CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

Text: Redakce

08. 02. 2015

2 komentáře

Mario Drosc rozšiřuje vedení Fincentra

 


 

Ve finančně poradenské společnosti dojde v únoru ke změně ve vrcholovém vedení. V průběhu února bude jmenován místopředsedou představenstva Mario Drosc. 20. dubna se také stane zástupcem generálního ředitele Petra Stuchlíka. Současně dojde k rozšíření představenstva českého Fincentra, jeho novým členem se stane dosavadní obchodní ředitel Filip Duchoň. Změny ve vedení završilo jmenování Ivy Vokaté ředitelkou marketingu.

Mario Drosc bude také jmenován členem dozorčí rady slovenského Fincentra. Dlouholetý úspěšný ředitel slovenského Fincentra Milan Repka je zároveň akcionáři potvrzen jako jeho předseda představenstva.

Role zakladatelů společnosti, Martina Nejedlého a Petra Stuchlíka se nemění. „Naopak. Po zapracování Maria očekávám, že budu moci trávit méně času na centrále společnosti a více se stávajícími i budoucími kolegy v terénu,“ říká Petr Stuchlík.

Mario Drosc přichází do vedení Fincentra z české pobočky Raiffeisenbank, kam nastoupil v létě 2006 na post člena představenstva zodpovědného za oblast retailového bankovnictví, postupně převzal odpovědnost za veškeré obchodní aktivity Raiffeisenbank a od počátku roku 2013 byl i generálním ředitelem a předsedou představenstva.

„Mario Drosc patří mezi nejúspěšnější manažery českého i slovenského bankovnictví. Velmi si proto vážím, že přijal mou nabídku, a završí tak transformaci vedení Fincentra, která započala minulý rok. Jako skvělý manažer jistě pomůže k dalšímu růstu i efektivnímu fungování Fincentra, a umožní mi tak trávit více času se stávajícími i budoucími kolegy v nejlepší poradenské síti v ČR,“ uvedl Petr Stuchlík, zakladatel a předseda představenstva společnosti Fincentrum.

REKLAMA

„Přitahuje mě možnost akcelerovat růst ve společnosti, která úspěšně vyrostla a stala se velkou firmou atakující pozici jedničky na trhu. Fincentrum dosáhlo hranici velké firmy a stojí před výzvou propojit podnikatelské nadšení se strukturovanými opatřeními a projekty,“ uvádí Mario Drosc. „S akcionáři Fincentra se shodujeme na poslání a vizi společnosti, na snaze kultivovat prostředí finančního poradenství s cílem přinášet klientům dlouhodobé hodnoty v Čechách i na Slovensku,“ dodává.

Zkušenosti v retailovém bankovnictví získal Mario Drosc také ve vedení slovenské VÚB, kde byl zodpovědný jako člen představenstva za retailové bankovnictví, či na pozici  ředitele divize řízení finanční skupiny Komerční banky, kde participoval na restrukturalizaci vedoucí k úspěšné privatizaci Komerční banky. S poradenstvím a bankovnictvím bylo spojeno také jeho angažmá v poradenské společnosti McKinsey.

„Ve VÚB i v Raiffeisenbank jsem s vírou v sílu motivace a rozvoje stavěl především na lidech, kteří v bance již pracovali, a doplňoval je zvenčí v procesu růstu souběžně s tím, jak se tyto instituce staly atraktivními pro lidi od konkurence. Tento přístup se dokonale hodí do kultury Fincentra, která staví svůj úspěch na práci stabilních a zkušených finančních poradců a manažerů,“ uzavírá Mario Drosc.

Mário Drosc se narodil v Michalovcích, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a Ekonomickou fakultu University of Cambridge. Ve svém volném čase se věnuje zejména manželce a svým dvěma dcerám.

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • HonzaB

  9 února, 2015

  Zajímalo by mě podle čeho se stanovuje úspěšnost.. jestli podle stavu v jakém zanechal Drosc RB, tak buh chraň fincentrum.

  Odpovědět

 • Oskar

  26 listopadu, 2018

  Také bych řekl, že na co v RB šáhl, tak to pos… Viz Finacle, Penzijní fond…

  Odpovědět