Čtvrtek 27. února. Svátek má Alexandr.

Poskytování penzí – je v tomto skutečný nedostatek

„Nedostatky v poradenství“ získaly v poslední době značné pokrytí na stránkách o osobních financích a v odborném tisku nejen ve Velké Británii, ale se stále větším zájmem se setkávají po celé Evropě i mimo ni. Důraz by ale měl být kladen především na „nedostatky penzí“.

Z analýzy britského ministerstva financí vyplývá, že 1 GBP z každých 7 GBP utracených vládou jde nyní na důchody. Jsem si jist, že údaje jinde v Evropě jsou podobné, nebo budou na podobné úrovni velmi brzy.

Existuje mnoho způsobů, jakými lze nahlížet na zveřejněná data, jak bylo vidět v celostátním tisku ve Velké Británii. Například „The Mail on Sunday“ poznamenal, že 41,9 % z celkového rozpočtu sociálního zabezpečení Británie je nyní určeno na důchody – v porovnání s, řekněme, 10,3 % příspěvků na bydlení nebo jen 1 GBP z každých 9 GBP vynaložených na vzdělávání.

Vzhledem k rostoucímu počtu obyvatel a prodlužování věku dožití by se dalo usuzovat, že tento trend bude pravděpodobně pokračovat i nadále – ale je to špatně? Britské ministerstvo práce a penzí poznamenává, že „lidé, kteří tvrdě pracovali celý život, … si zaslouží, aby o ně bylo postaráno v jejich důchodu“.

Na druhé straně mnoho kritiků naznačuje, že starším generacím je přilepšováno na úkor mladších, pracujících a že mnoho rozhodnutí při tvorbě hospodářské politiky neodpovídá ekonomické realitě.

Existují dva klíčové přístupy, kterými na tuto problematiku můžeme nahlížet. Za prvé je zde problém „současnosti“ – jaké je správné nastavení rovnováhy v této fázi, a pak je debata o tom, jaký je nejlepší plán pro budoucnost. To je samozřejmě otázka sociální politiky, a proto vládní problém; ale, podobně jako „nedostatky v poradenství“, potřebuje vládu, regulátora a finanční instituce spolupracující dohromady, alespoň při směřování soukromého poskytování penzijního poradenství a spoření.

V dubnu tohoto roku vláda Spojeného království přijala „penzijní svobodu“ – nové právní předpisy, které lidem umožní snadnější přístup k jejich penzijním úsporám v důchodu a větší flexibilitu v tom, co mohou dělat s penzijními fondy, v nichž jsou uloženy jejich vlastní peníze. To přineslo některé zajímavé výsledky. Obecně lidé s novými možnostmi penzijních fondů naložili zodpovědně, což je samozřejmě dobrá zpráva. Navíc, a možná ještě důležitější, viděli jsme daleko větší příliv peněz do důchodových fondů od stávajících střadatelů.

Jinými slovy, pokud uděláte „koncový produkt“ přitažlivější, více lidí bude mít o něj zájem a využije ho. Já vím, že to v naší profesi není opravdové překvapení, nebo doufejme, že není, ale zdá se, že to bylo zjevení pro ostatní!

Podobně jako „nedostatky v poradenství“ i „nedostatky v penzích“ mají založeno na to, aby se staly předmětem pokračující diskuse a debaty – a arény, v níž se řešení veřejné politiky velmi pravděpodobně nesetkají se všeobecným souhlasem.

Co se stane sociální politice je nicméně v rukou volených politiků, ale my jako odvětví, ve spolupráci s vládami a regulátory, můžeme výrazně přispět k motivací a většímu zapojení populace do její vlastní finanční budoucnosti. A podle mého názoru jsme k tomu všichni zavázáni.

Soukromé poskytování spoření na důchod nebylo nikdy důležitější. Ujistěme se, že my všichni pomáháme nasměrovat řešení této globální potřeby.

Autor je generální sekretář evropské asociace FECIF.

Tweet 20

Penze v Česku jsou...

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.