Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Double Investments přestala vyplácet vklady. Letadlo padá

Společnost Double Investments (DBI), před jejímiž aktivitami jsme na serveru Investujeme.cz varovali a před níž varovala také Česká národní banka, přestala vyplácet vklady. Klienti, kteří zažádali o výplatu, své peníze na účet neobdrželi.

Společnost Double Investments nabízí v České republice vklady, přestože nemá licenci banky ani družstevní záložny. Z tohoto důvodu před jejími aktivitami ČNB varovala již 24. 9. 2010: „Společnost Double Investments Limited nemá v současné době povolení České národní banky pro výkon kolektivního investování ani pro poskytování jiných služeb na finančním trhu v České republice.“ Bohužel od té doby se nic nedělo a společnost bez licence nabízela vklady i nadále.

Před společností DBI jsme několikrát varovali též na serveru Investujeme.cz. Kromě vysokého výnosu a provizí za zprostředkování společnost řádně neinformovala, jakým způsobem hodlá peníze zhodnocovat, a nezveřejnila ani výsledky hospodaření. Pojistná smlouva, kterou vydávala za pojištění vkladů, je pouhé pojištění zodpovědnosti, z něhož jsou navíc finanční škody vyloučeny. Ve vedení společnosti jsou lidé s exekucemi a v insolvenčním řízení… Nyní společnost přestala vyplácet vklady.

Redakce Investujeme.cz má k dispozici podklady, podle nichž společnost Double Investments nedostála svým závazkům vůči klientům, kteří podali výpověď vkladu. Peníze měly být vyplaceny ve dvouměsíční výpovědní lhůtě, k tomu ovšem nedošlo. 

Společnost DBI při telefonickém hovoru popřela, že by byly jakékoli potíže. Informace prý šíří skupina zprostředkovatelů, s níž se DBI rozloučilo. Víc jsme se nedozvěděli. „Já su jenom blbá účetní, musíte počkat, až tu bude náš ředitel, na shledanou,“ ukončila hovor pracovnice DBI, aniž by poskytla informaci, kdy se ředitel vrátí a bude dostupný.

Současný scénář je typický pro Ponziho schéma při svém zániku: Upadající podvodná společnost hledá banální výmluvy, proč nelze peníze vyplatit, klienty se snaží udržet v naději, že je vše v pořádku, ovšem mezitím dochází k přelévání zbývajících peněz do jiných společností. Klienti pak mají jen malou šanci dostat své peníze zpět.

 

15 komentářů: “Double Investments přestala vyplácet vklady. Letadlo padá”

 1. L. napsal:

  Vím, že pozdě, ale nedá mi to. Jsem jedním z tisíců podvedených a okradených klientů. Autora se musím tady zastat, protože měl 100% pravdu! Peníze už neuvidím. Pan Černý na 7 let, Sukač 6 let a paní Vozdecká na 3,5 roku ,odsouzeni nepodmíněně 24.4.2017 u soudu v Brně. Peněžní škoda přes 90 milionů Kč! Takže ,tady ti chytrolíni co pana redaktora napadali ,a ty kecy o tom ,že je to všechno jenom špinění od konkurence , tak to byla lež! Bylo to Ponziho schéma, úplně jednoduše řečeno, vybírají peníze od lidí co chtějí velké úroky,a z těch vybraných peněz pak jednou ročně vyplácí úroky. Nikam nic neinvestují , jen si za to nakupují a pak to všechno někam převedou a nikdo nezjistí kam. A pak přestanou komunikovat a je konec! Podáte na ně trestní oznámení, policie je vyšetřují ,pak je teda zavřou, pak je za to odsoudí , ale oni nic nevlastní ,žádný majetek nemají ,takže na ně můžete exekuce podat ,ale nic nedostanete, jednoduché! Psi to jako varování pro všechny další potenciální lidí co chtějí vysoké úroky od podobných „společnosti“.

 2. Koutný napsal:

  A´t si již o výše uvedené společnosti myslím cokoli (nejsem informován) souhlasím s pohledem paní Marie ohledně příspěvků pana Zámečníka.
  Je to dle mého názoru rádoby „odborník“.
  Co ale pan Zámečník zatím na poli finančním dokázal? Kam si on investuje své prostředky, když vše pouze kritizuje a uráží…
  Takových chytráků, kteří jen kritizují je v našem státě, že bychom je mohli vyvážet jako úspěšný artikl…možná by to naší ekonomice pomohlo více, než přihlouplé finanční analýzy pana Zámečníka…

 3. marie napsal:

  Vážený pane odborníku- Zámečníku…
  dlouhodobě sleduji Vaše příspěvky na http://www.investujeme.cz
  Po velmi krátké době jsem pochopila, že jste pouhý pisálek a bavíte se znepokojováním klientů a vnášením nejistot do finančního „průmyslu“.
  Téměř všechny Vaše příspěvky mají stejného jmenovatele a tou je: Kritika
  Nenecháte nit suchou na jakékoli finanční instituci či finančním záměru či produktu. Pokud jste placen za „očerňování a provokace“, děláte svou práci opravdu dobře.
  Pokud chcete klienty informovat a varovat, nebylo by férové vyslechnout si i jejich názor?…
  Za celou dobu, co sepisujete urážlivé a pomlouvačné články na adresu společnosti DBI jsem nezaznamenala jediné vyjádření klienta, který by o své finance přišel.
  Pokud by tomu tak bylo, jistě bychom se o tom urychleně dozvěděli z večerních zpráv na TV Nova, od Policie ČR či z denního tisku. Vaše poplašné zprávy jsou tudíž pouze „placeným a cíleným útokem“ na společnost!!!

 4. vašek napsal:

  Buď si provokater nebo magor!

 5. Pavel napsal:

  Jedno pivo za které ročně zaplatím 10 000,–až 20 000,– by mě klidné spaní nepřineslo

 6. mamut napsal:

  ja mam pul mega na beznaku,mesicne to hodi na urocich 2,50kc.Cely rok se pak tesim,jak si dam na silvestra sve zaslouzene pivco zadara!Vejvar to neni,zato mam klidne spani.

 7. blbka jste jen napsal:

  a Vy ano? a ještě i veřejně? Stupidita…

 8. nika napsal:

  Pane Zámečníku, už běžte s těma vašima poplašnýma zprávama do pr…le. Připravil jste mne už svýma blbýma kecama o spoustu peněz. Když jste zveřejnil minulý článek, tak jsem znervozněla a vybrala jsem si svůj vklad. Samozřejmě se všemi sankcemi za předčasný výběr. Po čase a po sáhodlouhém zjišťování situace jsem se uklidnila a uložila jsem si tam sice menší částku, než byla ta původní, ale pro mne je to pořád dost peněz. A teď vydáte tento další blábol. Včera jsem mluvila přímo s ředitelem pobočky a byla jsem ujištěna, že svoje peníze opět dostanu řádně a včas a že neevidují jediný nevyplacený obnos. Informovala jsem se i na Policii ČR a opět s negativním výsledkem. Nemají absolutně žádný nahlášený případ na firmu DBI. Tak si z nás, pane Zámečníku, příště nedělejte srandu. Vůbec asi nevíte, co to dělá s psychikou lidí. Kdybyste byl někde poblíž, tak bych vám snad i dala přes držku, jak jsem rozzuřená za tu minulou finanční ztrátu, jenom proto, že si léčíte svoje ego. Nebo jste placený od DBI, když lidi znejistí a vyberou si svoje peníze předčasně a s pořádnou ztrátou? Pak byste se měl stydět a přes hubu už byste si zasloužil určitě.

 9. Janulinka napsal:

  Jsem klientem této společnosti již třetím rokem a jsem velmi spokojená , vždy mi byly vklady vypláceny přesně v termínu…o žádné letadlo ani MLM systém se nejedná, to by musela být takto pojata i kdejaká pojišťovna..kde se obchodním zástupcům dávají body za zprostředkování smlouvy je to stejný systém…Pan pisatel tohoto článku zřejmě jen závidí klientům této společnosti, že mají pěkné úroky z vkladů, nebo tuto společnost zřejmě cílene opakovaně špiní a pomlouvá, aby dostal nějaký tučný úplatek tak již v loňském roce tuto společnost vydírali 2 osoby, které již byly za to jednání odsouzeni….. Jistě se s nimi pane redaktore znáte…že?

 10. stas napsal:

  Jaka nahoda s porovnanim s vklady na Kypru a v blizke budoucnosti v cele EU !!

 11. Viktor napsal:

  Gratuluji těm nahoře a těm, co své vklady zhodnotili. Tu většinu blbců a hňupů může hřát, že několika málo lidem zajistili přepychovou budoucnost.

  • Nefi napsal:

   Neexistují žádní lidé, co zhodnotili své vklady, pokud tedy nepočítáme skutečné majitele tohoto letadla.

   • Tomas napsal:

    Samozřejmě že jsoulidi co si zhodnotily vklady… sice na úkor druhých, ale když už se registruju do letadla tak musím počítat, že to taky nemusí vyjít… Takže mi spíš přijde divný proč se někteří vůbec divěj. Ten kdo vydělal může být rád a ten kdo ne… tak třeba to vyjde příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.