Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Otestujte se: Zvládnete zkoušky pojišťovacích zprostředkovatelů?

Finančním poradcem může být skoro každý. Bariéry vstupu do odvětví téměř neexistují. Stačí plnoletost – a uspět v testu podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů. Zvládnete to i vy?

Jedním ze základních nedostatků finančního poradenství je nedostatek požadavků na kvalifikaci poradců. Stačí živnostenský list a již lze radit s hypotékami a dalšími úvěry. Po absolvování jednoduchého testu lze získat oprávnění nabízet pojistné produkty. Teprve pro prodej a pro rady investičního charakteru je třeba splnit přísnější podmínky.

Nabízet pojistné produkty mohou finanční zprostředkovatelé po dosažení plnoletosti a úspěšném složení jednoduchého testu. Je ale test skutečně tak jednoduchý?

Tip: Vyzkoušejte si zkoušky podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů (základní stupeň)

Otázky v testu prověřují znalosti z oblasti pojišťovnictví zájemců o zprostředkování pojistných produktů. Bohužel řada otázek se dotýká spíše technického charakteru fungování pojišťoven a zajišťoven a jen malá část zjišťuje znalosti v oblasti procesní komunikace mezi zprostředkovatelem a klientem. A znalosti produktů jsou testovány v tak obecné míře, že není možné podle nich určit, zda budoucí pojišťovací zprostředkovatel (pojišťovací poradce, finanční poradce) bude schopen klientovi rozumě (natož dobře) poradit.

Věčnou otázkou je, zda nějaké testy obdobného charakteru mohou vytřídit zrno od plev a nevpustit do odvětví lidi, kteří na finančně poradenskou práci nemají schopnosti. A konec konců ani schopnosti a znalosti nejsou všechno. Žádný test nedokáže odhalit lidi s pochybnými morálními hodnotami, kterým ke štěstí stačí tučné konto bez ohledu na způsob získání peněz.

Znalosti, schopnosti a morální kvality. Jen v této kombinaci může být finanční poradce úspěšný a zároveň prospěšný klientům. K trojkombinaci osobních vlastností se řadí ještě další, které poradce nemůže získat jinak než časem – zkušenosti a životní nadhled.

Uspěli jste v testu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.