CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

Text: Monika Lukešová

05. 06. 2016

0 komentářů

Cestovní pojištění nepodceňujte. Modrá kartička nemusí stačit

 


 

Modré kartička pojištěnce je základ. Je výborná, třeba když náhle potřebujete vycestovat na služební cestu a nemáte čas ani myšlenky na cestovní pojištění. Jenže plastová kartička není všemocná, její omezení tkví v tom, že platí pouze v Evropě a ve zdravotnických zařízeních, které jsou financovány z veřejných zdrojů.  Někde vás tedy bez řádného cestovního pojištění nemusejí vůbec ošetřit. Proto nemá smysl riskovat a pak složitě řešit, jak zaplatit léčebné výlohy. Jestliže nebudete mít k dispozici dostatek financí, nemusí vás mimo Evropu vůbec ošetřit. Případně se vám dostane jen základní zdravotnická péče.

YesPojištění.cz – nabízíme možnost rychlého srovnání cestovního pojištění.

Cestovní pojištění nepatří mezi složité finanční produkty. Navíc nemusíte běhat od pojišťovny k pojišťovně a ptát se na parametry s tužkou v ruce. Na pobočku banky nebo pojišťovny v podstatě fyzicky vůbec nemusíte. Ušetříte nejen čas, ale také peníze. Cestovní pojištění sjednané přes internet bývá o 10 procent levnější, než když jdete na pobočku.

Ať už cestujete třeba jen do Německa, nebo až do Spojených států amerických, vyplatí se srovnat si nabídky všech pojišťoven. Stačí, když na internetu ve srovnávači vyplníte požadované parametry, cílovou destinaci a další údaje a během pár minut si sjednáte na míru to nejvýhodnější cestovní pojištění pro vás,“ říká Jiří Paták, výkonný ředitel Chytrý Honza.

U cestovního pojištění je základem pojištění léčebných výloh. Pak záleží jen na vás, co na dovolené hodláte dělat a jaká připojištění by pro vás byla nejlepší. Jestliže máte pojištění na platební kartě, raději si zkontrolujte limity pojistného plnění. Pravděpodobně zjistíte, že se vám vyplatí sjednat si cestovní pojištění navíc.

REKLAMA

Cestovní pojištění není drahá záležitost a rozhodně se na něm nevyplatí šetřit. Neštěstí bohužel nechodí po horách, ale po lidech.

Lidé si často sjednávají cestovní pojištění každý rok u stejné pojišťovny nebo banky. To se jim ale nemusí vyplatit. Před každou dovolenou je určitě lepší, srovnat si nabídky pojišťoven. Zaberete jen chvíli a klient bude vědět, že má to nejvýhodnější pojištění na trhu,“ dodává Jiří Paták.

Kde můžete uplatnit Evropský průkaz zdravotního pojištění?

REKLAMA

Evropský průkaz zdravotního pojištění je platný

  • v zemích Evropské unie: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie
  • v zemích Evropského hospodářského prostoru: Island, Lichtenštejnsko, Norsko
  • ve Švýcarsku bude váš průkaz EHIC akceptován na základě dohody o volném pohybu osob mezi EU a Švýcarskem, která od 1. dubna 2006 platí i vůči novým členským státům
  • v Makedonii bude váš průkaz EHIC akceptován na základě dohody mezi českým Centrem mezistátních úhrad a Makedonským fondem zdravotního pojištění.

Zdroj: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Pohoda na pláži, nebo adrenalin

O cestovním pojištění navíc určitě přemýšlejte hlavně v případě, že se chcete pouštět do nějakých extrémnějších dobrodružství. Pojišťovny často počítají s tím, že budete nějakým běžným způsobem sportovat. V klasickém cestovním pojištění bývá zahrnuta například turistika do výšky 3 000 metrů n. m., plavání, jízda na kole apod. Za běžné se ale nepovažuje kupříkladu na windsurfing, rafting, potápění s dýchacím přístrojem a bungee jumping. Pokud plánujete věnovat se těmto sportům, za cestovní pojištění si připlatíte.            

Někdo si připlatí, jiného nepojistí                            

Cestovní pojištění není drahá záležitost. Připlatí si ale senioři. Lidé starší 69 let se mohou setkat s tím, že cestovní pojištění bude i o 120 procent dražší. Někde může být pojistné i několikanásobně vyšší. Proto by starší lidé měli pečlivěji vybírat, u jaké pojišťovny si cestovní pojištění sjednají.

Další skupinou, která by měla před cestou více prostudovat pojistné podmínky, jsou těhotné ženy. Většina pojišťoven těhotnou ženu pojistí do šestého měsíce. Tedy v případě, pokud těhotenství není rizikové. Často jsou ale tyto situace řešeny individuálně a dá se s pojišťovnou domluvit. Pak ale by se klientka měla připravit na to, že pojišťovna si do pojistné smlouvy může zanést podmínku, že péči spojenou s případným porodem neproplatí a žena si ji bude muset hradit ze svého.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.