CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

Text: Petr Fejtek

18. 02. 2013

54 komentářů

Petr Stuchlík: Jsme jediní, kdo může zkvalitnit trh finančního poradenství

 


 

Jednání o vstupu finančních partnerů jistě nebylo snadné, ale můžete prozradit nebo naznačit něco o výsledné smlouvě? Předpokládám, že obsahuje nějakou opci či vazbu na další rozvoj.

Naopak! Jednání prý bylo snadné. Nedokáži to samozřejmě porovnat, ale podle našich investičních a právních poradců vše běželo neobvykle rychle a hladce. Jednání s ARX Equity Partners, Capital Dynamics a Luborem Žalmanem trvalo čtyři, možná pět měsíců, a to včetně náročného procesu due dilligence ve dvou zemích, psaní smluv a volnějšího tempa během Vánoc.

Asi to bylo relativně rychlé a snadné, protože jsme se navzájem znali, důvěřovali si a Fincentrum je i přes svou dvanáctiletou a složitou historii transparentní firma bez kostlivců ve skříni. Ovšem podpisem to neskončilo, nyní je potřeba dohodu dotáhnout. Čekáme především na formální souhlasy antimonopolních úřadů a poté vytvoření nadnárodní holdingové struktury, která je nezbytná pro Akciový program Fincentra.

Co naznačit o výsledné dohodě… My nesmíme ani naznačovat…

Naznačte alespoň malinko.

Je to vlastně jednoduché. Finanční investoři vstoupili do Fincentra, protože věří Martinu Nejedlému a mě, že společně s nejdůležitějšími řediteli a poradci firmu zněkolikanásobíme a všichni na tom získáme. Nejen finančně, ale i osobnostně, manažersky, lidsky. Martin a já očekáváme od investorů nový impuls, přeci jen Fincentrum budujeme třináctým rokem.

REKLAMA

Toto je rázný krok, jak posunout dál firmu i sebe. Investoři investují do nás dvou, stávajícího vedení společnosti včetně ředitelů poradenské sítě a obchodního modelu, který Fincentrum má. Můžeme očekávat jeho urychlenou evoluci. Rozhodně nečekejte revoluci.

Na jak dlouho je plán (trvání opce) rozložen?

Plánů je několik, modely investorů mají šest základních scénářů a šest variant, tedy 36 kombinací… Horizonty jsou různé, končí za 8 let. Plánovat, co bude za horizontem roku 2020, dnes nemá moc smysl.

A co vaše prohlášení, že do roku 2017 bude Fincentrum jednička na trhu – to už deal skončí?

Toto prohlášení vlastně se vstupem investorů nemá tolik společného, jen se s ním seznámilo více lidí. Tento cíl jsme si totiž vytyčili už v září 2012 na Kongresech v Praze a Trnavě. V té době jednání teprve začínala. Kdyby nedopadla, dostali bychom se k tomuto cíli asi pomaleji, ale dostali. Před námi jsou dnes v obou zemích totiž jen OVB a Partners. Při respektu k našim konkurentům jsem pokorně přesvědčen, že stačí důsledně dělat „jen“ dobré finanční poradenství a jsme před nimi.

Proč si to myslíte?

minulý rok rostlo Fincentrum v ČR dvakrát rychleji než Partners a letos nečekám změnu. Partners budou i letos bojovat na polské frontě a donekonečna vysvětlovat svým poradcům, proč mají nejnižší provize na trhu a proč je to pro ně dobré. No a pak ta nešťastná dohoda s Allianz. Když někdo tak okatě rezignuje na poradenství ve prospěch svého osobního zisku, vydělá krátkodobě. Ovšem nemá budoucnost.

REKLAMA

Nebojíte se, že vás nějaký nový hráč dožene?

Nerad bych někoho podceňoval, pýcha vždy předchází pád. Ale myslím, že ne. Prostě nikoho, kdo by mohl v ČR v příštích letech přesáhnout miliardový obrat, kolem nevidím. Ve Fincentru se nám podařilo vytvořit – když říkám nám, tak myslím všechny nastávající akcionáře, včetně 16 zemských ředitelů – tedy podařilo se nám vytvořit unikátní růstové prostředí. Jen ve druhé polovině 2012 vyrostli ve Fincentru čtyři noví zemští ředitelé. Třeba u eurokolegů z Plzně za celou historii vznikli dva zemští ředitelé a nový regionál je svátek. To není růstové prostředí.

Jak vlastně vypadá ten Akciový program?

Všichni zemští ředitelé Fincentra, tedy 16 kolegů, se stanou akcionáři během léta tohoto roku, jakmile dokončíme proces vstupu investorů a vytvoření holdingu. To musíme už jen proto, že jsme dosud podíly s Martinem vlastnili v jednotlivých společnostech napřímo a žádná zastřešující struktura neexistovala. Na základě výsledků tohoto roku v létě 2014 získají podíly regionální a oblastní ředitelé a nejlepší poradci. Tak to bude následovat i v dalších letech. Dnes máme s akcionáři dohodu na rozdělení 10 % holdingu, v dalších letech se procento může zvýšit, i výrazně. Současná hodnota je někde na úrovni 120 až 150 milionů korun, do pěti let by měla přesáhnout 300 milionů korun. A protože podíly získají kolegové buď zdarma, nebo s výrazným diskontem, je to mimo jiné mimořádná investiční příležitost.

Kolik lidí bude mít šanci akcie získat?

Očekáváme nejméně 100 akcionářů do tří let. Možná 150. Nechceme totiž, aby se akcionáři stali jen ti nejvyšší ředitelé. Navíc, náš program je otevřený, přijde-li do Fincentra větší skupina, budou mít její manažeři a nejlepší poradci nárok již v příštím roce na akcie. Fincentrum je dnes jediná firma v Česku a na Slovensku, kde mají dobří manažeři zajištěn alespoň částečný exit.

Podílníci ale jistě počítají s nějakým průběžným výnosem – formou dividendy, anebo je jejich výnos také nějak rozložen/odložen?

REKLAMA

Ne. Investoři neočekávají dividendy. Veškeré své znalosti a kapitál zaměří na růst Fincentra a jeho zhodnocení. Zisky se vrací do rozvoje společnosti. V naší novodobé historii to není nic nového, s Martinem jsme vždy všechny zisky reinvestovali a dividendu si poprvé vyplatili v loňském roce.

Zdroje na další expanzi či rozvoj budou dostupné jen z vašeho cashflow, anebo dostanete i nějaké další možnosti?

vstup investorů sám o sobě otevřel Fincentru přístup k novým zdrojům. Jsme důvěryhodnější, máme za sebou renomované a kapitálově silné partnery, kredit Fincentra ještě vzrostl.

Lubor Žalman bude mít jako předseda dozorčí rady „supervizní“ roli, ale tuším, že s ním (jako znalcem finančního byznysu) chcete i úžeji spolupracovat… 

Lubor Žalman byl jedním z hlavních důvodů, proč jsme se pro spolupráci s touto skupinou investorů rozhodli. Martin, já i celé vedení Fincentra se může od Lubora hodně naučit. Je to zkušený a dlouhodobě úspěšný vrcholový manažer, člověk, který je nejen velmi chytrý a vzdělaný, ale i zábavný. Chceme s ním úžeji spolupracovat a vážím si toho, že to chce i on.

Máte nějaké konkrétní projekty již v „draftu“?

Máme, konkrétních projektů je celá řada. Hrají jen dílčí roli ve velké příležitosti, která se nám vstupem renomovaných a nezávislých investorů naskytla: Fincentrum má nyní reálnou šanci zkonsolidovat a především zkvalitnit trh finančního poradenství v Česku i na Slovensku. S tak silným, zkušeným a nezávislým kapitálem za zády jsme dnes jediní, kdo to může udělat. A když jste jediný, musíte to udělat.

Děkuji za rozhovor. 

Rozhovor vyšel v časopisu FP Finanční poradce.

Vstoupit do diskuze 54 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Hledání dokonalosti v dozvucích stagflace

Psala se šedesátá léta, trhy byly nenasycené, všechno rostlo. Rostly vládní výdaje, rostlo zadlužení. Koupěschopná poptávka byla nenasycena, leckde vládl trh prodávajícího. Budovaly se produkční kapacity, hrálo se o schopnost produkovat, dodávat na nenasycené trhy. Když podnikatelé, vedoucí pracovníci a manažeři na Západě řídili podniky, mohli se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

03. 02. 2023

Apple, Alphabet nebo Amazon – co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí 2022 zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po dnešním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023

Dědictví může být bez závěti zablokováno i na řadu let. Jaké jsou důvody?

