CZK/€ 24.530 -0,08%

CZK/$ 25.120 -0,24%

CZK/£ 28.179 +1,29%

CZK/CHF 25.393 -1,11%

Text: Petr Zámečník

04. 04. 2013

9 komentářů

Jste dobrý finanční poradce? Vyhrajte 10 tis. Kč!

 


 

Soutěží a testů kvality finančních poradců proběhla v České republice celá řada. Zpravidla byly výsledky více či méně zpochybněny pro větší či menší spřízněnost vítězné společnosti k pořadateli a organizátoru testu či soutěže. Navíc: Tvorba finančního plánu je individuální a dvě naprosto různá řešení mohou vést ke stejně úspěšnému cíli.

V dosavadních testech šlo hlavně o společnosti. V nové soutěži Best Planner 2013 jde především o osobu poradce. Nehodnotí se společnost jako celek, i když dobré umístění poradce může přinést vavříny i celku, ale konkrétní finanční plán konkrétního finančního poradce. A neuspěje-li, je to jen jeho prohra, na společnost saze nedolétnou.

Soutěžit může každý, ať poradce pracující pro velkou společnost či samostatný poradce využívající služeb broker poolu. Stačí se do 14. 4. 2013 zdarma přihlásit. Přihlášeni jsou již zástupci z téměř všech velkých společností a celkem peloton tvoří již reprezentanti 24 společností.

„Do soutěže jsou již přihlášeni poradci z téměř všech velkých poradenských společností, jakými jsou OVB, Broker Consulting, Partners, ZFP nebo Kapitol. Jediný, kdo zatím z tzv. velkých hráčů poradenského trhu chybí, je zástupce Fincentra,“ uvádí internetová prezentace soutěže.

A jak se bude soutěžit? Po uzavření přihlášek dostanou všichni účastníci závodu zadání v podobě modelové situace a budou mít týden na přípravu finančního plánu. Do semifinále postoupí 30 nejlepších finančních plánů, které budou zveřejněny na stránkách soutěže. Finanční plány následně posoudí třináctičlenná porota v čele s Petrem Fejtkem a odborníky z oblasti investic a pojištění, která dále vybere 15 finalistů. Ti budou 12. 6. 2013 svá řešení prezentovat a z nich vzejde vítěz.

REKLAMA

Hodnocení bude probíhat podle předem daných kritérií:

 • Vhodnost doporučených produktů ke splnění cílů klienta
 • Vhodnost výběru úvěrových produktů
 • Vhodnost zajištění příjmů klienta
 • Vhodnost ochrany majetku klienta
 • Srozumitelnost finančního plánu 
 • Navržení celkového postupu pro realizaci plánu
 • Osoba poradce – hodnocení finalistů při jejich prezentaci

Hlavní cenou pro výherce je finanční odměna 10 tis. Kč, ovšem není to cenou jedinou. Výherce a další umístění do 5. místa získají poukazy na vzdělávání, poradenský software a další odměny.

Soutěž pomůže výherci získat i publicitu. Navíc se může stát dalším podpůrným argumentem pro klienty, proč využít právě jeho služeb. Otázkou ale zůstává, zda se podaří hodnotit soutěžící skutečně objektivně. Složení odborné poroty tomu sice nasvědčuje, nicméně hodnocení jednotlivých členů bude stejně subjektivní, jako složení finančních plánů.

Vstoupit do diskuze 9 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Stahuje americké akcie už jen „blbá nálada“, co brzy odezní?

Je tomu takřka měsíc, co vrcholil optimismus amerických akciových trhů. Někteří dokonce mluvili o novém býčím trhu. Jiní ovšem varovali, že růst, jenž započal v polovině června, je jen přechodný, že jde o takzvanou „past na býky“, o krátkodechý vzestup jinak nadále beznadějně medvědího trhu. Předvčerejšek dal za […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • ll

  8 dubna, 2013

  když jsem zjistil, kdo za soutěží stojí, děkuji nechci

  je to spíš „soutěž“ k získání kontaktů a ty pak oslovit

  Odpovědět

 • UJO

  9 dubna, 2013

  A kdopak za tím tedy stojí?? Na jejich webu jsou je to nahrazeno slovem „organizátor“ ale nikdo konkrétní… Asi vědí proč….. Takže pokud víte, podělte se

  Odpovědět

 • Adraj

  9 dubna, 2013

  Doména patří Money Plus, s.r.o., jméno snad mluví samo za sebe… A jinak jsou to vesměs exPartners.

  Odpovědět

 • hmmm

  9 dubna, 2013

  Proč teď tolik poradců odchází z Partners?

  Odpovědět

 • ....

  10 dubna, 2013

  expartners? kde? i kdyby to tak opravdu bylo, co je na tom špatně?

  Odpovědět

 • Adraj

  10 dubna, 2013

  Poraci/statutární orgány té firmy byli dřív v Partners. Nikde nemluvím o tom, že je něco špatně. Nicméně, to že se organizátor „schovává“, na mě dobrým dojmem nepůsobí.

  Odpovědět

 • ...

  8 dubna, 2013

  za každou soutěží někdo stojí..

  Odpovědět

 • Michal

  9 dubna, 2013

  Jaký software používají skutečně profesionální makléři pro správu a evidenci smluv, obchodních zástupců atd.? Našel jsem http://www.por­talproporadce­.cz ale zajímají mě i nějaké osobní zkušenosti. Díky

  Odpovědět

 • Roman

  9 dubna, 2013

  Když jsem zjistil kdo….. no tak kdo tedy za soutěží stojí a jak se vůbec přihlásit ? To jsem tady taky nenašel

  Odpovědět