CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

OVB vyhodilo zemského ředitele. Petr Křen končí

 


 

Společnost OVB Allfinanz vypovědělo smlouvu Petru Křenovi, který se dostal na samý vrchol poradenského žebříčku – na pozici senior zemského ředitele. Petr Křen vstoupil do jednání se společností o „nadstandardních finančních nárocích“ v dubnu letošního roku a jednání „byla ukončena“ jednostrannou výpovědí smlouvy o obchodním zastoupení Petra Křena.

„Pan Petr Křen v průběhu těchto jednání vznášel neseriózní finanční požadavky, choval se zcela neakceptovatelným způsobem, když tyto stupňoval a vyhrožoval, že pokud nebudou veškeré jeho požadavky splněny, způsobí OVB škody v její obchodní a podnikatelské činnosti,“ uvádí společnost OVB Allfinanz v e-mailu rozeslaném finančním poradcům.

Podle Petra Křena požadavky nebyly neoprávněné. „V důsledku z mého pohledu špatných manažerských rozhodnutí v horizontu posledních 5 let, kdy management nechtěl vidět některé věci a některá rozhodnutí přišla pozdě nebo vůbec nepřišla, mi odešla celá řada lidí. To přičítám z velké části OVB a spočítal jsem si finanční ztrátu, která mi byla tímto způsobena, a výrazně menší část z ní jsem od OVB požadoval a očekával jsem v tomto směru nějakou dohodu. A to se neudálo,“ uvedl k našemu dotazu Petr Křen.

Ze struktury Petra Křena odešla např. v polovině roku 2009 skupina Stanislava Dostála st. do společnosti Fincentrum nebo koncem loňského roku Lukáš Štork do společnosti Broker Consulting.

„V závěru jednání [Petr Křen] několikrát jasně deklaroval, že nadále nemá zájem spolupracovat s naší společností a ukončení své činnosti opět spojoval s vysokými finančními nároky,“ pokračuje zpráva OVB.

REKLAMA

„K tomuto rozhodnutí jsem došel přibližně před třemi týdny. Za situace, do které jsem se v OVB dostal, jsem se rozhodl, že nebudu v OVB dál pokračovat a že se budu chtít domluvit na nějakém rozumném ukončení spolupráce, protože v OVB zanechám kmen spolupracovníků a klientů. Bohužel k dohodě nedošlo a doslal jsem jednostrannou výpověď bez dalšího vypořádání,“ uvádí Petr Křen.

Zpráva OVB spolupracovníkům pokračuje: „Dále [Petr Křen] zdůraznil, že nedojde-li k ukončení činnosti za jím stanovených podmínek, je rozhodnutý poskytnout třetím osobám (například média…) informace, které mají důvěrnou povahu a jsou obchodním tajemstvím společnosti OVB. Současně prostřednictvím nepravdivých informací pomluvil statutární zástupce a některé zemské ředitele OVB.“

Petr Křen ještě v závěru loňského roku OVB považoval za nejlepší společnost, s níž může spolupracovat. „Pro mě OVB bylo, je a vždycky bude špičkovou značkou,“ uvedl tehdy v rozhovoru pro Investujeme.cz a pokračoval: „OVB považuji za vlajkovou loď tohoto oboru.“

Vyjádření OVB Allfinanz: „Smluvní vztah společnosti OVB Allfinanz a pana Petra Křena je interní záležitostí, ke které se společnost OVB Allfinanz nebude vyjadřovat.“ 

Loading

Vstoupit do diskuze 39 komentářů


Související články

Zkontrolujte si, zda za dva týdny také nepřijdete o státní příspěvek na penzijko

Jen necelé dva týdny zbývají do chvíle, kdy začnou platit další legislativní změny v penzijním spoření. Nová pravidla v poskytování státních příspěvků se dotknou statisíců českých střadatelů. O příspěvky od státu přijdou ti, kteří si nespoří alespoň 500 korun měsíčně a také všichni penzisté.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 06. 2024

Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent

Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • exPartners

  23 září, 2013

  No jo, pan Křen, to je povyku, prostě si sebere svých pět švestek a půjde páchat zvěrstva na klientech do jiné MLM společnosti, inu vydírat se nevyplácí. Věřím, že nebude trpět nedostatkem nabídek ke spolupráci, všude jej přivítají s otevřenou náručí aneb bereme produkci od kohokoliv a za jakoukoliv cenu, hlavně že jsou výkony. Mohl by to jít dělat třeba jinak, třeba do Pááártners, ne ? Vždyť to je vlastně OVB v tyrkysovým, nebo ne ?

  Odpovědět

 • Jarda

  23 září, 2013

  Pan Křen nic páchat nebude, protože už teď minimálně 5 let vůbec nic nedělal, krom mávání lidem na setkáních!
  A proto mu 90% firmy odešlo!

  Odpovědět

 • Lukas

  24 září, 2013

  Co to pises za kecy? Jaky zverstva? Křen byl právě posledni SLD (dobre, jeste tam je Horák, otázka je jak dlouho), ktery delal poctivou praci a snazil se zmenit pohled lidi na OVB, snazil se vycistit OVB od tech smejdu, jako je Zoubek, Kokta, Lichtenberg atd. Bohuzel vedeni OVB ma radeji vykony nez poctivou praci, tak se ho jednoduse zbavili. A to ze nekoho vydyral? To tezko, vsechno je uplne jinak, jenom do toho malokdo vidi. Takze si tyhle keci nechte, protoze vite uplny nic. A to co bude delat dal vam muze byt uplne jedno. A poznamka, ze uz 5 let nic nedelal? Co je tohle zase za vymysl?! Vis uplny kulovy, co vsechno delal, nebo mas snad osobni zkusenost? Nejspis ne, protoze jinak bys to nenapsal. Az nekdo z vas, chudaku, dokaze to co on, tak mate pravo tady nekoho z neceho obvinovat a soudit. Ted radsi drzte zobak a jdete si po svych. Jste fakt ubohy.

  Odpovědět

 • Compliance

  24 září, 2013

  Mohl jste to Lukáši napsat kultivovaněji a bez pravopisných chyb, Vaše mládí a rozhořčení Vás ovšem omlouvá. A budete mít zřejmě velkou část pravdy. Vedlejším efektem celé záležitosti bude zřejmě i to, že si ostatní LD OVB uvědomí jak lehce se mohou stát nezaměstnanými zemskými řediteli. Je to stejně jednoduché i ve Fincentru?

  Odpovědět

 • PH

  25 září, 2013

  To spis v Brokeru Consulting nebo Partners, ne? Treba Filip Marcin by mohl vykladat. Z Fincentra byli vyhozeni pouze Netusil (uverove podvody) a Kubes (podvodne smlouvy ve velkem), a to jiz hodne davno.
  Fincentrum ma spolu s OVB nejvice zemskych reditelu s obrovskym naskokem a tedy pro spolupracovniky nejprihodnejsi podminky k rustu. I proto ma opet letos ze vsech velkych poradenskych firem nejlepsi vysledky.

  Odpovědět

 • vasek

  25 září, 2013

  jak souvisí počet zemských ředitelů s podmínkami pro růst spolupracovníků?

  Odpovědět

 • Compliance

  26 září, 2013

  Oni byli ti pánové již odsouzeni? No tak dobře. otázka zní: Je stejně jednoduché „eliminovat“ zemského ředitele ve Fincentru, Broker Consulting či Partners?

  Odpovědět

 • Hu

  26 září, 2013

  Pokud přijde banka a předloží provizní listiny dotyčného na něž žádal úvěry, kde je o jeden řád provize vyšší není jaksi každému kdo umí alespoň na prstech počítat, že to není ten pravý pro byznys. Když někdo rozjede letadlo a nestíhá to financovat tak i pojišťovna začne pátrat odkud na některé smlouvy chodí (resp. nechodí provize) což je opět poměrně jasné že by i Partner nejpartnerovatější dané kusy na hodinu vyhodil…
  Netušila se ujali v Partners kde si údajně zkoušel drobet pomoci podobně, Kubeš je souzen ale střihl si ještě další letadlo s čpp napřímo, ale tady plati „klienti“…

  Odpovědět

 • Compliance

  27 září, 2013

  Jinými slovy, něco tam asi bylo, ale není úplně jisté co, jak a kdy. Takže Fincentrum bylo s těmi vyhazovy zase o kousek před OVB :).

  Odpovědět

 • ZRHML

  25 září, 2013

  http://www.you­tube.com/watch?v=fY­AvDNHh50w
  To je on?

  Odpovědět

 • Radek

  25 září, 2013

  Ta adresa mě hodila na titulku Youtube…

  Odpovědět

 • ZRHML

  27 září, 2013

  Zadejte tam do vyhledávacího okénka jenom tohle:
  v=fYAvDNHh50w

  Odpovědět

 • ex od Petra křena

  10 října, 2013

  Petr byl svým způsobem dobrák, naslouchal šmejdům, co mu mazali med kolem pusy. Slušný lidi poslouchat bohužel nechtěl, měl je za záškodníky. Nekorespondovalo to s filozofií OVB a potřebným výkonem. Měl slabou chvíli, na chvíli prozřel, chtěl změnit tvář OVB. Zalekl se a couvnul. I tak hodně štěstí Petře, nemáte to teď lehké,někoho napadá, že vám to mohlo otevřít oči.Třeb a je to nový začátek, do OVB jste nepatřil. Podolákové a Černí Vás jen ohlupovali..kde dneska jsou? Vydržte a hlavu vzhůru, mělo to tak být…byl jste slepý, nechtěl vidět…tak už vidíte…Alles Gute..

  Odpovědět

 • yowie

  23 září, 2013

  Neměla tohle být ta top pozice s pasivním příjmem, kdy by dotyčný měl řešit akorát to, jakou ze svých milenek si na Jamajku nebo Reunion vezme? :-)

  Ale jestli chce prát špinavé prádlo, tak sem s tím! Tyrkysové špinavé prádlo už je poněkud monotematické… :-))

  Odpovědět

 • helga

  23 září, 2013

  A neni to nahodou stejna spol.v ktere se take angazuje nejaky p.Zemlicka?…hodne znama osobnost

  Odpovědět

 • Compliance

  23 září, 2013

  „Pro mě OVB vždycky byla firma, která je jedničkou na trhu v Evropě, OVB je pro mě firma, která je díky své historii, tradici a know-how nejlepší. A vychází to i z loajality, kterou mám vůči společnosti. Pokud mi něco nevyhovuje, není řešením odcházet z firmy, ale naopak vydávám energii na to, aby se věci měnily k pozitivnímu. A to mi dává motivaci tu zůstávat a podnikat dál s OVB“, řekl pan Křen v rozhovoru s panem Zámečníkem v listopadu 2012. Podle reakce kolínských šéfů bylo té energie zjevně už moc :). A jinak pěkné počteníčko, svědčící o tom, že mají v tom OVB skvělé stylisty! A odborníky na krizovou komunikaci par excellence. Ten PR mládenec od Brokerů by se mohl učit :).

  Odpovědět

 • exPartners

  24 září, 2013

  Multilevelové společnosti se nakonec rozloží časem sami, zevnitř. Nekonečný růst produkce a náboru není totiž možný. Respektive je, ale člověk musí dělat prasárny, točit životka, rušit u klientů kvalitně sjednané smlouvy předchozích poradců a hlavně brát do oboru každého, kdo umí číst a udrží v ruce tužku. MLM ve financích je největším zlem a příčinou stávající situace, kdy má tento obor katastrofální pověst.

  Odpovědět

 • Ďábel

  30 září, 2013

  Souhlasím

  Odpovědět

 • VyVolený

  24 září, 2013

  Jistě se teď najde nějaký chrabrý ředitel, který nezištně (třeba za LD provizi:)) převezme zbytek Petrovi struktury a s jasnou vizí a hlavou vztyčenou povede dál zbytek nejlepšího týmu, který kdy OVB mělo… Král je mrtev ať žije „král“

  Odpovědět

 • LD

  24 září, 2013

  Dostane je Martin Zoubek, vsadte se

  Odpovědět

 • XXX

  24 září, 2013

  Nemůže je dostat Martin Zoubek, vždyť přeci Petr Křen patřil pod Petra Muchu, tudíž nástupcem je SSLD Petr Mucha… Nebo je opravdu v OVB již možné vše:)…

  Odpovědět

 • zub

  24 září, 2013

  ono tak trochu zoubek je mnichov, vliv ceskeho vedeni ovb neni tak vyznamny

  Odpovědět

 • Ex ovbak

  25 září, 2013

  Pod Muchu? Tak je lepsi jim říct ať jdou taky. Většího blábola který se stal zemákem formou daru neznám. To má Křen alespoň charizma.

  Odpovědět

 • Red Bull

  25 září, 2013

  Mucha má zase křídla!

  Odpovědět

 • Lenka

  25 září, 2013

  Jeden chytrák vedle druhého…..no comment! …..

  Odpovědět

 • Dlouhodobý poradce

  25 září, 2013

  Všem, kteří se ženete na vrcholek pyramidy v MLM. Náborujte, dřete, ukecávejte mladé studentíky, oblbujte lidi už ať jste nahoře…aby pak nastalo jedno zaklopýtnutí a z Vašeho super byznysu nezbude nic, protože jste jen součástka v MLM který Vám nepatří. Kdypak Vám to dojde milé ověčky……

  Odpovědět

 • Martin

  26 září, 2013

  Nepomohlo by, kdyby zákon omezil provize? Možná by to dělali lidi, kteří to myslí vážně – s klienty.

  Odpovědět

 • Radek

  26 září, 2013

  S tím nesouhlasím z principu. Dnes omezíte provize, pak cenu nafty u benzínek, a skončíte u diktování cen politiky a úředníky.

  Odpovědět

 • exPartners

  26 září, 2013

  Ne, nepomohlo. Ale buďte v klidu, žádný zákon o zastropování provizí se nechystá, kapři si přece nevypustí svůj vlastní rybník. Jiné zákony se chystají, to ano, ale tento konkrétní ne.

  Odpovědět

 • Compliance

  26 září, 2013

  A co kdyby se, pane Martine, provize zakázaly úplně? Možná by to pak dělali lidi, kteří to myslí s klienty ještě vážněji :).

  Odpovědět

 • Compliance

  26 září, 2013

  A co kdyby se, pane Martine, provize zakázaly úplně? Možná by to pak dělali lidi, kteří to myslí s klienty ještě vážněji :).

  Odpovědět

 • exPartners

  26 září, 2013

  Tak to je skutečně oblast sci-fi, bez výplaty provizí vám to nikdo dělat nebude a na honorářové poradenství neslyší ani daleko vyspělejší trhy na západ od nás. Na to zapomeňte, honorář za radu vám bude ochotno zaplatit velmi, velmi malé procento lidí. Opět tedy opakuji, že kapři (pojišťovny, banky atd.) si nevypustí svůj vlastní rybník.

  Odpovědět

 • Compliance

  27 září, 2013

  A já si naivně myslel, že by se našli zprostředkovatelé, kteří by to dělali zdarma jako charitu pro klienty a pro pojišťovny. Takoví opravdu nejsou? Kam ten svět spěje :)?

  Odpovědět

 • yowie

  29 září, 2013

  Regulace provizí pro poradce pravděpodobně nebude, byť se myslím stále uvažuje o zastropování celkové nákladovosti IŽP, v čemž je samozřejmě i ona provize prodejci.

  Každopádně s novým OZ vstoupí v platnost i odpovědnost osoby hlásící se k určitému stavu za její rady.

  Otázkou ale je, jak budou rozhodovat soudy, když už dnes by se klasická „štorkovina“ dala s přehledem označit za podvod a i tak soudit, protože IŽP na 6000,– měsíčně prostě nic jiného, než podvod, opravdu není.

  Ono by to chtělo pár exemplárních potrestání a náhrad škody, aby se dravci trošku zklidnili, nicméně se obávám, že to bude většinou končit u „slova proti slovu“. Otázkou je, jak by takovou typickou „štorkovinu“ posoudil třeba znalec v oboru.

  Každopádně dokud nedojde k nějakým soudům na základě nových paragrafů, asi bych doporučoval chodit na schůzky s poradcem se svědkem, případně, když mi poradce chce tak moc poradit, tak by mu jistě nevadilo, kdybych si schůzku s ním nahrával, přičemž samozřejmě nelze ho nahrávat bez jeho svolení, nicméně pokud mi chce opravdu dobře poradit, asi by s tím neměl mít nejmenší problém, když si za svými radami neochvějně stojí…

  Odpovědět

 • Jasinski

  30 září, 2013

  Pokud vyspělým západním trhem rozumíte Německo, domovskou zemi AWD, OVB, tak by to chtělo se podívat i jinam.

  Odpovědět

 • Jasinski

  30 září, 2013

  Už se stalo. Ve VB nezávislí poradci nesmí přijímat provize od produktových domů.

  Odpovědět

 • Kapustňák

  29 září, 2013

  Regulace provizí se skutečně dít nebude, v tom máte zcela pravdu, není to v zájmu žádné ze stran, tj. ani pojišťoven, ani poradců. K nahrávání schůzky bych byl velmi opatrný, nicméně nač vymýšlet složitá řešení, když stačí velmi podrobný a detailní záznam z jednání, který obdrží obě dvě smluvní strany ? Zatím stále chybí exemplární soudní verdikt, který by konkrétního poradce určil vinným a současně by přikázal poškozeného klienta finančně odškodnit ( a pokud na to pan poradce nemá, tak ať mu klidně exekučně obstaví majetek, zabaví auto, dům a podobně, padni komu padni). Nějaké soudní příkazy typu zákazu další činnosti v oboru jsou k výsměchu, víme všichni moc dobře, jak si s prominutím rádoby „poradci“ vytírají s ČNB zadek tím, že sjednávají a nosí produkci jinam, přes kolegy a pojišťovny, přestože v oboru např. působit nesmějí. A trapné pokuty typu ZFP ve výši dvou mega jsou taktéž úsměvné, pro firmu takového rozměru je to den práce celé armády jejich pojišťovacích poradců, takže citelný zásah vedoucí k tomu změnit své chování je ten tam. Až řádný soud odsoudí konkrétního poradce, makléřskou firmu či MLM kolos a klientovi budou muset uhradit vše, oč ho okradli plus nějaké odškodné, tak se teprve začnou dít věci. A pokud nemá peníze, tak obstavit veškerý majetek a samotného poradce na pár měsíců nepodmíněně do vězení, zloděj jako zloděj. Když se takový šmejd neštítí přes výhodné IŽP okrást starého člověka o téměř celoživotní úspory, tak bych se s ním vůbec nemazal. Je to to samé, jako kdyby přepadl a okradl téhož starého člověka o úspory, nevidím v tom žádný rozdíl. Zatím mají poradci a MLM firmy bohužel pocit, že si mohou vůči klientům dovolit téměř vše bez jakéhokoliv potrestání, ale doba se hodně změnila a lidé si dnes už nenechají srát na hlavu, čas ukáže, nechme se
  překvapit. bylo by dobré, kdyby se konečně soud zastal nějakého starého člověka, kterého poškodil nějaký poradce, hajzl, bouchač, MLM psycho-pošahanec.

  Odpovědět

 • Jasinski

  30 září, 2013

  máte informace nebo jen vaříte z vody, tedy z vlastních (nepodložených) ú­vah?

  Odpovědět

 • yowie

  30 září, 2013

  Taddy je nějaké bližší info:

  „Nový občanský zákoník upravuje postavení profesionálů, stanoví, že kdo se veřejně nebo ve styku s jinou osobou přihlásí k odbornému výkonu jako příslušník určitého povolání nebo stavu, dává tím najevo, že je schopen jednat se znalostí a pečlivostí, která je s takovým povoláním nebo stavem spojena. Jedná-li bez této odborné péče, jde to k jeho tíži. Tato zásada se promítá i do nové skutkové podstaty škody způsobené informací nebo radou, jež je definována následovně: kdo se hlásí jako příslušník určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu nebo jinak vystupuje jako odborník, nahradí škodu, způsobí-li ji neúplnou nebo nesprávnou informací nebo škodlivou radou danou za odměnu v záležitosti svého vědění nebo dovednosti. Dále se uvedená zásada odráží v rámci vyloučení možnosti soudní moderace vzniklé škody způsobené porušením odborné péče nebo ve stanovení zákonné domněnky nedbalosti.

  Ustanovení zákona č. 89/2012 Sb.: §§ 5, 433, 2950, 2953, 2912″

  Stěžejní stejně není to, co je psáno, ale to, jak to bude poté aplikováno. Každopádně třeba Fejtek a jiní to považují za ochranu klienta před missellingem. Jak účinná obrana klienta to je uvidíme stejně až s prvními soudními spory.

  Odpovědět