Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Německý prezident Christian Wulff rezignoval kvůli stykům s AWD

Německý prezident Christian Wulff dnes dopoledne rezignoval na svou funkci. Důvodem je dlouhodobý tlak na jeho osobu a ztráta důvěry voličů. Již delší dobu čelí podezření, že zneužíval svého postavení šéfa zemské vlády v Dolním Sasku v letech 2003 až 2010 ve prospěch Carstena Maschmeyera, bývalého šéfa AWD. Snažil se též působit na média, aby neinformovala o některých kauzách.

Christian Wulff resignoval s odůvodněním, že nemůže být dále prezidentem lidem, kteří mu nedůvěřují. V současné době též probíhá řízení o odebrání imunity nyní již bývalého německého prezidenta.

Již několik měsíců je Christian Wulff terčem kritiky za své styky s bývalým šéfem AWD Carstenem Maschmeyerem. V jeho prospěch se též snažil intervenovat ve vlivných německých médiích, aby se nezabývala některými kauzami. Kritiku sklízí též za společné dovolené v sídle Carstena Maschmeyera, který platil i některé reklamní a předvolební kampaně Christiana Wulffa.

Tip: Podívejte se na reportáž o Carstenu Maschmeyerovi:

 

Zdroj úvodní fotografie: Stern.de

Mají politici rezignovat za styky s podnikateli?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

2 komentáře: “Německý prezident Christian Wulff rezignoval kvůli stykům s AWD”

 1. Podvedená klientka napsal:

  Zajímalo by mě, kdy u nás budou konečně rezignovat ti, kteří kryjí zlodějny a podvody české AWD. Vždyť kdyby úředníci ČNB pracovali tak, jak mají, musela by ta banda gaunerů přijít už dávno o licenci! A to především za ten podvod s Immofinanz, kdy prachsprosté akcie obchodovatelné na vídeňské burze nabízeli jako zcela bezpečnou investici do akciového fondu rakouské banky, a to naprosto všem bez ohledu na profil investora, dokonce i těm konzervativním. Že by tito „odborníci“ a jednička finančního poradenství nevěděli, co ví každý laik? Další produkt, který dodnes každému vnucují, je investičko a samozřejmě s co nejvyššími měsíčními platbami, aby mohli shrábnout co nejvyšší provize! A to ještě člověku cynicky lžou do očí, že tolik musí platit proto, aby si údajně našetřil na důchod! Jsou to opravdu dobří žáci zloděje Maschmeyera, proto je také všude chválil.

  • VikThor napsal:

   Nu těch firem co na našem trhu rostou hlavně na „investyčkách“ je vícero, že? :-) Ale každému co jeho jest. Rád tyhle rádobykvalitní produkty ruším :-P Hrozně mě totiž hřeje, když si představím jak musí onen „profík“ vracet provize :-D
   Bohužel u nás stále ještě jen málokdo ví, co je to opravdu kvalitní nezávislé finanční poradenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.