ano, je to pravda jsou ve vrcholovém managementu. No pomáhej pánbůh..

  Odpovědět

 • Lukáš

  30 června, 2015

  jo a hlavně že maj bydliště na úřadě to o něčem svědčí 😛 zná někdo Rybku, Lišku? Zdubu a spol? měli by jim namlátit kokos 😛

  Odpovědět