CZK/€ 24.260 -0,45%

CZK/$ 22.089 -0,77%

CZK/£ 28.039 -0,11%

CZK/CHF 25.207 -0,23%

Investice: Co kupují býčí miliardáři

 


 

Warren Buffett

Warren Buffett

Warren Buffett loni mimo jiné koupil za 30 miliard dolarů železniční společnost Burlington Northern. Tento obchod nazval sázkou na americkou ekonomiku. Zatím mu jeho sázka vychází, železniční doprava vzrostla od minulého roku o 20 procent.

Buffett dále nakoupil 2,5 milionu akcií společnosti Republic Services zaměřující se na sběr a recyklaci odpadu. Tato aktivita zřejmě vychází z toho, že množství odpadu přímo souvisí s výkonem ekonomiky – když lidé více vydělávají, a tedy spotřebovávají, objem odpadu roste.

Ken Fisher

Ken Fisher

Dalším optimistou je Ken Fisher, který šéfuje své firmě Fisher Investments. Zároveň je synem významného investora a autora knih o investování Phila Fishera, jenž výrazně ovlivnil mladého Warrena Buffetta (společně s Benem Grahamem).

"Většina lidí podle mě trochu uvízla v současné situaci, která mi připadá pesimistická a skeptická. Snažím se všechny upozorňovat na to, že v uplynulém století nelze najít tak výrazný globální 12měsíční růst, jaký jsme mohli sledovat loni a letos," řekl nedávno Fischer.

REKLAMA

Fisher je stále optimistický ohledně netradičních způsobů těžby zemního plynu a uhlí. Věří především společnostem Carbo Ceramics, Halliburton a Baker Hughes.


Leon Cooperman

Leon Cooperman

Jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob řídí firmu Omega Advisors. Nedávno uvedl, že akcie jsou levné a pod minimum z března 2009 pravděpodobně nespadnou desítky let. Pokud někdo hledá akciového optimistu, je u Coopermana na správné adrese.

REKLAMA

Ke svým nákupům skutečně nepotřeboval mikroskop, kupoval totiž především velké zavedené společnosti.

V minulém čtvrtletí nakoupil například 3,3 milionu akcií Microsoftu, 1,2 milionu akcií Fordu a 720 tisíc akcií Bank of America.

Čemu věří John Paulson? Čtěte na Investičníweb.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *