CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

Text: Petr Kalina

24. 01. 2008

31 komentářů

Májský kalendář a „konec světa“

 


 

Májský kalendář
Přemýšleli jste někdy o tom, jak bude vypadat poslední den světa? V pojetí většiny nejrozšířenějších proroctví Křesťanů, Židů a Muslimů má konec světa podobu bitvy (Armagedon – skonání světa, který je nejčastěji interpretován jako válečný konflikt), příchodu ďábla, nebo naopak Mesiáše. Pro běžného člověka jsou však tato ortodoxní proroctví obtížně představitelné události s nejasným časovým rámcem.

Mnohem lépe představitelné proroctví přináší Májský kalendář. Jde o jediný kalendář, který má koncové datum a není založen na klasickém astronomickém pozorování vesmíru. Májský kalendář sleduje změnu energie Univerzální inteligence (z angl. Universal Intelligence – termín označující řád vesmíru) v čase, vývoj těchto změn rozděluje do devíti navzájem navazujících vývojových stupňů, cyklů stvoření.

Devět cyklů stvoření představuje devět stupňů uvědomění symbolizovaných devíti májskými pyramidami. Zajímavé je, že každý následující vývojový stupeň probíhá 20krát vyšší rychlostí než stupeň předchozí. Toto je hlavní faktor, který posunuje vývoj ve vesmíru dopředu.

Koncové datum Májského kalendáře je 21. prosince 2012. Znamená to tedy, že za 5 let nastane konec světa? Podle vykladače Májského kalendáře Carla Johana Callemana nikoliv. Tento den by měl naopak být významným předělem ve sjednocení starověkých tradic Západu (májská kultura) a Východu (védská filozofie – u nás známá spíše pod označením Hare Kršna).

Májský kalendář tak vlastně předpovídá konec vlastní samostatné kultury a začátek nové, společné. Nová etapa po skončení Májského kalendáře by měla vést k nalezení společných prvků obou hlavních filozofií a otevřít trvalou cestu k vzájemnému porozumění mezi oběma kulturami. Toto by mělo pomoci zejména utlumit konflikty mezi Západem a Východem, které v současném cyklu probíhají. (Více o Májském kalendáři – anglicky.)

REKLAMA

Ekonomické dopady Májského kalendáře
Vzhledem k mé profesi (investování na východních trzích) mne také zajímaly možné ekonomické dopady rozdělení cyklů podle Májského kalendáře. Současný cyklus a zbývající období do konce kalendáře se má vyznačovat oslabováním ekonomické síly Západu a posilováním ekonomik Východu.

Někteří vykladači kalendáře dokonce objevili přímé souvislosti mezi obdobím začátku silného propadu amerického dolaru a počátku jednoho období kalendáře. Další spojují také srpnovou krizi hypotéčního trhu v USA s proroctvím Májů.

Co se týká nejbližšího roku, toto období je ovládáno energií Tezcatlipoca, pána temnoty. Májové předpovídají, že nejbližší období bude provázeno návratem k materialismu a myšlenkou nového peněžního systému s globální elektronickou kontrolou.

Proroctvím můžeme věřit a nemusíme. Již nyní lze pozorovat známky toho, že východní země se začínají osamostatňovat a přestávají být pouhými "dílnami" Západu. Všimla si toho například Boston Consulting Group, která vypracovává seznam 100 východních firem, které mají ambici stát se významnými globálními hráči. Že není radno tyto nastupující značky podceňovat, dokazuje reakce šéfa nadnárodní koncernu General Electric Jeffa Immelta, který nařídil svým podřízeným pečlivě prozkoumat možnosti obchodní spolupráce mezi těmito dravci a General Electric.

REKLAMA

Podle agentury Thomson Financial stouplo množství převzetí západních aktiv firmami z rozvíjejících se zemí za posledních 7 let více než trojnásobně na 171 mld. USD. Východní firmy si tímto kupují nejen vstup na trh, ale zejména kvalitní značku a know how.

Důkazů o tom, že karty globálního světa jsou nyní rozdány ve prospěch Východu, lze najít mnoho. Česká republika díky své poloze mezi Západem a Východem působí v roli mostu mezi oběma kulturami. V některých lidech je bohužel dosud zakořeněn blok vůči Východu způsobený společnou historií v ruském područí. Třeba i na toto Májové mysleli a tato averze vůči Východu se bude v dalších letech pomalu rozpouštět.

Vstoupit do diskuze 31 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Miroslav Piták

  29 prosince, 2007

  Na http://www.edisk.cz jsem umístil statistiku regionálních, sektorových, komoditních indexů a spot cen komodit k 27.12.2007.
  Data jsou setříděna dle zhodnocení za 1 rok.

  Statistiku je možné stáhnout přes následující link:Akciove_indexy-statistika_27122007.xls

  Odpovědět

 • Karel

  30 prosince, 2007

  „“averze vůči Východu se bude v dalších letech pomalu rozpouštět““
  To asi nebude po včerejších zprávách o rozvoji ruské mafie v Čechách.

  Odpovědět

 • Fiph

  2 února, 2009

  Pro ty, koho zajímá jak to s kalendářem je, bych doporučil tento odkaz, kde je , aspoň myslím, srozumitelně vysvětlen princio a chod zmiňovaného kalendářr: http://www.manana.cz/kalendar/zprava_show.php?&id=30

  Odpovědět

 • gorky

  19 března, 2009

  konec světa?:-)…ale copak copak…zkuste nejdřív poštudovat a pak psát závěry 🙂

  S láskou David.

  Odpovědět

 • gorky

  19 března, 2009

  ale dobrá úvaha a zamyšlení.

  mějte se hezky.

  D.

  Odpovědět

 • Takeino..

  31 května, 2009

  Ahoj Davide asi by jsi si měl nejdříve přečíst celý článek o Majskem kalendáři. A zjistil bys že majský kalendář vubec konec světa nemusí označovat …ale muže si každy myslet co chce. Přečti si ten članek to ti doporučuju.

  Odpovědět

 • Doomsday

  22 září, 2009

  Nazdar….mno je pekne ze si myslis ze ked skonci Majsky kalendar ze to bude vlastne osamostatnenie nasej kultury ale v skutucnosti je to trosku inak heh..x-D…. tym ze vlastne koniec Majskeho kalendara 21.12.2012 vlastne predpoveda katastrofu…priklanam sa k tomu nazoru ze fakt pride koniec sveta z jasnych dvovodov… vlastne 21.12.2012 sa stane dost nezvycajny jav ze vsetky planety okrem zeme sa daju do jednej urovne zo slnkom tympadom nasa zem neni nicim chranena sme inak povedane na otvorenom poli…. a ide o to ze ekzistuje planeta ktora ma mesiac nazivany NIBIRU je to pekny suter priemeru cca 500Km.A NASA sa proste vyjadrila ze kazdych 11rokov sa deje nevysvetlitelny jav ktory sa neda proste vysvetlit ide o to ze slnko zvetsi svoju elektromagnetycku silu. NASA nepriamo potvrdila us v roku 2001 ze sa moze stat ze sa NIBIRU kvoli tomu odchyli a priamo vleti do nas… Viem je to neuveritelne ale dokazuju to vedecke a hystoricke fakty a ide o to ze vsetci sa zhoduju na datume 21.12.2012..je to podla mna vela nahod naras… lebo na ten datum sa 21.12.2012 sa upiera aj proroctva Sibila,Albert Eistain, a nwm ci si pocul ale ekzistuje prisne tajny projekt WEB-BOT…zalozil ho Microsorft v 90rokoch a vlastne dokaze akoby predurcovat katastrofi je to dost zlozite na pochopenie ….. ale viem urcite ze ras DOOMSDAY pride…. a ze 21.12.2012 nas velmy ovplivny DIK.. keby si mal nejake otasky atd..mozes ma kontaktovat na vagi7@azet.sk

  Odpovědět

 • uhil

  28 prosince, 2009

  no ja nevim todle se muže stat ale ja to mmu moc neveřim ja bych rači ne

  Odpovědět

 • Prophet

  2 března, 2010

  Lidé by se měly přestat ohlížet na pověsti báje poznatky a zvěsti z jiných civilizací náboženství a měly by se více zaměřit nato co se děje ted a dívát se okolo sebe a začít si uvědomovat že my jsme prostě lidi a žádní bohové a nic podobného není náboženství jsou použity jen k sjednocení lidu je to jen taková malá zástěrka používána pro to aby jste se někam přidaly a někam patřily bojovali za to svoje a následovaly svou víru je to jen manipulace z lidmi a nic víc jediné co jako lidé mužeme vědět a to všichni že žijem a že jednou umřem a jen čas určí kdy a myslím že je zbitečné se zabívat tím kdy ale spíš je podstatné si užívat každý den dokut tady ještě jsme protože zítra tu bít už nemusíme a né proto že bude konec světa ale proto že vijdete ven srazí vás auto umřete na nemoc spadne na vás neco v práci někdo vás zastřelí zabije prostě člověk nikdy neví co se muže stát tak se víc dívejte kolem sebe a snažte se spíš nějak pomoct zdevastované zemi Protože zato že je zdevastovaná si mužem sami tak recyklujte odpad nevypouštějte sračky do řek omezujte všechno co škodí zemi když to není nutne Freonové plyny a podobné sračky vymyslete rači nějaké sintetické paliva které by neškodily zemi na které by mohly fungovat továrny a neznečištovaly ovzduší jezdit auta nedělejte zkládky v lesích zbitečně nekácejte stromy zastavte ničení deštných pralesů když tohle neuděláte pak mužete mít ztrach že se neco stane a jestly chcete aby jste tu dožily svůj život a mohly tu žít vaše děti a děti vaších dětí tak se neohlížejte na minulost tu už nijak nezměníte a nevíte co se přesně kde odehrálo a proč to tak bylo ale zaměřte se na součastnost a začněte stím neco dělat myslím že je dost lidí kteří neco dělat mužou a když se spojíme všichni neco dokažem v jednotě je síla v lidské důvěře pomoci a hlavně věřit v sebe samého Lidé si samy mužou za všechno co se děje tak to taky mužou změnit ale jen když budou chtít ……..

  Odpovědět

 • sekva380

  23 března, 2010

  co se má stát to se stane a natomto zasranym svete to bude jedine dobre uz odpocitavam dny a mesice mozna i roky

  Odpovědět

 • pala

  30 března, 2010

  mě zajíma co bude po konci světa? ale nebude

  Odpovědět

 • Mihaaj

  13 dubna, 2010

  chci se zeptat co znamena že skončí jedna kůltura a začne nova to jako místo prezidenta bude král a takhlen jo?

  Odpovědět

 • Myška

  9 srpna, 2010

  Hej jako

  Odpovědět

 • Petras147

  25 ledna, 2011

  Ahoyjk jak je 😀 😀 D:

  Odpovědět

 • anoniM*

  17 února, 2011

  že skončí majskej kalendář neznamená že je konec světa na konci toho kalendáře je totiž poznámka žě začne novej kalendář ale to už neřekly každej kalendář nevydrží věčně….

  Odpovědět

 • kokolik

  15 května, 2011

  já si mislim že to je záhada kterou nikdo neviřeší. až bude konec světa tak se to dozvíme.Lidi by měli vědět že to ne ní lekrace a měli by si užívat život protože tu v roku 2012 nemusíme bít.třeba bude třeba nebude.mě baví záhady napríklad kruhy v obylí nebo májský kalendář ale prostě to nenusítek bít.

  Odpovědět

 • kokolik

  15 května, 2011

  ten konecne mě pěkně nasral kdyš bude konec světa tak nebudeme .a on je zasranej.at chcípne at zhebne debil……..

  Odpovědět

 • kokolik

  15 května, 2011

  proč se kacej pralesi tonas chtě ty indyvydua zničit at se zabijou sami nám at daj pokoj já teda osobně souhlasim s Vizi………copak vy ste museli sprominutim vimyslet takoví sračky A PROČ NEŠETŘÍTE PAPÍR PROČ NETŘÍDÍTE ODPAT PROČ PROČ PROČ PROČ. VŠICHNI CO TOHLE DĚLAJ TY CO ZNEČIŠTUJOU PŘÍRODU ……………. TAK TO JSOU VELKÝ KRETÉNI DEBILOVE ATD……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………PROSTĚ PÍČÁCI………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….,,,.,,,,…………………………………..

  Odpovědět

 • :-)

  3 června, 2011

  kokolik
  ty jseš fakt kokolik……nejdřív se nauč psat a pak raď. takovejch exotů jako jsi ty naseru pytel

  Odpovědět

 • jnoshik

  29 října, 2011

  hmm.. chci videt co je WEB-BOT a DOOMSDAY.reknete mi to pls

  Odpovědět

 • prrravdddaaaaa

  21 listopadu, 2011

  hmm.. no ak to bi mne zajmalo jak muze bejt konec svea dis mi plati obcansky prukaz do doku 2017 aaaaaaa hahahahahahha

  Odpovědět

 • hany

  13 prosince, 2011

  hu buch stvoril zemikouli aby sme vsichni chcíply

  Odpovědět

 • evik bieberova

  27 ledna, 2012

  takovi blbosti nebudou kdyz v dnesni dobe ani pocasi neumi predpovedet.

  Odpovědět

 • konec světa bude

  24 dubna, 2012

  konec světa bude míří na nás planeta která rozerve naši zemi tak se raději zabiju před koncem světa je mi 62let

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  24 dubna, 2012

  konec světa bude míří na nás planeta která rozerve naši zemi… a země je placatá a Jára Cimrman existuje.

  Odpovědět

 • Radek

  25 dubna, 2012

  Že by adept na Darwinovu cenu? :-D

  Odpovědět

 • rom

  5 listopadu, 2012

  savore sam devleskere ale ko schibila adro del na predivla avaen savore ko amaro del ačen devleha ko patal androdel

  Odpovědět

 • bozka horvatova

  1 prosince, 2012

  kdo bude verit boha a bude mit viru tak prezije, modletese k bohu at se nic nestane ,lidicky pripravte se naten den a nakuptesi zasobi hlavne vodu atd.nemusi byt konec sveta ale nejaka katastrofa se muze stat a nebo nic se stat nemusi,hlavne ten den budte zesvou rodinou,

  Odpovědět

 • mirka rybarova

  17 prosince, 2012

  a proč si myslite že má být konec světa jak si to vy mýslite že ma byt konec mnel byt v rok.2006 ale nebil a jak si mislyte že tedkom bude v roku 21.12.2012 3 dny a 15hod a jak chcete to udelat aby nebil konac sěta P.s Mirka Rybarova

  Odpovědět

 • mirynita

  17 prosince, 2012

  :)

  Odpovědět

 • Renata

  21 prosince, 2012

  super

  Odpovědět