Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Mario Drosc rozšiřuje vedení Fincentra

Dosavadní úspěšný ředitel české Raiffeisenbank se stává místopředsedou představenstva českého Fincentra a zástupcem spoluzakladatele a generálního ředitele Petra Stuchlíka. Je tak završena obměna vrcholového vedení společnosti, která započala v minulém roce.

Ve finančně poradenské společnosti dojde v únoru ke změně ve vrcholovém vedení. V průběhu února bude jmenován místopředsedou představenstva Mario Drosc. 20. dubna se také stane zástupcem generálního ředitele Petra Stuchlíka. Současně dojde k rozšíření představenstva českého Fincentra, jeho novým členem se stane dosavadní obchodní ředitel Filip Duchoň. Změny ve vedení završilo jmenování Ivy Vokaté ředitelkou marketingu.

Mario Drosc bude také jmenován členem dozorčí rady slovenského Fincentra. Dlouholetý úspěšný ředitel slovenského Fincentra Milan Repka je zároveň akcionáři potvrzen jako jeho předseda představenstva.

Role zakladatelů společnosti, Martina Nejedlého a Petra Stuchlíka se nemění. „Naopak. Po zapracování Maria očekávám, že budu moci trávit méně času na centrále společnosti a více se stávajícími i budoucími kolegy v terénu,“ říká Petr Stuchlík.

Mario Drosc přichází do vedení Fincentra z české pobočky Raiffeisenbank, kam nastoupil v létě 2006 na post člena představenstva zodpovědného za oblast retailového bankovnictví, postupně převzal odpovědnost za veškeré obchodní aktivity Raiffeisenbank a od počátku roku 2013 byl i generálním ředitelem a předsedou představenstva.

„Mario Drosc patří mezi nejúspěšnější manažery českého i slovenského bankovnictví. Velmi si proto vážím, že přijal mou nabídku, a završí tak transformaci vedení Fincentra, která započala minulý rok. Jako skvělý manažer jistě pomůže k dalšímu růstu i efektivnímu fungování Fincentra, a umožní mi tak trávit více času se stávajícími i budoucími kolegy v nejlepší poradenské síti v ČR,“ uvedl Petr Stuchlík, zakladatel a předseda představenstva společnosti Fincentrum.

„Přitahuje mě možnost akcelerovat růst ve společnosti, která úspěšně vyrostla a stala se velkou firmou atakující pozici jedničky na trhu. Fincentrum dosáhlo hranici velké firmy a stojí před výzvou propojit podnikatelské nadšení se strukturovanými opatřeními a projekty,“ uvádí Mario Drosc. „S akcionáři Fincentra se shodujeme na poslání a vizi společnosti, na snaze kultivovat prostředí finančního poradenství s cílem přinášet klientům dlouhodobé hodnoty v Čechách i na Slovensku,“ dodává.

Zkušenosti v retailovém bankovnictví získal Mario Drosc také ve vedení slovenské VÚB, kde byl zodpovědný jako člen představenstva za retailové bankovnictví, či na pozici  ředitele divize řízení finanční skupiny Komerční banky, kde participoval na restrukturalizaci vedoucí k úspěšné privatizaci Komerční banky. S poradenstvím a bankovnictvím bylo spojeno také jeho angažmá v poradenské společnosti McKinsey.

„Ve VÚB i v Raiffeisenbank jsem s vírou v sílu motivace a rozvoje stavěl především na lidech, kteří v bance již pracovali, a doplňoval je zvenčí v procesu růstu souběžně s tím, jak se tyto instituce staly atraktivními pro lidi od konkurence. Tento přístup se dokonale hodí do kultury Fincentra, která staví svůj úspěch na práci stabilních a zkušených finančních poradců a manažerů,“ uzavírá Mario Drosc.

Mário Drosc se narodil v Michalovcích, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a Ekonomickou fakultu University of Cambridge. Ve svém volném čase se věnuje zejména manželce a svým dvěma dcerám.

2 komentáře: “Mario Drosc rozšiřuje vedení Fincentra”

  1. Oskar napsal:

    Také bych řekl, že na co v RB šáhl, tak to pos… Viz Finacle, Penzijní fond…

  2. HonzaB napsal:

    Zajímalo by mě podle čeho se stanovuje úspěšnost.. jestli podle stavu v jakém zanechal Drosc RB, tak buh chraň fincentrum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.