CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 03. 2024

0 komentářů

Mohou investoři najít ziskovost v akciích obranného průmyslu

 

Investoři často hledají výnosy v akciích obranných společností v období zvýšeného geopolitického napětí, jelikož jsou tyto společnosti připraveny těžit ze zvýšených vládních výdajů na obranu a bezpečnostní opatření. V roce 2024, kdy geopolitické napětí stále pokračuje, by akcie obranných společností mohly být pro investory atraktivní příležitostí. Zde je několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu při oceňování akcií obranného průmyslu.

Loading 

  1. Vládní výdaje. Zvýšené geopolitické napětí obvykle nutí vlády vyčlenit více peněz do rozpočtu na obranu. Společnosti, které dodávají nezbytné obranné vybavení, technologie a služby, budou z těchto zvýšených výdajů těžit.
  2. Diverzifikace. Hledejte obranné společnosti s diverzifikovaným portfoliem napříč různými obrannými odvětvími, jako je letecký průmysl, kybernetická bezpečnost a výroba vojenského vybavení. Diverzifikace pomáhá snižovat rizika spojená s výkyvy v konkrétních obranných segmentech a zajišťuje stabilitu celkové investice.
  3. Inovace a technologie. Společnosti, které inovují a vyvíjejí pokročilé obranné technologie, mají větší šanci překonat své konkurenty. Hledejte společnosti investující do oblastí, jako jsou autonomní systémy, kybernetická bezpečnost a zbraňové systémy nové generace.
  4. Finanční zdraví. Silná rozvaha a zdravé peněžní toky jsou důležitými ukazateli schopnosti obranné společnosti čelit ekonomické nejistotě a investovat do růstových příležitostí.
  5. Touha po zakázkách. Zvažte společnosti s velkým počtem významných smluv, což svědčí o stabilním toku příjmů a potenciálu budoucího růstu.
  6. Globální dosah. Společnosti s globální působností a přístupem na více mezinárodních trhů mohou být v lepší pozici, aby se dokázaly orientovat v geopolitické nejistotě a využít příležitosti po celém světě.

Mezi akcie obranného průmyslu, které by investoři mohli zvážit, patří například:

Lockheed Martin Corporation (LMT)

Společnost Lockheed Martin, jeden z největších dodavatelů v oblasti obrany na světě, je známá svým rozmanitým portfoliem leteckých, obranných a zbrojních řešení, včetně letadel, raket a systémů kybernetické bezpečnosti. Legendární výzkumné středisko Lockheed „Skunk Works“ v Kalifornii je světově proslulé. Společnost využila své výzkumné kapacity k tomu, aby se stala lídrem v oblasti pokročilých stíhacích letounů, špičkových raket a vyspělé elektroniky.

Raytheon Technologies Corporation (RTX)

Společnost Raytheon Technologies, přední poskytovatel obranných technologií a řešení, nabízí širokou škálu produktů a služeb včetně systémů protiraketové obrany, leteckých komponentů a řešení kybernetické bezpečnosti. Raytheon Technologies nevyrábí válečné lodě ani stíhačky. Hraje však důležitou roli v široké škále důležitých vojenských platforem vedených jinými dodavateli. Společnost je výsledkem fúze společností Raytheon, která se specializuje na obrannou elektroniku a rakety, a United Technologies, která vyrábí letecké motory a různé další součásti pro letecký a kosmický průmysl, z roku 2020.

Northrop Grumman Corporation (NOC)

Northrop Grumman se specializuje na letecké a obranné technologie, včetně bezpilotních systémů, kybernetické bezpečnosti a vesmírných systémů. Společnost je zodpovědná za stealth bombardéry a má rozsáhlé portfolio v oblasti vesmírného průmyslu. Společnost je úzce spojena s jadernou triádou – kombinací jaderných raket, bombardérů a ponorek schopných odvetného úderu v případě napadení země. Zaměření společnosti na inovace a technologický pokrok jí dává dobrou šanci na dlouhodobý růst.

Společnost Boeing (BA)

Společnost Boeing je známá především díky svému podnikání v oblasti komerčního letectví, ale provozuje také významný obranný segment, kde nabízí produkty, jako jsou vojenská letadla, satelity a obranné systémy. Boeing vyrábí několik letadel a vrtulníků pro Pentagon a zabývá se vesmírným výzkumem. Obranný byznys společnosti se také rozšířil o autonomní ponorky a další produkty. Do popředí se však dostává současná nejistota s letounem 737 Mach.

REKLAMA

General Dynamics Corporation (GD)

General Dynamics je diverzifikovaná obranná společnost s obchodními segmenty v oblasti letectví, námořnictví, bojových systémů a informačních technologií. Široké portfolio společnosti a silné vládní zakázky z ní činí solidní volbu pro investory v oblasti obrany. General Dynamics je jedním ze dvou hlavních výrobců vojenských lodí a má v portfoliu tanky a pozemní vozidla, což z ní činí jednoho z předních dodavatelů americké armády. General Dynamics má také jeden z největších podniků zaměřených na obranné IT, což jí zajišťuje určitou stabilitu příjmů v době, kdy Pentagon omezuje nákupy vybavení.

Geopolitické napětí může pro investory vytvářet jak příležitosti, tak rizika, a proto je právě rozhodující vyvážený přístup ke správě portfolia.

Autoři: finanční analytici investiční platformy a aplikace Freedom24 provozované společností Freedom Finance Europe

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Půlení bitcoinu je za rohem! Co to znamená, se dozvíte v našem rozhovoru

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k vyšším cenám. Čím méně bitcoinů se vytěží, tím je bitcoin cennější. Co je to ale […]

Text: Redakce

Foto: eToro

18. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *