CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

08. 03. 2018

0 komentářů

Vláda smetla ze stolu miliardový investiční fond pro start-upy

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu zrušilo vytvoření státní investiční společnosti. Ta měla investovat nejen do technologických start-upů, ale i do mladých firem navázaných na univerzity a vědecké instituce. Zrušení projektu však bude muset ještě schválit vláda.

Loading 

Ministerstvo ještě letos v lednu tvrdilo, že fond začne do firem investovat ve druhém čtvrtletí letošního roku. Navíc vznik instituce se připravoval několik let.

Ministerstvo průmyslu rozhodlo o ukončení projektu NIF. Start-upy ale podporuje dál. Už v roce 2017 zahájilo spolupráci s Evropským investičním fondem,“ řekla mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

EIF měl zajistit investice do českých start-upů ve výši nejméně 50 milionů eur.  Státní fond měl mít k dispozici 40 milionů eur z operačního programu OP PIK, pro které bude ministerstvo hledat nové využití.

Jako nejvíce efektivní model se nám jeví správa investic do rizikového kapitálu ve formě fondu fondů, který je běžně využíván napříč státy EU a také EIF,“ říká Jiří Jirásek, ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky, která se měla více zapojit do podpory mladých firem.
Zdroj : e15.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Komentář: Jaký dopad by mělo vítězství Donalda Trumpa na trhy?

Po skončení první poloviny roku můžeme konstatovat, že napětí v mezinárodním obchodě se opět zostřuje směrem až k obchodní válce. V tomto prostředí se blíží kvapem prezidentské volby v USA. Po nedávném atentátu na Donalda Trumpa můžeme konstatovat, že zvolení tohoto prezidentského kandidáta začíná být vysoce pravděpodobné. Jaké jsou aktuální ekonomické […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 07. 2024

Průzkum: Čeští investoři? Konzervativci, kteří se bojí rizika

Přes polovinu Čechů zhodnocuje své úspory některou z forem investic. Nejrozšířenější je u Čechů investování do podílových fondů, do kterých finance ukládá přes polovinu českých investorů. Oblíbené jsou také přímé nákupy akcií a dluhopisů, ale i moderní investiční nástroje a alternativní investice.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *