Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Vláda smetla ze stolu miliardový investiční fond pro start-upy

Investice 08.03.2018 | 17:32 0 Komentářů

Ministerstvo průmyslu a obchodu zrušilo vytvoření státní investiční společnosti. Ta měla investovat nejen do technologických start-upů, ale i do mladých firem navázaných na univerzity a vědecké instituce. Zrušení projektu však bude muset ještě schválit vláda.

Ministerstvo ještě letos v lednu tvrdilo, že fond začne do firem investovat ve druhém čtvrtletí letošního roku. Navíc vznik instituce se připravoval několik let.

Ministerstvo průmyslu rozhodlo o ukončení projektu NIF. Start-upy ale podporuje dál. Už v roce 2017 zahájilo spolupráci s Evropským investičním fondem,“ řekla mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

EIF měl zajistit investice do českých start-upů ve výši nejméně 50 milionů eur.  Státní fond měl mít k dispozici 40 milionů eur z operačního programu OP PIK, pro které bude ministerstvo hledat nové využití.

Jako nejvíce efektivní model se nám jeví správa investic do rizikového kapitálu ve formě fondu fondů, který je běžně využíván napříč státy EU a také EIF,“ říká Jiří Jirásek, ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky, která se měla více zapojit do podpory mladých firem.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.