Bez závěti je pozůstalost rozdělena podle zákona. V takovém případě pak není výjimkou, že může dědické řízení trvat i několik let. Podle advokáta Pavla Strnada z AK Polverini Strnad nejvíce zdržují spory mezi dědici, množství majetku, který se rozděluje, a složitost jeho struktury. Největší problém nastává, když je […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 02. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • in

  22 února, 2013

  Lhář promluvil. je tu vážně ještě někdo, kdo tomuto prolhanému a vypočítavému tvorovi věří? Tvorovi bez srdce, hodnot a filozofie?

  Odpovědět

 • DjnN

  22 února, 2013

  Jen do něj a houšť :). Tvor bez srdce, to je fakt dobré.
  Minimálně investoři s Luborem Žalmanem v čele mu věří. Žádný úprk z Fincentra se nekoná, takže struktura asi taky…
  Docela by mě zajímalo, kde vidíte ty lži.
  Btw. už jsem zahlédl novou mandátku Partners. Dá se věřit firmě, která se snaží udržet své lidi pod pohrůžkou pokut?

  Odpovědět

 • in

  22 února, 2013

  prokazatelně lhal mnohokrát v minulosti a nyní lže opět. Fincentrum a kvalita poradenství? tedy zprostředkování. s Chotovinským v čele? :) Žalman je kafka, kterou dlouho hledali. stále je to však jen spekulativní kapitál.

  a i nyní lžou o všem, ale opět se za pár let prokáže.

  a lidi Fincentra utíkají a odcházejí a to do poolů – za vyššími provizemi. servis stejně nekvalitní, ale mnohem více peněz.

  Odpovědět

 • 22 února, 2013

  Všechny tzv. poradenské firmy (těm je pochopitelně u prdele, jak se produkce naseká) a všichni tzv. poradci (i ty v jádru poctivé semele systém, kdy je na trhu absolutně přeagentováno, kdy většina agentů nejeví sebemenší zájem o vzdělávání a kdy klientům jsou jejich peníze lhostejnější než cokoli jiného) jsou zloději. Ještě jsem nenatrefil na tzv. poradce, který by mi řekl, ať si úspory vložím na termíňák v kampeličce, za to vždy nabízel nesmyslné investování prostřednictvím podílových fondů.

  Odpovědět

 • vasek

  22 února, 2013

  to vypadá, že termíňák v kampeličce je všelék na vše a pro všechny…

  Odpovědět

 • 22 února, 2013

  Stejně jako investice, že.

  Většina Čechů investovat nechce. Že nakonec investují, tak o to se postará právě zlodějský dobytek čili poradce. Poradce do domu, peníze do hajzlu.

  Odpovědět

 • Radek

  22 února, 2013

  :-D
  • tvrdit, že většina lidí investovat nechce, je pěkné. Ale co chcete dělat s úsporama? Hodit na termíňák, kdy je ohlodá inflace? Nebo pod polštář?
  • osobně znám spoustu lidí, kteří nechtějí do kampeliček. Ti by vám za vaši radu pěkně poděkovali. A zřejmě by se vám nepodařilo je přesvědčit, stejně jako se to nepodařilo mě, že dneska fungují jinak, než když před lety u nich přišli o statisíce.

  Odpovědět

 • Podvedená klientka AWD

  22 února, 2013

  Jo, máte recht, jsou to zloději.

  Odpovědět

 • DjnN

  22 února, 2013

  Člověče, vy jste fanatik. Já netvrdím, že je Petr nějaká matka Tereza, ale chápu, že nemůže všechno hned pustit do éteru na plnou hubu. Když vám dnes řeknu, že si neplánuji koupit automobil značky Škoda, za třináct let si koupím Superb IV, budu lhář? Okolnosti našich životů se mění a přicházejí nové příležitosti. Co můžete vědět o kvalitě poradenství z Fincentra? Já kolem sebe vidím velmi slušnou práci. IŽP, kde by byla investiční část jsem například u nikoho neviděl léta (mimo příspěvku zam. a tam se ještě jedná o speciální produkty). Nekvalitní servis, to je bohapustá lež. Občas to zaskřípe na korporátním, ta divize je mladá a od stolu neoladíte všechno, ale ostatní funguje velmi dobře. Žalman a kafka, to je z vaší strany jenom závist. Žádná jiná poradenská společnost ve svém středu nemá takto zkušeného finančníka. A že odcházejí lidé z Fincentra do poolů? Kolik jich za minulý rok bylo 50–80? Přeju jim hodně štěstí. Všem práce ve strukturální firmě nemusí sedět. Kdybych byl samostatná jednotka, měl blbce nadřízeného., Tak bych šel do poolu také. Víte to se ve Fincentru smí. Nemusí se platit pokuty, normálně vám dojdou provize za práci, kterou jste udělal ještě pro Fincentrum. Prostě se seberete a jdete. Normální nadřízený se s vámi bude snažit domluvit, vůl vám nijak nepomůže, ale nemá moc jak systémově škodit. Blbci se najdou všude, kdybych používal stejnou rétoriku jako vy, tak bych napsal, že jste toho sám důkazem.

  Odpovědět

 • Compliance

  22 února, 2013

  Pane In, proč ta zloba? Panu Martinu Nejedlému a panu Petru Stuchlíkovi se (zřejmě) podařil obchod snů.Se srdcem, hodnotami a filozofií to nemá mnoho společného.

  Odpovědět

 • ODHALIČ

  22 února, 2013

  UŽ TOHO NECHTE pETŘE Z AFIZU…

  Odpovědět

 • Compliance

  22 února, 2013

  Samá voda :).

  Odpovědět

 • Pavel

  22 února, 2013

  Zdravím, jsem rád, že se pan Stuhlík stále opírá do Partners a Allianzu :)
  Osobně, když něco sám chci koupit a někdo jiný mi to vyfoukne a tím i tučné zisky, taky budu házet poté špínu :) Allianzku chtěl koupit skoro každý ( mluvím o penzijní společnosti II. pilíř ).
  Jinak k nové mandátní smlouvě – jsem ve společnosti Partners a už jsme jí taky bohužel viděl :) :) moc hezká :) jinak není to napsáno přímo jako pokuta, ale je to defakto cena za vzdělání, které je zadarmo jenom v té chvíli, když v Partners zůstanu, ale když odejdu, tak má spoelčnost právo vymáhat peníze dle sazebníku. Tudíž budu asi řešit co s tím ?? :)

  Odpovědět

 • FinC

  22 února, 2013

  Možné to je, ale jak dokázat, že chtěli Allianzku všichni. Může to být jenom propaganda směrem do Partners. Stejně jako je Stuchlova agresivnejsi retorika trochu propagandou k nam. S tím poplatkem za vzdělávání máte pravdu. Také jsem to už viděl a je to pokuta schovaná za vzdělávání. Vtipné je, že se tato školení zpravidla realizují v rámci sítě, kdy např. ředitel školí manažery a za tato školení je placený formou meziprovizí. Ještě vtipnější je to, že školitel z pokuty neuvidí nic, školí tedy zdarma. Nejvtipnější je to, že jako manažer jedno školení absolvuji, deset jich odškolím zdarma resp. v ramci svých povinností a stejně mi bude vyhrožováno pokutou. Je to vydírání.

  Odpovědět

 • Standa

  22 února, 2013

  Partners se čím dál tím víc podobá té OVB z které jsme utíkali. Zahleděnost centrály do sebe, zisky pro pár vyvolených a sladké řeči. Proto jsem minulý rok odešel.

  Držet lidi strachem nebo pokutami místo dobrými podmínkami nefungovalo ani v OVB a nebude to fungovat ani v Partners.

  Partners v roce 2013 připomíná víc OVB před lety než Partners na začátku. Škoda, byly to krásné roky.

  Odpovědět

 • Pavel

  22 února, 2013

  Kolego přiznávám, že pár posledních věcí směrem od centrály Partnes úplně nekvituji, ale uvidím za jakým účelem se tyto změny dělají :)

  Odpovědět

 • Poradce odjinud

  22 února, 2013

  TAKÉ JSEM SLYŠEL, ŽE PARTNERS MAJÍ NOVOU MANDÁTKU, NAŠTĚSTÍ PRO NĚ JI 90% PORADCŮ NEBUDE ČÍST, PROTOŽE JINAK BY JI NIKDY NEPODEPSALI……

  Odpovědět

 • Insider

  22 února, 2013

  Pan Stuchlík založil svůj úspěch na lhaní a pokračuje tak v tradici OVB. Řekl, že bude Fincentrum v roce 2012 jedničkou a nebylo. Řekl, že firmu neprodá a prodal. Připravil akciový program a zrušil ho. Říká, že se v jiných firmách nepostupuje, ale tam postoupili desítky lidí.

  Samozřejmě, když máte tak snadnou kariéru, že uděláte regionála nebo zemského s prstem v nose, tak máte více postupů. Ale už nikdo neříká, že zemští berou ve Fincentru ani ne poloviční provize co jinde, že jsou tam regionálové, kteří si nevydělají ani šestimístný příjem a že tam panuje nevraživost ve skupinách, jak se lidé pořád přeskakujou.

  Dát si na vizitku ředitel, i když mám pod sebou pár MA to umí každý trouba, pane Stuchlíku. V ostatních firmách tohle vědí a netahají lidi na vařené nudli jako vy. Založil jste svůj úspěch na lhaní a pokračujete tak v tradici OVB. Všiml jste si, že to na lidi funguje tam, tak jste to začal aplikovat taky. Fincentrum pokračuje v tradici OVB. Jak by ne, když je tam tolik lidí od nich, že?

  Odpovědět

 • Honza

  22 února, 2013

  Opět jen kecy, kecy a zase kecy. Idiot tomu věří, kdo má trochu rozumu, udělá si obrázek sám. Zase ty stejně nesmyslný kecy, kdy srovnává procentuální růst a nebere v potaz, z jakých čísel se rostlo apod. Buď si pan Stuchlík musí myslet, že je taková osobnost, že mu to všichni žerou nebo všechny ostatní musí považovat za blbce, když v pohodě vypuští ven takové nesmysly.

  Odpovědět

 • FinC

  22 února, 2013

  Pane kolego, když porovnáváme růst HDP, tak také neřešíme základnu… Od toho jsou jiné ukazatele.

  Odpovědět

 • ...

  22 února, 2013

  No a pak je ještě potřeba uvést, kolik struktur se koupilo a odkud, už je to jasnější?

  Odpovědět

 • Honza

  22 února, 2013

  Porovnávejme porovnatelné prosím. Opravdu není možné dát vedle sebe pojmy jako HDP státu a obrat jedné firmy, který je v řádu několik set milionů korun. To je jak srovnávat tříkolku a formuli 1…

  Odpovědět

 • DjnN

  24 února, 2013

  Jak jsem si precetl vyse, trikolku a F1 nikdo neporovnaval. Rust HDP je docela rozumnym prikladem. Evidentne to byl priklad ilustracni a nikdo rust jedne firmy s rustem HDP neporovnaval. To, ze se z mensi zakladny lepe roste, to je zname. A to plati u firem i u statu.

  Odpovědět

 • Honza

  25 února, 2013

  No tak jinak, když vidím, že se tady chytá za slovo a překrucuje význam. Pak Stuchlík řekl, že FC rostlo dvakrát rychleji, z toho vyplývá, že jedině oni, můžou dát kvalitu, budou jednička atd. Dám tedy tak příklad a zdůrazňuji, že je „extrémní“, aby bylo vidět co tím chci říct (je mi jasné, že jinak by se toho někdo hned chytnul :-D Nejsem si jistý, jestli je správná např. tato argumentace a takové prohlášení: Jsem ministr financí nějakého malého afrického státu. Loni náš růst HDP byl jednou tak rychlejší než v USA. Je jasné, že je otázka času kdy budeme lepší a větší než USA, protože rosteme rychleji… Opravdu by tomu někdo věřil?

  Odpovědět

 • DjnN

  25 února, 2013

  Aha, tak už jsem doma. V případě vašeho příkladu (africký stát X USA) máte stoprocentní pravdu. Budeme-li brát v potaz, že porovnáváme tři největší firmy v ČR zvolil bych třeba Norsko a Švédsko. Berme to čistě ilustrativně. V případě dvou subjektů, kdy jeden je o polovinu větší než druhý by mělo stačit 5 let a pořadí se prohodí (vycházím z toho, že menší roste 20% a větší 10% p.a.).

  Odpovědět

 • Honza

  25 února, 2013

  Mohl bych zase reagovat ale byla by to ztráta času a pořád dokola. ZFP taky měla roky, kdy rostla, ale nevím, jestli by bylo na místě říkat prohlášení, jak budou jednička apod. Zkrátka jsem tím chtěl říct, že prohlašovat, že budu „nej“ díky tomu, že jeden rok rostu rychleji je velmi zjednodušené. Hlavně pokud nezmiňuji všechny souvislosti, které se do růstu promítají… Počkejme co bude za pár let a pak uvidíme, jak byl tento výrok reálný.

  Odpovědět

 • TM

  26 února, 2013

  trochu se ztrácím ve vaší učené dišputaci,
  ale pokud by platilo, že jedna společnost je o polovinu menší ale roste rychlostí +20%/rok a druhá pouze 10%/rok, zcela určitě nedojde k výměně stráží za 5 let.
  Matematicky si to ověřte, při základně 50, přírůsek 20% a při základně 100, přírustek 10% je v pátém roce hodnota 124,5 a 161.
  Anebo to bylo myšleno zcela jinak.

  Odpovědět

 • TM

  26 února, 2013

  aha, o 1/2 větší.
  Pak se omlouvám, v tom případě máte pravdu, v 5. roce si prohodí pozice.

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  22 února, 2013

  Vážený pane Stuchlíku. Po přečtení rozhovoru s Vámi jsem tak trochu zmaten. Chcete se stát jedničkou na trhu ( předpokládám dle obratu ) a k tomu vám stačí dělat dobré finanční poradenství. Zároveň tvrdíte, že jako jediní můžete zkvalitnit trh finančního poradenství. Tato protichůdná tvrzení spolu dosti nekorespondují, můžete toto vysvětlit? Dle mého názoru nemáte na jakýkoliv posun ke kvalitě lidský materiál ( poradce, manažery ). Většina poradců ve FCT nemá páru o slušnosti, korektnosti vůči klientům, morálce apod. Na toto fórum přispívám pravidelně a jako jeden z mála ne anonymně, bohužel se mně ještě nedostalo odpovědi, jak se systém MLM elementárně může slučovat s kvalitou poradenství?

  Odpovědět

 • stas

  22 února, 2013

  Máte pravdu, MLM je v zájmovém střetu s požadavkem klienta!

  Odpovědět

 • insider2

  22 února, 2013

  Typický Stuchlík, plive jedy aniž to dává smysl. Zejména ten útok na deal Allianz a Partners.

  No a pak ta nešťastná dohoda s Allianz. Když někdo tak okatě rezignuje na poradenství ve prospěch svého osobního zisku, vydělá krátkodobě. Ovšem nemá budoucnost.

  Když někdo investuje stovky milionů do penzijní společností s návratností odpovídající tomuto byznysu, tedy 7 – 10 let, tak velmi stěží to lze považovat za věc osobního zisku a jistě na krátkodobou.

  na rozdíl od prodeje vlastní firmy, což je skutečně otázka krátkodobého a osobního zisku a ano pan Stuchlík nemá budoucnost.

  prostě štěká jako čivava. haf haf

  Odpovědět

 • 100 milionů

  22 února, 2013

  Zajímalo by mě, kde Partners vzali „stovky milionu“ za těch pár let co existují? Že by vážně dostávali vyšší provize jak se říká? Vysvětlete mi to, za těch několik let mi to nevychází. Děkuji

  Odpovědět

 • Tomio Okamura

  22 února, 2013

  Partners jedou mnohem vyšší ligu, ještě se budete všichni moc divit.

  Pavel Kohout s Vítkem Bártou a Tomio Okamurou zakládají nové hnutí co změní svět. S Fincentrem zametou hned.

  Odpovědět

 • ...

  22 února, 2013

  tolik duchaplnosti v pátek večer, přiznejte se, že vy už jste začal pít

  Odpovědět

 • sober

  22 února, 2013

  http://www.ces­kapozice.cz/do­mov/politika/ko­lem-barty-okamury-holesovske-vyzvy-se-rodi-projekt-„usvit“

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  23 února, 2013

  Chraň nás pánbůh před novou lepší budoucností pod vedením Vítka Napoleona Bárty.

  Odpovědět

 • Partners

  25 února, 2013

  Haha autista Kohout se sčuchnul v Vítem Bártou a Okamurou, aby mu prosadili Ústavu. To si vybrali toho pravýho:-) Není ani právník a ani ekonom. Podvodník. V Reflexu se přizna, že ho vyhodili z VŠE viz kauza Kohout minulé číslo. Ani finance tam nestudoval, ale znalostní inženýrství, neměl prý dostatek kreditů. S tím se Partners marketingově nechlubí.

  Odpovědět

 • Partners

  25 února, 2013

  Reflex, kauza KOHOUT: „…Nikdy nedokončil vysokou školu, přesto je jedním z nejznámějších ekonomů v České republice.Na Vysoké škole ekonomické se původně věnoval poněkud neekonomickému oboru – informačnímu
  a znalostnímu inženýrství. Když přišla revoluce, začal své zaměření trochu měnit a zabýval se samotnou ekonomií a financemi. Bylo to ovšem v době, kdy jim ještě příliš nerozuměli ani vyučující, takže Kohout trávil několik hodin denně v knihovně na vlastní pěst. Od formálního dokončení školy ho nakonec oddělil problém
  v kreditech, jak tvrdí.“

  Odpovědět

 • DjnN

  26 února, 2013

  Co sem motate Kohouta? Kolik vy mate titulu? Pan Kohout je mozna zvlastni clovek, ale jistou miru erudice bych mu neupiral. A to ze nedodelal VSE? No a co… Nejsem si vedom toho, ze by tato skola pred dvaceti lety vychovavala moderni ekonomy…

  Odpovědět

 • Ctenar

  23 února, 2013

  Pavel Kohout přišel o 50 tisíc Kč za dozorčí radu Aeroholdingu a levné letenky, tak snad začne dělat pro Partners

  Odpovědět

 • Pája

  23 února, 2013

  Pavel Kohout si nasel jinou hračku, twitter. Doporucuju se kouknout, co tak celý dny asi tak dělá na @KohoutPavel. A po nocích si píše Ústavu, tenhle ústavní kutil na novaustava.cz. Nacpal se s tím k Holešovické výzvě, která se jí snaží zrealizovat. Pokud je tady někdo od Partners, může mi říct, co konkreétně pro Partners Kohout dělá, kromě psaní blogísků? Asi nic co…

  Odpovědět

 • Mates

  28 února, 2013

  Kohout uz pry neni videt ani v klientskem centru na Vaclavaku, asi se mu uz nelibi prosklene akvarium

  Odpovědět

 • DjnN

  24 února, 2013

  Zmeny v Partners jsou strasidelne. Deal s Allianz bych jim jeste odpustil. Allianz Jsou v tom, co delaji velmi dobri. Je pravdepodobne, ze by poradce vybral Allianz i bez toho dealu. Otazkou je, zda by vybral tento typ produktu… Ale ta mandatni smlouva??? To preci nemuze zadny clovek se zdravym rozumem podepsat. U firmy, ktera se jmenuje Partners bych cekal, ze bude sve obchodni vztahy stavet na Partnerstvi a ne na strachu, vyhruzkach a „poplatcich za vzdelavani“.

  Odpovědět

 • manažer Partners

  24 února, 2013

  já z těch vašich příspěvků zase cítím strach, kde budete krást ovečky na plané sliby a provize ze zlodějských produktů, že? Partners a OVB jsou jediní, kdo dokáží získat a vychovat nováčka, Partners jsou navíc jediní, kteří jej umí dostat do výsledku a dát mu vzdělání i filozofii. a to vše mě jako manažera v Partners stojí mraky času a energie a tvrdé požadavky trhu přežije jeden ze tří. Nová mandátka tak nechrání firmu, ale chrání hlavně mě a můj byznys a moje investice a chrání i toho nováčka před podlehnutím planým slibům a také si každý nováček musí uvědomit, že někde získal know how a vzdělání a to má svoji cenu. Naopak podmínky jsou nastaveny velmi spravedlivě a cena není pokuta, ale skutečně spočítaná hodnota školení. Prostě je to fér. také tu nezaznělo, že cena vzdělání klesá s odpracovaným obratem, že se cena za vzdělávání neplatí, když odejde do banky či pojišťovny nebo mimo obor, ale když bude využívat získané know how na trhu, tak se prostě musí vyplatit a ani to není automatické, ale musí o to zažádat manažer. Firma to automaticky nechce po nikom a nikdy nechtěla a nemá ani prostředky na kontrolu a ověřování. Ale je to až na žádost nadřízených. a také nezaznělo, že polovina případné částky jde nadřízeným do rozpočtu na vzdělávání a polovina je na centrále.

  zajímalo by mě, jestli by se nepracovalo i manažerům ve Fincentru a jinde trošku lépe s nováčky, kdyby věděli, že do nich nevkládají energii zbytečně a že jim je pak někdo pomocí lží a planýc slibů nepřetáhne. ale chápu, že Fincentrum to moc netrápí, když tato nejrůstovější a „skvělá“ firma získala za rok pouze 150 nováčků PPZ.

  prostě přirozený růst žádný, pouze odkladiště pro lidi s těmi správnými hodnotami: provize, provize, provize, provize, hned a co nejvíc a bez práce :)

  Odpovědět

 • Compliance

  24 února, 2013

  Zajímavý příspěvek. A k věci :). Je možné získat o mandátní smlouvě více informací? A také o praktické stránce – trochu podrobněji než jste to napsal? Rád bych si udělal vlastní názor. Možno i na compliance1979@e­mail.cz. Děkuji.
  P.S. nejsem poradce a nehledám práci v oboru.

