CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 03. 2023

0 komentářů

Kryptotrhy si z velké části udržují nedávno dosažené zisky

 

Kryptotrhy si z velké části udržely své nedávno dosažené zisky, i když se stále mluví o možném krátkodobém poklesu. 

Loading 

Bitcoin se po většinu minulého týdne zdržoval v horní části pásma 27 – 28 000 USD, pokud nepočítáme středeční výkyv s vrcholem nad 28 400 USD a propadem pod 27 000 USD. Rychle se zotavil a v době psaní tohoto článku se nadále obchodoval kolem hranice 27 500 USD.

Ethereum mělo o něco turbulentnější týden, který otevřelo na obecně klesající trajektorii směrem k hranici 1700 USD, ale nakonec se zotavilo na týdenní maximum nad 1800 USD a dnes ráno se obchodovalo kolem 1740 USD.

Bitcoin bojuje o znovuzískání statusu bezpečného přístavu

Minulý týden jsme hovořili o změně narativu kolem bitcoinu a jeho postavení ve finančním ekosystému v důsledku obav z bankovní krize v USA a širších turbulencí ve finančních službách.

Tyto obavy samozřejmě přetrvávají, ale stejně tak i nejistota ohledně krátkodobé trajektorie ceny bitcoinu – což nikterak neznevažuje řeči o „oživení“, ale myslím, že nám připomíná napětí ve struktuře a vnímání bitcoinu jako aktiva.

REKLAMA

Bitcoin byl vždy zajímavým aktivem v tom, že byl vnímán jako „rizikové aktivum“ a zároveň jako bezpečný přístav. Status rizikového aktiva vyplývá ze skutečnosti, že jeho cena vůči fiat měnám může být velmi volatilní a řízená faktory makroekonomického prostředí. Je však také vnímán jako potenciální bezpečný přístav, protože se jedná o decentralizovanou síť, která je bez důvěry a bez povolení a existuje mimo tradiční finanční systém – který, jak jsme viděli, může být nestabilní a náchylný ke krizím.

Většinou je snadné tyto dvě složky zaměnit, přičemž cenová aktivita ovlivní náladu investorů. Několik posledních týdnů však ukázalo rozdíl mezi volatilitou trhu a strukturální stabilitou – což je rozdíl, který se ještě může ukázat jako zásadní pro atraktivitu a budoucí potenciál bitcoinu.

Blíží se debut Nasdaq crypto custody ve znamení pokračující institucionální poptávky

Podle páteční zprávy agentury Bloomberg je provozovatel burzy Nasdaq Inc. na dobré cestě k tomu, aby do konce druhého čtvrtletí debutoval se svými službami úschovy digitálních aktiv.

Senior viceprezident a vedoucí oddělení Nasdaq Digital Assets Ira Auerbach potvrdil, že podnik připravuje potřebnou technickou infrastrukturu a usiluje o získání příslušných regulačních povolení pro spuštění v nadcházejících měsících poté, co byly plány na tyto služby poprvé představeny loni v září.

Po několika náročných měsících v oblasti DeFi je angažmá významného mainstreamového hráče v tomto sektoru vítanou připomínkou přetrvávající poptávky institucionálních investorů, která byla dlouho očekávána jako hlavní hnací síla širšího přijetí kryptoměn.

REKLAMA

Společnost BlackRock stále zkoumá ekosystém digitálních aktiv

Zpráva o službě custody společnosti Nasdaq přichází v návaznosti na další diskusi o DeFi, kterou nedávno zahájil jiný gigant tradičních financí.

Larry Fink, generální ředitel největší světové společnosti pro správu aktiv BlackRock, ve svém výročním dopise investorům sdělil, že firma „pokračuje ve zkoumání ekosystému digitálních aktiv“, včetně možností, jako je tokenizace akcií a dluhopisů.

Fink poznamenal, že toto odvětví „dozrává“ a že navzdory zvýšeným rizikům a potřebě další regulace jeho tým pozorně sleduje vývoj – zejména pokrok v oblasti digitálních plateb na rozvíjejících se trzích, jako je Indie a Brazílie.

Taková významná pozornost bude opět vítanou zprávou pro odvětví, jehož odolnost byla v posledních měsících důkladně prověřena.

Autor: Simon Peters, analytik kryptorhů eToro:

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

Udržitelnost energetických firem začíná z pohledu investorů hrát prim

Důležitost přechodu od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabírá na síle a stává se v energetických firmách tématem číslo jedna. Na udržitelnost se totiž stále častěji ptají investoři, kteří ji při rozhodování, kam své peníze vloží, zohledňují. Podniky proto tlačí na implementaci nových technologií a zrychlování přechodu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024

Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % […]

Text: Redakce

Foto: Luxent

13. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *