Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Máte pojištěnou vánočku proti připálení? Nehody se stávají i o Vánocích

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu, ale opak je pravdou. Pojistných událostí je ale o svátcích plno. Ne všechny jsou ale děsivé. Některé z nich se dostaly i do pohádek. Slyšeli jste například o tom, že by se dala pojistit vánočka proti připálení nebo třeba stromeček proti opadání?

Zbyněk Malinský ve svých Vánočních pohádkách má i příběh o tom, jak se vánočka bála skočit do trouby. Musel přijít
finanční poradce
(tohle označení se v knížce samozřejmě neobjevuje) a vánočku proti připálení pojistit. Jenže se mu to zrovna moc nelíbilo. Riziko prý bylo veliké. Nakonec se však nechal přemluvit, vánočku pojistil a zachránil tak vánoční tabuli. Bez vánočky by to totiž nebyly ty pravé Vánoce.

Jaké další pojištění by se na Vánoce hodilo? Určitě pojištění proti opadání stromečku. Zvlášť letos, kdy zima připomíná spíš brzké jaro, stromečky a věnce opadávají jako mávnutím kouzelného proutku. Naprosto rizikové by ale u nás bylo třeba pojistit čokoládové ozdoby proti snědení. Už teď nám nějak zmizela asi třetina vánoční kolekce.

Pojistit bychom mohli také ozdoby proti rozbití a rybí kosti proti zaskočení. Bohužel takové pojištění tuzemské pojišťovny nenabízejí.

Jsou ale pojistné události, které jsou úsměvné i bez pohádek. „Při předvánočním úklidu jsem sundávala květiny z parapetu, mezi fialkami a begoniemi mam i pár darovaných kaktusů i ty jsem položila na podlahu a začala umývat okna. Když jsem seskočila ze židle na zem, tak jsem přímo skočila na ty kaktusy,“ zaznělo v pojistném hlášení pojišťovny Aegon.

Další příběh nesouvisí s Vánocemi, ale se zimou. Příběh zaslal Allianz pojišťovně Středočech, který, pokud už náhodou spisovatelem není, rozhodně na to má talent. „V osudný den byly skvělé podmínky. Mrzlo jako blázen, vydal jsem se proto na rybník Žabakor. Povrch rybníka byl perfektně zmrzlý a při jízdě na bruslích jsem se kochal přírodou. Na to, že jsem 16 let nestál na bruslích, jsem válel skvěle. V osudové chvíli jsem si připadal, jako kdybych skočil trojitého odpíchnutého Rittbergera, avšak místo dopadu na brusle jsem dopadl na lebku. K tomu všemu se mi tam připletla ještě ruka a bylo hotovo. Dopad byl tvrdý. Připadal jsem si, jako kdyby mi dal Tyson pěstí a ještě mi u toho zlomil ruku,“ popsal klient životního pojištění sled nešťastných událostí. „Z tržné rány na hlavě se hrnula krev proudem. Stačilo mít po ruce kyblíček a večer byla prdelačka. Poté jsem se vydal hledat lékařskou pomoc,“ zakončil své živé vyprávění.

Za celou redakci Investujeme.cz vám přejeme příjemné prožití vánočních svátků bez připálené vánočky a dalších nepříjemných pojistných událostí.

Napadá vás, jaké pojištění by se o Vánocích ještě hodilo? Napište nám do diskuze, nebo na náš Facebook.

Máte pojištěnou domácnost?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jeden komentář: “Máte pojištěnou vánočku proti připálení? Nehody se stávají i o Vánocích”

  1. Lubosek napsal:

    Docela bych se nedivil, kdyby to všechno bylo pravdivé 😀 Pojištění domácnosti zatím nemám, ani mi to vůbec nedošlo, ale teď si ho asi pořídím konečně… Hlavně na http://www.klik­pojisteni.cz/po­jisteni-domacnosti/ mi vyskočilo, že to ani nebude tak drahý :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.