CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

Co musí splňovat finančně poradenská společnost?

 


 

Finanční poradenství je specifický obor. Lidé nehledají „zaměstnání“ finančního poradce, ale finanční poradenství si hledá je. Příčinou je převažující MLM struktura finančně poradenských firem, v nichž jsou poradci motivováni k náboru dalších lidí, a volná legislativa, která umožňuje vykonávat práci finančních poradců téměř každému.

Lidé si nevolí svou firmu. Do oboru přicházejí do firmy, která si najde je. Po čase ale otevřou oči a začnou se rozhlížet. Zjišťují, jak funguje jejich společnost a jak pracuje konkurence. Setkávají se s konkurenčními finančními plány v terénu, dříve či později dostávají informace i od jiných společností. Jsou-li dobří, dostávají i nabídky k přechodu do jiné společnosti.

Posledním velkým přechodem byl odchod Stanislava Dostála st. s jeho strukturou z OVB do Fincentra. „Srovnal jsem si portfolia společností, srovnal jsem si jejich software a dal jsem si dohromady, jakým způsobem pracují,“ uvedl Stanislav Dostál k výběru společnosti a dodal: „V mém rozhodování to bylo také o lidech. Pro Fincentrum pracuje několik lidí, které znám z dřívějška a kterých si vážím.“

Přecházejícím poradcům jsou ale mnohdy předhazovány především finanční důvody – vyšší provize, platby za přestup a další finanční benefity. Jak významné jsou pro vás jednotlivé aspekty zázemí finančně poradenské společnosti?

V anketních otázkách hodnoťte význam jednotlivých aspektů hodnoťte známkami jako ve škole: 1 – nejdůležitější, 5 – není vůbec důležité.

REKLAMA

Provize a jejich výše

Jsou společnosti, které vyplácejí vyšší, a společnosti, které vyplácejí nižší provize. Jak moc je tento aspekt pro vás důležitý?

__ANKETA1565#}

Provize a jejich spolehlivost

Není to jen o výši provizí. Je to také o přehlednosti jejich výplaty, férovém rozdělení mezi centrálu a jednotlivé úrovně struktury, rychlosti, četnosti a pravidelnosti vyplácení…

REKLAMA

{insert name=getEnquiry id=#1566#}

Analytické zázemí

Není to jen o počtu lidí. Jde především o kvalitu analytických výstupů, šíři srovnání produktů podle potřeb finančních poradců.

{insert name=getEnquiry id=#1567#}

Dobré jméno společnosti

Jak lidé zareagují, když se představíte se jménem vaší společnosti? A není to jen o tom. Záleží také na tom, zda a v jaké míře firma podporuje svou značku ať již reklamou nebo svými činy.

{insert name=getEnquiry id=#1568#}

Lidé

Finanční poradenství je nejen o lidech, ale také s lidmi. Jak důležité jsou osobní vazby s vašimi nadřízenými/podřízenými a s vedením společnosti?

{insert name=getEnquiry id=#1569__

Vstoupit do diskuze 45 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • zazobanej

  17 srpna, 2009

  Motivací jsou pro všechny ty tzv. poradce pouze a jedině peníze.

  Odpovědět

 • Lada

  17 srpna, 2009

  Dá se říct, že obecnou motivací k práci jsou peníze. To platí nejen pro „finanční poradce“, ale pro naprostou většínu pracujících.

  Odpovědět

 • zazobanej

  17 srpna, 2009

  Ono to potom taky tak vypadá, když jde jenom o peníze. No a tady to tzv. poradenství vlastně ani nic jiného nabídnout nemůže. Je to práce lidsky nedůstojná, s morálkou to má pramálo společného, je to činnost pro vlastně zoufalce, protože tito se nemohou uživit ve svém oboru.

  Odpovědět

 • Radek

  17 srpna, 2009

  Váš pohled je většinovým pohledem společnosti. Bohužel. Snad zatím. Jsou finanční poradci, kteří jsou skuteční profesionálové. Obávám se ale, že jsou v menšině… snad zatím.

  Odpovědět

 • Lada

  17 srpna, 2009

  Vy tedy pracujete zadarmo? V práci jde vždy o peníze ať už děláte uklízečku, či prezidenta. „Finančí poradce“ evidentně v lásce nemáte, tak proč to tady řešíte na webu, kde se pohybují? Chcete si tady zanadávat a vybít zlost, nebo jste se snad pustil do celospolečenské osvěty v rámci své (jediné?) negativní zkušenosti?

  Odpovědět

 • zazobanej

  17 srpna, 2009

  O žádných negativních zkušenostech nemluvím, kde jste to vzala? Zlost, osvěta? Zlostná a uražená jste Vy, neb Vám někdo prostě suše popsal, v čem se pohybujete.

  Odpovědět

 • Lada

  17 srpna, 2009

  Vy nemáte negativní zkušenosti s finančním poradenstvím a troufáte si tvrdit, že \“je to práce lidsky nedůstojná, činnost pro vlastně zoufalce, protože tito se nemohou uživit ve svém oboru\“? Z čeho tak potom soudíte?

  Odpovědět

 • zazobanej

  17 srpna, 2009

  Protože znám pozadí pojišťoven i poradenských firem.
  A ano, platí „je to práce lidsky nedůstojná, činnost pro vlastně zoufalce, protože tito se nemohou uživit ve svém oboru“. Myslíte si snad, že by se zootechnik, strojař, herečka živili otravováním lidí, kdyby se mohli uživit ve svém oboru?

  Odpovědět

 • like.n0.other

  18 srpna, 2009

  kazdy obchodnik je vlastne odpad, ze?
  jak si vubec muze dovolit prodavat neco draz nez to koupi a okradat tak klienty!!
  chapete, ze jsou lide, jejiz oborem jsou finance?
  myslite, ze je uzivi cteni odbornych clanku a vecerni porovnavani indexu?
  vzpamatujte se…vase nazory jsou prinejmensim usmevne
  podivejte se, kolik lidi vystuduje nejaky obor a odejde potom delat neco uplne jineho..moje matka taky presla k oboru odlisnemu asi tak o 180° a nemohu rict ze byla neschopna v tom puvodnim

  Odpovědět

 • zazobanej

  17 srpna, 2009

  Musíte se s tím smířit, Lado, že činnost, kterou vykonáváte, je svým způsobem odpad. Nedokážu si představit, že někoho může vnitřně naplňovat večerní pobíhání po domácnostech, nahánění podnikatelů, být imrvére v podřízené pozici (buď bude po mým nebo smlouvu zruším), čučet na tupé ksichty nebo předstírat zájem o lidi, se kterými by se člověk v civilu vůbec nesetkával. Atd.

  Odpovědět

 • Lada

  17 srpna, 2009

  Už tomu začínám rozumět. Máte tedy negativní zkušenost s \“finančním poradenstvím\“ a taky slušnou představivost. Jako \“finančí poradce\“ nepůsobím a nevím proč si to myslíte. Váš názor na \“finanční poradce\“ je mi vcelku ukradený, jen jsem už alergický na chytrolíny typu \“jo o tom jsem slyšel a vše znám a vím…\“.

  Odpovědět

 • zazobanej

  17 srpna, 2009

  No tak co otravujete, člověče?
  Představivost není třeba, takhle to funguje.

  Odpovědět

 • Lada

  17 srpna, 2009

  Protože mě, slušně řečeno, štvou chytrolíní jako Vy co všude byli, všechno znají, od všeho mají klíče a vědí pořádně úplné ….. .

 • jarda

  17 srpna, 2009

  No Lada, chapu Vase motivy. Ja jsem ale na druhe strane od Vaseho partnera v debate prosel tim doslovnym peklem u jedne nejmenovane MLM firmy, ktera znicila vsechnu moji mnohaletou praci na dost velke strukture prave takovym zpusobem, je tu o ni i zajimave forum s debatami… ja mam prakticke zkusenosti a resim podvody, ktere byly udelane proti mym pratelum, spolupracovnikum a i proti mne a me rodine.
  Takze proto musi chodit dost financnich poradcu po kanalech, a hlavne ted, kdy se zase pripravuji svinstva na tema duchodove reformy… vim o tom dost.
  Radeji financni poradenstvi odborne, kvalifikovane, lidske a naprimo. Bez MLM pokud mozno, tam jsou celkem jine motivy a charakter je jenom o mnozstvi penez, za ktere je nekdo ochotny podvest i pritele… ale o toho s vyssim a kvalitnim odbornym kvalifikovanym vzdelanim. A to je na dlouho, a ne na oblbovaci „semenare“

 • ???

  22 srpna, 2009

  Jardo, MLM vám nic zničit nemohlo, firma také ne… Pokud znáte alespoň trošičku systém MLM, tak musíte přeci vědět, že tam jste si maximálně mohl zničit vše sám…

 • jarda

  22 srpna, 2009

  Netřeba zapomínat na charakterové vlastnosti některých lidí, chamtivost, závist, metody mobbingu a jiné

 • Kolemjdoucí

  18 srpna, 2009

  Jaké je Vaše zaměstnání?

 • jarda

  17 srpna, 2009

  Bohuzel je to tak, ze MLM casto ridi lide bez vzdelani a bez skurpuli, a maji pouze jeden cil – zbohatnout na vsech okolo. A ona ta organizace nekterych „semenaru“ tak i vypada. Hlavne co nejvetsi vlastni samochvala, vlastni vychloubani a vlastni pocty mezi sebou, a co nejvetsi manipulovani a lakani na mozne vysoke vydelky, a skutek utek. Vetsina tech prosedsich seminarmi velice rychle ziska alergii na MLM v pojistovnictvi. A jen kvuli jednotlivym chamtivym a vseho schopnym nevzdelanym rychlokvasnym individuim.
  Seriozni je vyhledat si seriozni firmu rizenou empatickymi a vzdelanymi lidmi, a tu MLM zjevne skomira.
  Ono ty moznosti zneuzivani lidi zvladne doopravdy jen malokdo, a casto s klidem a nevedomky byva majiteli a ridicimi pracovniky likvidovana vlastni firma jen s jedinym cilem – nasledne a udrzovaci provize vsech tech, ktere zlikvidovali, a toto se deje verejne a bez bazne a hany.

  Odpovědět

 • Tonda

  17 srpna, 2009

  To je vše pravda, ale MLM ve financích je stroj na peníze a dá se v něm daleko víc vydělat a hlavně RYCHLE. To prostě láká. MLM nikdy neumře, protože každý nově příchozích vydělá krátkodobě na střelbě investiček svému okolí celkem hezký peníz a než prozře, tak už stihne nakrmit pyramidu nad sebou.

  Odpovědět

 • jarda

  17 srpna, 2009

  Na Slovensku je to uz v agonii a tu to take bude, zakony a trestni stihani nepusti.
  Neda se mluvit o vydelavani, ale daleko blizsi pojem je treba parazitovani, klamani, podvadeni. Finance a MLM jsou v antagonistickem rozporu. Vhodne zkusenosti a inteligentn zakonodarci vcetne NBS to chapou.

  Odpovědět

 • Pavel

  18 srpna, 2009

  Koukám ,že ZFP dělá čím dál ,,lepší“ reklamu fin.oboru

  Odpovědět

 • Petr

  18 srpna, 2009

  Vidím, že nevraživost mezi „nezávislými“ a ostatními poradci je opravdu bezmezná. Myslím si, že pravda je na obou stranách. Systém MLM je sám o sobě výborná věc. Otázkou je, jak pro koho. Souhlasím s vaším názorem, že je to postaveno na neustálém koloběhu nových a nových oveček, které oběhnou to své a konec. Je těžké se dostat nahoru, ačkoliv vám slibují hory doly. Kdo chce opravdu rychle zbohatnout na nezávislém poradenství, nemůže počítat s tím, že začne u známých a pak bude obíhat dveře u sousedů. Kdo je dnes manažerem, oblastním vedoucím? Buď bývalý poradci ze zlaté éry stavebka apod. či normální obchodníci, kteří praktikují obchody na principu – ty mě lidi, já tobě bonus apod.

  Odpovědět

 • klient

  21 srpna, 2009

  raději tyto stránky zrušte. Když jsem si přečetl komentáře všech odborníků (některé slátaniny opravdu stojí za to) nesjednal bych si už ani jediný produkt!! TOHLE JE OPRAVDU SÍLA!!!!!!!!!!

  Odpovědět

 • LM

  21 srpna, 2009

  Dobrý den,
  já když jsem zabrouzdal na stránky s IT (hardware, notebooky apod.) tak pod odbornými články byla tak nechutná diskuze odborníků že jsem se rozhodl si už žádný počítač nekoupit.

  Odpovědět

 • jarda

  21 srpna, 2009

  Obchod je jedna věc a přístup některých obchodníků ke klientům a dodavatelům je věc druhá.
  Netřeba klesat na mysli. Je vhodné upozorňovat na nekalé praktiky, zveřejnit je pro prevenci pro ostatní lidi, aby také nenaletěli na klamné jednání s vidinami rychlého zbohatnutí. Aby si lidé uvědomili, že každá práce potřebuje svoji kvalifikaci a odbornost a aby brali potřebné u odborníků. Takže aby třeba nesháněli rohlíky v mototechně, benzín v novinovém stánku, nábytek v potravinách aj.
  A aby nenaletěli „podomním oblbovačům“ na sliby rychlého zbohatnutí…
  Jsou na netě i stránky pro stížnosti na takovéto praktiky a jsou i orgány na řešení takovýchto zavádějících a poškozujících praktik.

  Odpovědět

 • klient

  21 srpna, 2009

  upozorňovat na konkrétní lidi, na konkrétní praktiky, atd beru, ale tohle??? Co je mi jako klientovi do toho jestli je lepší dělat pro pojišťovnu nebo, pro makléřskou a nebo poradenskou společnost???
  To jsou hrozný žvásty a přijde mi jako když si tu někdo v rámci anonymní diskuze dělá náborovou akci!!!
  Jestli to tak je, tak ať se to tu napíše rovnou….

 • jarda

  21 srpna, 2009

  Jsem už dlouho mimo tohoto „obchodu MLM ve finančním poradenství“. Už jenom dělám následné kroky pro ochranu podvedených a okradených některými jedinci z tohoto jednoho konkrétního systému.
  Samozřejmě je lepší se obrátit na erudované vzdělané odborníky k tomu ustanovených společností, kterými jsou banky, pojišťovny stavební spořitelny a kvalifikovaní finanční poradci. MLM eee, tam jde doopravdy o hubu…

 • like.n0.other

  24 srpna, 2009

  aha…pouze placate..chcete rict, ze v bankach, ssp a pojistovnach sedi pouze odbornici?
  Asi ano, jako ta pani v GEMB, ktere jsem pred pul rokem vysvetloval rozdil mezi kreditni a debetni kartou.
  Nebo ten pan, ktery mi pred 2 mesici v KB nebyl schopen odpovedet, co vsechno potrebuje banka ke zjisteni bonity klienta ke spotr. uveru na auto.
  Nebo ta pani z lisky, ktera mi pri ukoncovani stavebka nabizela penzijni pripojisteni jako idealni produkt k zajisteni meho duchodu, protoze tam muzu dostat az 50% statni podpory..
  Wau, skoro si rikam, ze bych se mel zpovidat za to, ze jsem neobslouzil ty stovky klientu, kteri meli tu cest vyuzit sluzeb techto odborniku.

 • Ivana

  24 srpna, 2009

  Musím naprosto souhlasit. Setkávám se s tím téměř denně. A přidávám zaměstnance České pošty (poštovní doručovatelky)-tam jsou odborníci nejdokonalejší.

 • Jan

  22 srpna, 2009

  Máte plnou pravdu náborovou akci si tady dělá právě Jarda a jinak taky Rebel.-)) Jedna a ta samá troska

 • jarda

  22 srpna, 2009

  Oslov admina ohledne IP… a k te trosce – ZRCADLO pomuze.

 • Petr

  17 srpna, 2009

  Kdokoliv zde může psát o zázemí, servisu a jiných pěkných věcech potřebných k dobrému fungování finančního poradce, přesto tou nejdůležitější věcí jsou provize. O tom není žádných pochyb a lidé utíkající z MLM kolosů jsou toho nejlepším důkazem. Ono je rozdíl dostávat u MLM nebo „nezávislého“ makléře 45-60% nebo přímo u pojišťovny jako exklusivní VPA 100% a více. Bohužel, já jsem to pochopil až po několika letech a dnes už bych neměnil, a věřte mi, že mi věru žádný servis ani zázemí MLM společností nechybí. Sjednávám klientům svoje IŽP, jsem za to královsky placen přímo pojišťovnou a hlavně, neživím nad sebou žádné darmožrouty v MLM, kteří berou peníze doslova za nic. Teď už mě omluvte, vyrážím za svými klienty sjednávat IŽP.

  Odpovědět

 • Pavel Dvořák

  17 srpna, 2009

  Ať vás v té královsky platící pojišťovně naučí číst ,v článku se píše o poradcích. Považuji za velikou drzost ,když pojišťovák o sobě tvrdí ,že radí nebo je dokonce poradce (např. poradce pro finanční plánování= T150 na 10způsobů:-))

  Odpovědět

 • Ivo Pokorný

  17 srpna, 2009

  Nechápu, proč se rozčilujete, ten člověk má bohužel pravdu. Titul „finanční poradce“ si dnes může dát (a dává) na svoji vizitku kdokoliv, kdo má za sebou víkendový seminář jakékoliv finanční MLM firmy nebo pojišťovny, beztrestné to není a zákon to nezakazuje. A mimochodem, skutečných finančních poradců je dle mého soukromého názoru v rozmezí 1-3% z toho všeho, co dnes po republice běhá a sjednává finanční produkty. Jo, a k té T150 od ING…pár kolegů z branže pracujících přímo u ING finanční plánování skutečně dělá (pochopitelně dle metodiky a s produkty ING + kooperujících partnerů) a co do finančního ohodnocení se mají doslova královsky, statisícové pravidelné příjmy nejsou ničím neobvyklým. Vadí Vám to ? Máte s tím problém ? Co Vám brání dělat „finanční poradenství jinak“ ? Pochopte, že každá liška chválí svůj ocas a názorů na to, jakým způsobem dělat či nedělat finanční poradenství bude vždy spousta, smiřte se s tím a bude se Vám spát lépe.
  S pozdravem Ivo Pokorný

  Odpovědět

 • pobavený

  17 srpna, 2009

  Milý pane, víte o tom, že potrefená husa nejvíc kejhá?

  Odpovědět

 • pojišťovák

  17 srpna, 2009

  To je přesně reakce typické ovečky z MLM. Každá velká pojišťovna dnes nabízí díky konkurenčnímu tlaku solidní portfolio produktů a je jen na „poradci“, aby to dokázal klientovi „ušít na míru“. Já jsem v oboru 8 let. Prodávám IŽP, RP a podle potřeb klienta i různá jiná pojištění včetně pojištění firem. Spolupracuji též ale s Conseqem a Pioneerem a klientům míchám různá portfolia. Řekněte mi, jaký smysl má, když se nějaká rychlokvaška honosí počtem partnerských finančních domů, který má jejich MLM moloch nasmlouvaný, když prodává jen 2 nebo 3 provizně nejlépe ohodnocené produkty. Já sice znám jen jednu pojišťovnu, ale její produktové portfolio dokážu pro klienta plně využít. Přestaňte se už do „pojišťováků“ navážet. Nemusíte sežrat kdejakou kravinu, kterou Vám nakuká Váš vedoucí z pyramidy. To bych rád věděl, zda-li vůbec znáte alespoň základní pojistnou matematiku a dokážete stanovit risk management. Vy možná tvoříte pojistky jen podle toho, kolik si může klient měsíčně dovolit zaplatit.

  Odpovědět

 • pobavený

  17 srpna, 2009

  „Řekněte mi, jaký smysl má, když se nějaká rychlokvaška honosí počtem partnerských finančních domů, který má jejich MLM moloch nasmlouvaný, když prodává jen 2 nebo 3 provizně nejlépe ohodnocené produkty“
  Lidi to žerou, protože si myslí, že jim tzv. nezávislý poradce vybere to nejlepší, co trh nabízí.

  Odpovědět

 • like.n0.other

  18 srpna, 2009

  super, zacne tady valka poradcu proti pojistovakum 🙂

  Odpovědět

 • Bosk

  5 září, 2009

  Musím říct že jsem viděl co po sobě dokáží někteří pojišťováci zanechat a je to občas neskutečné zvěrstvo. Přesně tady se vyskytují ty rychlokvašky co bez pořádného proškolení skouší klienta ulovit na svoje cinkátka. Určitě na trhu jsou poctiví pojišťováci – bohužel je jich tak 5-10% zbytek jsou lidi co se přišli pouze napakovat a sepíšou klientovi cokoli za co budou mít pěknou provizi. Je ubohé že se většina z nich honosí na vizitce nápisem Finanční poradce – jen to ukazuje to jak moc se tihle lidi stidí za to že jsou obyčení pojišťováci.

  Odpovědět

 • Kolemjdoucí

  18 srpna, 2009

  Je to o lidech ne o firmě ani provizích. A dle mého názoru je MLM jedna z nejlepších věcí, jaká člověka napadla… Co člověk to názor…
  Ale chlubit se tím, že sekáte IŽP jak Baťa cvičky každému klientovi, je přinejmenším úsměvné:)

  Odpovědět

 • m

  19 srpna, 2009

  Finanční poradenství může zkusit každý, ale ne každý to může dělat. Je velký rozdíl mezi poradcem a poradcem.Na finanční poradce si můžete stěžovat u ČNB a ne házet špínu na ostatní slušné lidi.

  Odpovědět

 • jarda

  20 srpna, 2009

  Nejen CNB, ale i AFIZ, i kdyz tam je to zjevne sibnute financnimi prispevky od MLM, ale cas ukaze, ze je to systemova chyba. Spinave penize by nemely rozhodovat o teto oblasti.
  A jsou i jine zakonne moznosti. Etika – pojistovny by mely reagovat na neeticke a nezakonne tendence. A i statni organy.

  Odpovědět

 • ???

  22 srpna, 2009

  Jardo, ty jsi asi nebyl a nejsi moc úspěšný, že?

  Odpovědět

 • jarda

  22 srpna, 2009

  Podle toho, co bereš jako úspěch. Vybudoval jsem silnou strukturu, několik lektorů a vlivem závisti a nenasytnosti některých pode mnou i nade mnou mi všechno zničili a okradli mně. Je to trestně stíhané.
  I v životě jsem dosáhnul dost. Přednášel jsem na VŠ.
  Mám za to, že MLM není vhodným způsobem pro finanční poradenství – jednak tam jdou především lidi bez vzdělání, s nevhodnými charakterovými vlastnostmi a kazí tak jméno dobrým a vzdělaným finančním poradcům

  Odpovědět

 • Otazník

  5 října, 2009

  Nejde o to zda-li MLM ano či ne, ale o to službu jakého charakteru „poradce“ svému klientovi dá. Je třeba definovat službu „poradenství“, a zprostředkování či pouhý prodej produktu jí podle mého názoru není.

  Odpovědět