  Odpovědět

 • DjnN

  24 února, 2013

  Aby bylo všem jasno jsem manažerem ve Fincentru. Polovinu lidí jsem si vychoval, polovina přišla od konkurence.
  Budu reagovat na příspěvek kolegy manažera z Partners.

  Shodneme se na tom, že vychování nováčka stojí moře času a úsilí. Mou osobu to stojí i nějaké peníze, protože jsem toho názoru, že i na vyšší manažerské pozici bych měl čas od času chodit za klienty, protože je mi cizí učit někoho to, co sám nedělám.

  Tvorba skupiny je mým podnikáním. Čas trávený s nováčkem je investice do mého podnikání a nováčkův případný odchod je rizikem, které jsem akceptoval v okamžiku, kdy jsem se vydal cestou manažera. Jestliže svou práci odvedu dobře, budu svým poradcům poskytovat odpovídající servis, je pravděpodobnost jejich odchodu relativně nízká. Jestliže se rozhodnou odejít, budu to akceptovat.Bude to pro mě signálem, že jsem někde selhal. Poradci stejně jako já podnikatelé a mají právo se rozhodovat svobodně. Nová mandátka vás, pane kolego, chrání před svobodou a zodpovědností. Jinak chrání právě firmu. Informace a know-how, které vám firma předává má bohatě zaplacené účastí na provizi. Školení zpravidla vedou manažeři a ti jsou zaplacení z meziprovizí.
  Mám v týmu tři bývalé poradce z Partners (nejvýše M1)a jejich know-how mi bylo na how-no. Našlo se pár světlých momentů, nemuseli jsme řešit základní názvosloví a uměli vyplnit smlouvu atp, ale jinak žádný zázrak. Můj systém práce není příliš kompatibilní se systémem v Partners. Nehodnoťme, který je lepší. na tom se neshodneme. Říkám vám ze zkušenosti, že využití toho, co se u vás naučí, není vysoké.

  Odpovědět

 • manažer Partners

  24 února, 2013

  Ano, vím. myslíte vyhozeného Radana Doubka za podvody a machinace u klientů. užijte si to a ano jeho know how vám bylo určitě na how-no. přesně tyto posíláme do Fincentra za trest plus ty bez maturity, aby získali praxi.

  Odpovědět

 • DjnN

  25 února, 2013

  Evidentně vám došly argumenty, když nereagujete na to podstatné a předhazujete mi nějakého Doubka. Pana Doubka neznám. Počítám, že se teď odmlčíte a během krátké doby se „náhodou“ objeví nějaký „nový“ úderník z partners, který bude hřímat, hafat, tvrdit, jak jedině u vás je to spravedlivé. Neutíkejte, nevymýšlejte nové přezdívky a pojďte diskutovat.

  Odpovědět

 • manažer Partners

  25 února, 2013

  Ano, máte pravdu. Budiž božské Fincentrum pochváleno, AMEN.

  Odpovědět

 • Compliance

  25 února, 2013

  Diskutovat? To by se mělo. Ale vždy, ne jen když se nám to hodí. To je pak podobně neslušné jako měnit přezdívky :).

  Odpovědět

 • coulik

  26 února, 2013

  nedá mi to. musím reagovat. chápu, že vám mandátní smlouvu prodávají jako ochranu vás a vašeho týmu. jen jsem zvědavý, co budete dělat, až partners ovládne jiný směr a vy najednou zjistíte, že musíte s ním. přestaňte hltat to, co vám furt tvrdí ze shora a začněte přemýšlet nad sebou, svou svobodou a svým podnikáním – ostatně to vám tvrdí už od infa1, ne?

  Odpovědět

 • DjnN

  25 února, 2013

  Aha, tak už jsem doma. V případě vašeho příkladu (africký stát X USA) máte stoprocentní pravdu. Budeme-li brát v potaz, že porovnáváme tři největší firmy v ČR zvolil bych třeba Norsko a Švédsko. Berme to čistě ilustrativně. V případě dvou subjektů, kdy jeden je o polovinu větší než druhý by mělo stačit 5 let a pořadí se prohodí (vycházím z toho, že menší roste 20% a větší 10% p.a.).

  Odpovědět

 • DjnN

  25 února, 2013

  Pardon, to mělo být jinam.

  Odpovědět

 • Anonym

  27 února, 2013

  Odpovědět