CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 03. 2023

0 komentářů

Kryptotrhy si z velké části udržují nedávno dosažené zisky

 

Kryptotrhy si z velké části udržely své nedávno dosažené zisky, i když se stále mluví o možném krátkodobém poklesu. 

Loading 

Bitcoin se po většinu minulého týdne zdržoval v horní části pásma 27 – 28 000 USD, pokud nepočítáme středeční výkyv s vrcholem nad 28 400 USD a propadem pod 27 000 USD. Rychle se zotavil a v době psaní tohoto článku se nadále obchodoval kolem hranice 27 500 USD.

Ethereum mělo o něco turbulentnější týden, který otevřelo na obecně klesající trajektorii směrem k hranici 1700 USD, ale nakonec se zotavilo na týdenní maximum nad 1800 USD a dnes ráno se obchodovalo kolem 1740 USD.

Bitcoin bojuje o znovuzískání statusu bezpečného přístavu

Minulý týden jsme hovořili o změně narativu kolem bitcoinu a jeho postavení ve finančním ekosystému v důsledku obav z bankovní krize v USA a širších turbulencí ve finančních službách.

Tyto obavy samozřejmě přetrvávají, ale stejně tak i nejistota ohledně krátkodobé trajektorie ceny bitcoinu – což nikterak neznevažuje řeči o „oživení“, ale myslím, že nám připomíná napětí ve struktuře a vnímání bitcoinu jako aktiva.

Bitcoin byl vždy zajímavým aktivem v tom, že byl vnímán jako „rizikové aktivum“ a zároveň jako bezpečný přístav. Status rizikového aktiva vyplývá ze skutečnosti, že jeho cena vůči fiat měnám může být velmi volatilní a řízená faktory makroekonomického prostředí. Je však také vnímán jako potenciální bezpečný přístav, protože se jedná o decentralizovanou síť, která je bez důvěry a bez povolení a existuje mimo tradiční finanční systém – který, jak jsme viděli, může být nestabilní a náchylný ke krizím.

REKLAMA

Většinou je snadné tyto dvě složky zaměnit, přičemž cenová aktivita ovlivní náladu investorů. Několik posledních týdnů však ukázalo rozdíl mezi volatilitou trhu a strukturální stabilitou – což je rozdíl, který se ještě může ukázat jako zásadní pro atraktivitu a budoucí potenciál bitcoinu.

Blíží se debut Nasdaq crypto custody ve znamení pokračující institucionální poptávky

Podle páteční zprávy agentury Bloomberg je provozovatel burzy Nasdaq Inc. na dobré cestě k tomu, aby do konce druhého čtvrtletí debutoval se svými službami úschovy digitálních aktiv.

Senior viceprezident a vedoucí oddělení Nasdaq Digital Assets Ira Auerbach potvrdil, že podnik připravuje potřebnou technickou infrastrukturu a usiluje o získání příslušných regulačních povolení pro spuštění v nadcházejících měsících poté, co byly plány na tyto služby poprvé představeny loni v září.

Po několika náročných měsících v oblasti DeFi je angažmá významného mainstreamového hráče v tomto sektoru vítanou připomínkou přetrvávající poptávky institucionálních investorů, která byla dlouho očekávána jako hlavní hnací síla širšího přijetí kryptoměn.

Společnost BlackRock stále zkoumá ekosystém digitálních aktiv

Zpráva o službě custody společnosti Nasdaq přichází v návaznosti na další diskusi o DeFi, kterou nedávno zahájil jiný gigant tradičních financí.

REKLAMA

Larry Fink, generální ředitel největší světové společnosti pro správu aktiv BlackRock, ve svém výročním dopise investorům sdělil, že firma „pokračuje ve zkoumání ekosystému digitálních aktiv“, včetně možností, jako je tokenizace akcií a dluhopisů.

Fink poznamenal, že toto odvětví „dozrává“ a že navzdory zvýšeným rizikům a potřebě další regulace jeho tým pozorně sleduje vývoj – zejména pokrok v oblasti digitálních plateb na rozvíjejících se trzích, jako je Indie a Brazílie.

Taková významná pozornost bude opět vítanou zprávou pro odvětví, jehož odolnost byla v posledních měsících důkladně prověřena.

Autor: Simon Peters, analytik kryptorhů eToro:

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *